EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Pokusohraní

PokusohraníJsme zvídaví, rádi objevujeme, pozorujeme a zkoušíme. Vyzkoušeli jsme si několik jednoduchých pokusů.
V zimě to byl pokus s vodou - změna tekutiny na pevnou látku. Při tomto pokusu nám pomáhala příroda, hodně mrzlo, takže voda za oknem se do rána změnila v led a v teple místnosti opět v tekutinu. Tento pokus jsme opakovali několikrát.


Další pokus byl se smrkovou a borovou šiškou. Pozorovali jsme, jak šiška reaguje na změny teploty a vlhkosti. V chladu a vlhku byla pevně sevřená, v teplíčku a suchu se nádherně rozevřela a my jsme měli možnost pozorovat i vypadávající semínka.
Na počátku jara jsme se vrhli na další pokus - rychlení částí rostlin. Nasbírali jsme si větvičky keřů a stromů, kterých bylo na Sokolském vrchu dostatek po prořezávkách. V teple místnosti a ve vodě nám pěkně vyrašily lístečky. Rozhodli jsme se probudit semena bílých fazolí. Na navlhčené vatičce se fazolky denně proměňovaly - bobtnaly, praskaly, klíčily, vyrůstaly kořínky, stonky a první lístečky, takže jsme pozorovali jednotlivé části rostlin.
Zatím posledním naším pokusem byl pokus s plovoucími kresbami. Tento pokus měl veliký úspěch, každý si ho několikrát zopakoval. Namalované obrázky fixem dokázaly plavat. To bylo něco!
Pokusy nás hodně baví a proto v nich budeme i nadále pokračovat. Vždyť se učíme a ani o tom nevíme!

Den Země - úklid v přírodě

Máme rádi přírodu a nemáme rádi kolem sebe nepořádek. Snažíme se chovat podle hesla: " Co si do přírody donesu, to si také zpátky z přírody odnesu." Jednoduché, ale všichni se tímto heslem nedokáží řídit a odhazují kolem sebe vše, co již nepotřebují. Rádi si v přírodě hrajeme, sportujeme, odpočíváme a procházíme se. A na těchto námi oblíbených místech jsme si uklidili. A šlo nám to náramně! A hned se nám tam více líbilo.
Zpracovala O.Barvířová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.