O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina

Našli jsme poklad dávných pirátů…

Našli jsme poklad dávných pirátů…Žáci 4. speciálního oddělení ŠD se v červnu zúčastnili několika soutěží a her. Na hřišti proběhl turnaj v petanque, ke Dni dětí návštěva MacDonalda, v přírodě letní olympijský trojboj a hledání pirátského pokladu. Soutěžení a hledání děti opravdu bavilo.

Číst dál: Našli jsme poklad dávných pirátů…

Poznáváme svoje město

Poznáváme svoje městoŽijeme v Karlových Varech - lázeňském městě a známe to tady? Položili jsme si otázku a na vycházce lázeňským územím v údolí řeky Teplé jsme zjišťovali, zda na ni známe odpověď. Cesta začínala u Karlovarského městského divadla, kam nás dovezl autobus MHD. Zpátky ke škole jsme se vydali pěšky poznávat známé a významné stavby Karlových Varů. Na Divadelním náměstí jsme si prohlédli sochu krále Karla IV. na koni a královskou korunu ukrytou v podstavci. Přešli jsme řeku Teplou a skotačením na zvonkohře v chodníku jsme se snažili vytvořit melodii.

Číst dál: Poznáváme svoje město

Lehkoatletický trojboj v ŠD

Lehkoatletický trojboj v ŠDV úterý 14. 6. jsme využili krásného počasí ke sportování. Děti soutěžily v běhu na 50 m, v hodu míčkem a ve skoku do dálky. Všichni přítomní se zúčastnili a kdo zrovna nesoutěžil, tvořil skvělé publikum a své kamarády povzbuzoval. Každý soutěžící si odnesl sladkou odměnu a ti nejlepší medaile. Sportovní odpoledne jsme si všichni moc užili.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Lehkoatletický trojboj v ŠD

Opičí dráha S oddělení

Opičí dráha S odděleníŽáci speciálních oddělení školní družiny poměřili síly, rychlost a obratnost v takzvané Opičí dráze. Jako opičky děti přeskakují, přelézají, podlézají a prolézají různé překážky, které musí v co nejkratším čase zdolat, aby se staly vítězem tohoto závodu. Tentokrát byla nejrychlejší Natálka, ale všichni žáci si to i tak moc užili. Nakonec nám bylo líto, že závod skončil, tak jsme si ještě zahráli pohybovou hru na Rybáře a rybičky. Odpoledne nám příjemně uteklo.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Opičí dráha S oddělení

Hon na čarodějnici v ŠD

Hon na čarodějnici v ŠDCelý minulý týden jsme si s dětmi připomínali tradici pálení čarodějnic - povídáním, čtením, vyráběním. Naše čarodějnické dobrodružství jsme zakončili skupinovou hrou. Děti musely vyluštit křížovku, jak jinak než plnou čarodějnických tajemství. V tajence na ně čekalo přesné určení místa, kam si Ježibaba schovala sladkosti. Vzhledem k tomu, že nám přálo počasí, rozhodli jsme se křížovku překreslit křídou na hřiště pod Sokolským vrchem.

Číst dál: Hon na čarodějnici v ŠD

Šikulík

ŠikulíkSpeciální oddělení školní družiny se spojila při soutěži zručnosti v tělocvičně školy Svahová. Žáci a žákyně s nadšením plnili přidělené úkoly. Někteří splnili úkoly všechny, někteří podle svých možností, ale Šikulíci jsou prostě všichni zúčastnění!
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Šikulík 22

Jarní akce a tvoření

Jarní akce a tvořeníV Březnu jsme přivítali jaro, jak se na správný Masopustní rej sluší a patří – v karnevalových maskách za zvuku hudby, pohybem a tancem. Děti se dozvěděly něco o tradicích Masopustu, ale hlavně si odpoledne náramně užily, což bylo hlavním cílem.
Využíváme také stále se lepšícího počasí a trávíme hodně času v přírodě a pozorujeme, jak se nám začíná probouzet k životu. Nejvíce děti baví čištění potůčku v okolí naší školy.
K dalším tradičním jarním svátkům patří Velikonoce, a tak jsme se s dětmi naplno vrhli do tvoření a vyrábění.

Číst dál: Jarní akce a tvoření

Slavíček a Šikulík ve školní družině

Slavíček a Šikulík ve školní družiněV úterý 5. 4. se ve školní družině konala pěvecká soutěž Družinový slavíček. Všechny děti se mohly zúčastnit a vyzkoušet si zpěv písničky dle vlastního výběru s mikrofonem před publikem. Zpěváky hodnotila porota, která vybrala tři nejlepší. Všichni účinkující dostali diplom se sladkou odměnou. Ve středu jsme pokračovali v soutěžení a vyzkoušeli si, co to znamená mít šikovné ruce. Před každou soutěží nechyběla názorná ukázka a vysvětlení postupu.

Číst dál: Slavíček a Šikulík ve školní družině

Uklidíme svoje město

Uklidíme svoje městoŽáci školní družiny 4. oddělení se jako každý rok zapojili do projektu EVVO vyhlášeným magistrátem města Karlovy Vary „UKLIDÍME NAŠE MĚSTO“.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Uklidíme svoje město

Karneval speciálních oddělení ŠD

Karneval speciálních oddělení ŠDSpeciální třídy si připomněly dřívější tradice a zvyky období masopustu. V dnešní době se z nich uchoval zvyk pořádat maškarní plesa a karnevaly. A takový karneval jsme si uspořádali i my. Děti překvapily nápaditými a krásnými maskami, někteří i vlastnoručně vyrobenými, což všichni zúčastnění ocenili při slavnostní přehlídce masek. Žáci se s nadšením ujali svých úkolů v soutěžních disciplínách a tak se za doprovodu hudby protančili až k závěru zábavného odpoledne. Každá maska získala ocenění a drobnou odměnu. Moc jsme si to užili!
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Karneval speciálních oddělení ŠD

Výstava Krysáci

Výstava KrysáciDne 3. 2. 2022 jsme s dětmi navštívili výstavu Krysáci v interaktivní galerii Becherova vila. Nahlédli jsme do pohádkového světa a pod pokličku výroby Večerníčku. Detailně jsme viděli jak samotné loutky, tak i jednotlivé scény a rekvizity z pohádkových příběhů. Výstava se nám moc líbila.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Výstava Krysáci

Zimní tvoření v I. oddělení

Zimní tvoření v I. odděleníLetošní zima bez sněhu nás motivovala k tvorbě sněhuláčků z náhradních materiálů. Paní asistentka Čvartinská nám přinesla nařezaná dřevěná kolečka. Využili jsme je k výrobě sněhuláčků s čepičkami z ponožek. Další sněhuláky jsme vytvořili tiskem z bublinkové folie.
Mráz za oknem jsme namalovali zapouštěným akvarelem doplněným razítkovanými sněhovými vločkami a malováním pěnou na holení a barevnou tuší.

Číst dál: Zimní tvoření v I. oddělení

Skok do Nového roku

Skok do Nového rokuVstup do nového roku 2022 zahájily děti ze IV. oddělení ŠD tak, že do něj vskočily přímo rovnýma nohama, se zápalem a hned několikrát. Děti soutěžily v několika kategoriích a dosahovaly úžasných výsledků (při skoku z místa do dálky i přes 1metr), takže super soutěž s drobnými odměnami na závěr.
Martina Šambergerová

Číst dál: Skok do Nového roku

Těšíme se na Vánoce

Těšíme se na VánoceNastává vánoční čas a všichni radostně tvoříme přání a dárečky pro nejkrásnější chvíle v roce. Nezapomněli jsme ani na ptáčky a při vycházce jsme jim naplnili krmítka. Všem přejeme krásné Vánoce.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Těšíme se na Vánoce

Čertovinky ve IV. oddělení

Čertovinky ve IV. odděleníPři tradičních Čertovinkách soutěžily děti IV. S oddělení školní družiny. Vyzkoušely si pár disciplín jako třeba namotávání čerta nebo skládání Mikuláše, líbila se jim čertí honička i čertí taneček. Za odměnu děti dostaly mikulášskou nadílku, kterou jim v družině nechali čert s Mikulášem.

Číst dál: Čertovinky ve IV. oddělení

Podzimní tvoření v I. oddělení

Podzimní tvoření v I. odděleníPodzim je krásné roční období plné barev a rozmanitých plodů. Při vycházkách jsme sbírali to, co nám příroda nabízela. Listy, květiny, traviny, větvičky a plody. Z nich jsme tvořili paletky, obrázky, zvířátka, dlabali jsme bubáka z dýně. Nezapomínali jsme ani na zvířata v zimě a pilně jsme sbírali kaštany a žaludy, které nasypeme do krmelce. Podzimní čas nám příjemně utekl a již se těšíme na zimu.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Podzimní tvoření v I. oddělení

Jak se slavil Halloween v S odděleních ŠD

Jak se slavil Halloween v S odděleních ŠDPár dní před českými Dušičkami se v tělocvičně sešli žáci tří S oddělení školy ve Svahovce, aby oslavili Haloween, tak jak se slaví např. v USA, tedy ve strašidelných kostýmech a maskách. Atmosféra byla bezvadná, všichni přišli v napjatém očekávání věcí příštích. Děti soutěžily v podávání ducha, ve skládání dýní, lovení duchů a také si protáhli tělo při písničkách s Míšou Růžičkovou a Michalem Davidem.

Číst dál: Jak se slavil Halloween v S odděleních ŠD

Víčkování

VíčkováníŽáci školní družiny si zářijového slunečního odpoledne zasoutěžili ve víčkování. Zvolili jsme si téma podzimní plody. Nejdříve si děti předkreslily obrázek křídou a poté tvořily mozaiku pomocí barevných víček od PET lahví. Všichni žáci se podíleli na vyhodnocení nejpovedenějšího obrázku. Víčkování jsme si všichni moc užili.

Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Víčkování

Červen v I.oddělení

Červen v I.odděleníMěsíc červen byl pro nás plný aktivit. Pěkné počasí nám přálo a tak jsme hodně času trávili v přírodě. Ke Dni dětí jsme uspořádali celodružinovou sportovně zábavnou akci na hřišti. Všichni s chutí soutěžili a plnili zábavné disciplíny.
Někteří z nás milují vlaky a někdo ještě vláčkem nejel, proto jsme si užili jízdu vlakem do Tepličky a do Staré Role.

Číst dál: Červen v I.oddělení

II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský poklad

II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský pokladPoslední příležitostní akce v ŠD v tomto školním roce: „Hledání pirátského pokladu.“ Děti nejdříve musely najít mapu, podle které se musely zorientovat v terénu. Plnily úkoly na stanovištích – vázání lodních uzlů, střílení na cíl, přechod řeky plné krokodýlů, objevení klíče apod. Velkou odměnou byl nalezený poklad. Dětem se hra moc líbila, užili jsme si skvělé odpoledne.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský poklad

Hledání pirátského pokladu

Hledání pirátského pokladuŽáci 3. a 4. oddělení ze speciálních tříd si s nadšením zahráli hru v přírodě na hledání pokladu, který na ostrově zakopal pirát Silver. Děti si ve třídě vyrobily pirátské čelenky, venku v lese potom musely splnit několik úkolů, aby se po vytýčené trase dostaly k Silverově pokladu. Hra se velice vydařila, děti nalezly poklad pirátů a s nadšením si rozdělily kořist. Za odměnu dostaly pirátské medailony.
Martina Šambergerová

Číst dál: Hledání pirátského pokladu

Lehkoatletický trojboj S tříd

Lehkoatletický trojboj S třídKonečně se nám počasí umoudřilo a proto se snažíme co nejvíce trávit čas v přírodě. Jednou z aktivit, kterou máme všichni moc rádi je lehkoatletický trojboj. Zasoutěžili jsme si v běhu , skoku z místa a v hodu kriketovým míčkem. Navzájem jsme si fandili a měli radost z úspěchů druhých. Na vyhodnocení jsme se všichni moc těšili, protože nás čekal diplom, medaile i sladká odměna. Sportu zdar !!!!!!!
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Lehkoatletický trojboj S tříd

Malujeme kamínky proti rakovině

Malujeme kamínky proti rakoviněMěsto Karlovy Vary podpořilo projekt Květinový den vyhlášením akce "Malujme kamínky proti rakovině".
Naše družinka se do malování také zapojila. Nejdříve jsme na vycházkách hledali a sbírali vhodné a zajímavé kamínky. Po té jsme společně nakoupili barvičky, fixky a lak na povrchovou úpravu kamínků. Nakonec jsme kamínky pěkně pomalovali, paní vychovatelka napsala předepsaný text a zbylo kamínky přetřít lakem, aby kresbičky vydržely.

Číst dál: Malujeme kamínky proti rakovině

Putování za zvířátky

Putování za zvířátkySe školní družinou jsme se vydali vstříc lesnímu dobrodružství. Šli jsme od školy lesní cestou až k oboře a musíme říct, že jsme viděli spoustu zvířátek. Nejdříve nám přes cestu přeběhly dvě srnky. Poté jsme objevili obrovské mraveniště. Pozorovali jsme práci pilných mravenečků a povídali si, jakou mají důležitou úlohu, čím se živí, jak se domlouvají.

Číst dál: Putování za zvířátky

IV. oddělení ŠD sportuje

IV. oddělení ŠD sportujeŽáci IV. oddělení školní družiny ve Svahové si v dubnu využili slunečné počasí k návštěvám hřiště a přírodní posilovny na Sokolském vrchu. Zahráli si míčové hry a cvičili na posilovacích strojích. Jak jim cvičení šlo uvidíte na fotkách v galerii ŠD.
M. Šambergerová

Číst dál: IV. oddělení ŠD sportuje

Chceme čisté město

Chceme čisté městoKaždým rokem se zúčastňujeme úklidové akce, kterou vyhlašuje město Karlovy Vary u příležitosti Dne Země. I letos jsme vyrazili do přírody uklízet. Nepořádku je kolem nás hodně, proto naše pytle byly zanedlouho plné. A ta krásná čistá a uklizená příroda, která za námi zůstávala, radost pohledět. S dobrým pocitem jsme se vraceli ke škole. Uvidíme, jak dlouho pořádek vydrží. Když nevydrží, úklidovou akci si zopakujeme, jsme přece šikulky!
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Chceme čisté město 2021

Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠD

Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠDV době distančního vzdělávání měli žáci možnost zúčastnit se nabízených celoškolních soutěží, pořádaných školní družinou. Mnoho žáků tuto nabídku využilo a podělilo se s námi o pěkné výrobky, za které byli pochváleni a obdrželi diplom a odměnu.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠD

Masopust

MasopustV tomto období jsme si užili masopustní karneval. Nejdříve jsme se připravovali tím, že jsme si vyprávěli o této tradici, že začíná 6. ledna svátkem Tří králů a vrcholí masopustním pondělím či úterým čtyřicet dní před svátky velikonočními. Karneval tedy souvisí s předkřesťanskými oslavami obnovy přírody na začátku jara. Děti se na karneval připravily tak, že si masky vybarvily podle vlastní představy a vyrobily jitrnice, které jsme použili k hrám a soutěžím.
Zapsala Andrea Pokorná

Číst dál: Masopust

OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEK

OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEKJežíšek nám v prosinci loňského roku slíbil, že má pro nás ještě jeden dárek, který dostaneme po vánočních prázdninách. A opravdu nezapomněl. Dostali jsme ortopedický koberec MUFFÍKA !!!!!! Každý den si na něm masírujeme naše nožky a už jsme si zahráli i několik her na podporu koordinace a rozvoj hmatového vnímání.
JEŽÍŠKU děkujeme !!!!!!!!!!
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEK

Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD

Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD„Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš?“
Známou písní jsme si s dětmi připomněli alespoň poslechem, že zvířátka a ptáci v zimě hledají úkryt před mrazem a když napadne hodně sněhu, jako v letošní zimě, těžko shánějí potravu. Jak bychom jim mohli pomoci? Tomuto tématu jsme v oddělení věnovali dvě odpoledne. Všimli jsme si, že nám na zahradu létají do krmítka ptáčci. V knihách a na internetu jsme si vyhledali, jak se jmenují, proč neodlétají do teplých krajin, čím se živí, kteří ptáci naopak odlétají.

Číst dál: Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD

Předvánoční čas v oddělení Sluníčko

Předvánoční čas v oddělení SluníčkoV předvánočním čase jsme si čekání na Vánoce krátili pečením a zdobením perníčků. Vyráběli jsme vánoční přáníčka pro svoje blízké a zdobili družinovou nástěnku. Při vycházkách jsme si prohlíželi vánočně vyzdobené město. Nemohli jsme zapomenout ani na zvířátka. Krmili jsme kachny u jezírka a ve školní zahradě jsme sypali slunečnici a zobání ptáčkům do krmítka. A fotečky ze všech těchto aktivit máme na památku.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Předvánoční čas v oddělení Sluníčko

Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠD

Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠDVe čtvrtém oddělené školní družiny jsme se připravili na uvítání Mikuláše a Ježíška pečením perníčků v podobě čerta, Mikuláše a anděla. Šlo nám to pěkně od ruky a tak jsme zvládli napéct i vanilkové rohlíčky na vánoční třídní posezení u stromečku. Děti pečení moc bavilo, jak uvidíte na fotkách v galerii.

Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠD

Barvy podzimu

Barvy podzimuV měsících září, říjnu a listopadu se ve školní družině tradičně tvoří z přírodních materíálů, kterých nám podzimní příroda nabízí opravdu širokou škálu. Každoročně vystavujeme svá dílka na školních nástěnkách. Jaké nové nápady žáci ztvárnili letos můžete vidět na našich fotkách.
Martina Šambergerová

Číst dál: Barvy podzimu

Halloween

HalloweenJako každý rok, tak i letos jsme se moc těšili na " Halloweenské soutěže v maskách". Bohužel jsme tuto akci nemohli zrealizovat kvůli plošnému uzavření škol díky COVIDU 19 .Nicméně jsme si o Halloweenu popovídali a vyzdobili naše nástěnky. Věříme, že si tuto akci příští rok plnými doušky užijeme.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Halloween

Barvy podzimu

Barvy podzimuPodzimní čas je zde. Přináší barvy, vítr a mlhy. V době, kdy nám počasí přálo, si děti z II. oddělení ŠD stavěly domečky z přírodních materiálů. Také jsme hledali houby a zkoušeli je poznávat. Při podzimních procházkách jsme si nasbírali barevné spadané listí, z kterého si děti vytvořily koláž sovy. Dětem se práce moc povedla.
Vychovatelka Andrea Pokorná

Číst dál: Barvy podzimu

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaNaše družina má ve svém blízkém okolí rozsáhlé lázeňské lesy. Do nich často chodíváme na vycházky, uplatňujeme prvky zážitkové pedagogiky. Učíme se o lese, o lesních zvířatech a rostlinách, pozorujeme proměny lesa v ročních dobách. Zjišťujeme, jak les žije a umírá, jak do něj člověk svou činností zasahuje, jak mu může pomoci. Častým cílem našich vycházek je obora na Linhartu, o kterou se starají zaměstnanci Lázeňských lesů. Z této organizace za námi přišla paní Věra Bartůňková v rámci programu lesní pedagogiky.

Číst dál: Lesní pedagogika

Košanda

KošandaTřetí a čtvrté oddělení speciální družiny si jednoho slunečného odpoledne vyrazila na nedaleké hřiště, aby si změřila síly ve hře zvané Košanda. Cílem hry je trefit se do koše a získat tak co nejvíce bodů. Tedy jakási jednoduchá košíková nebo basketball. Děti si hru užily a zároveň trénovaly vrchní hod na cíl. Za snahu a dodržování pravidel hry byly odměněny velkou pochvalou.

Číst dál: Košanda

Schodoběh

SchodoběhAni letos jsme nevynechali již tradiční soutěžení v běhu do schodů. Natěšení jsme se sešli u magistrátních schodů a závod mohl začít. Během soutěžení jsme se všichni navzájem povzbuzovali a asi proto byly běžecké výkony tak dobré. Vítězem byl každý, kdo schody zdolal až do cíle. Na závěr všem udělala radost sladká odměna i diplom a v neposlední řadě i dobrý pocit, že jsme něco udělali pro své zdraví.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Schodoběh

Podzimní hrátky v přírodě

Podzimní hrátky v příroděTeplých dnů v září využíváme k pravidelným vycházkám a různým aktivitám v přírodě. Jednou z nich je i oblíbená soutěž "NAKRM DRAKA". Děti si tuto zábavnou hru velmi užily, navzájem si fandily a sdílely radost z úspěchu ostatních.

Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Podzimní hrátky v přírodě

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!Návrat do školy si užíváme plnými doušky a to nejlépe v přírodě. Les je to správné místo, kde můžeme provozovat nejrůznější aktivity.Jednou z oblíbených činností je sestavování různých motivů z přírodního materiálu. Moc jsme si to užili a věříme, že princeznu, autobus a indiána jste všichni poznali.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Ani karanténa nás nerozdělí

Ani karanténa nás nerozdělíPravidelný telefonický kontakt a sdílení fotografií nám všem zpestřuje tuto nelehkou dobu. Jsme rádi, že se máme a už se všichni moc těšíme na naše setkání.
S. Kodajková - vychovatelka III. oddělení

Číst dál: Ani karanténa nás nerozdělí

Zvířátka v zimě

Zvířátka v ziměPři esteticko výchovné zájmové činnosti si děti z I.oddělení namalovaly sovičky sněžné a lední medvědy. U této výtvarné činnosti použily netradiční výtvarnou techniku tisku - vyzkoušely si tisk vidličkou a tisk vatovým polštářkem. V obou případech byla použita temperová barva doplněná papírovou koláží. Výtvarné práce byly zdařilé, děti pracovaly s chutí a zájmem.

Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Zvířátka v zimě

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠDDne 19.2.2020 se děti zúčastnily Kuželkiády. Soutěžilo I. s II. oddělením ŠD. Všichni soutěžili se zápalem a navzájem si fandili. Na závěr soutěže byli všichni pochváleni za vzorné chování a disciplínu při soutěži. Každý soutěžící byl odměněn malou sladkostí.
Zpracovala J. Rippelová

Číst dál: Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠDŽáci IV. oddělení školní družiny oslavili společně narozeniny. Na oslavě nechyběl dort s prskající fontánou a další dobroty, k přípitku Rychlé špunty. Děti si vzájemně popřály, připily si na zdraví a zazpívaly Hodně štěstí, zdraví.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a FofrmenProtože probíhá období masopustního veselí, pozvali jsme k nám na školu Fešáka Pína a jeho kamaráda Fofrmena.

Zábavné odpoledne plné her, tanečků a soutěží si děti náramně užily. Každý si odnesl dáreček, například dětský časopis, CD, balónky, malou sladkost a hlavně velmi dobrou náladu. Nezapomněli jsme všichni popřát a zazpívat našemu narozeninovému kamarádovi Pepovi z V. oddělení.
Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Skok do nového roku

Skok do nového rokuTradiční přivítání nového roku 2020 proběhlo v prvním lednovém týdnu v naší školní družině formou skoku do dálky. Všichni zúčastnění úspěšně a s vervou do nového roku vyskočili a ještě se u toho pobavili. V novém roce chceme sportovat, učit se, poznávat, hrát si, radovat se, být zdraví a mít štěstí. Věříme, že se nám to s vlastním přičiněním také splní. Vítej nový roku 2020.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Skok do nového roku

VV - Sněhuláci

VV - SněhuláciZimo, přijď už rychle k nám,
plno sněhu naděl nám.
Sáňkování už nás láká,
chceme stavět sněhuláka.

 

I když se nám letos ještě zima neukázala v plné kráse, připomněli jsme si ji alspoň při výtvarné výchově.

Číst dál: VV - Sněhuláci

Čertovinky

ČertovinkyV předvečer svátku svatého Mikuláše navštívil speciální oddělení ve Svahové čert. Byl to docela hodný čert. Kdo splnil čertí úkoly a zatancoval čertí taneček, tomu předal pozdravy a nadílku od Mikuláše. Pročpak asi někdo z dětí našel v nadílce kromě dobrot fialovou bramboru?
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Čertovinky

Prosinec v I.oddělení

Prosinec v I.odděleníMěsíc prosinec je pro děti nejkrásnějším v roce. Je to doba čekání, očekávání, příprav a radosti. Začátkem měsíce nás navštívil čertík Bertík s Čertovinkami a přivedl s sebou i Lucifera. Děti čertům slibovaly polepšení, zazpívaly písničky a zasoutěžily si. Odměnou jim byli čokoládoví čertíci, kteří se poschovávali ve třídě.
Následovalo pečení perníčků, jejich zdobení barevnými cukrovými polevami a balení do celofánových dárkových sáčků.

Číst dál: Prosinec v I.oddělení

PERNÍČKY

PERNÍČKYVánoce jsou o pohodě, dárcích, rozzářených dětských očích i o dobrotách, ke kterým patří provoněné perníčky.

Tato předvánoční aktivita nás vždy velmi baví a moc jsme si ji užili. Teď už se jen moc těšíme na Ježíška.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: PERNÍČKY

Plechovkiáda

PlechovkiádaSpeciální oddělení školní družiny si jednoho listopadového odpoledne uspořádala soutěž ve shazování plechovek, kterou jsme si nazvali Plechovkiáda. Děti soutěžily s vervou, výsledky byly velmi vyrovnané, nejlépe házela Nikolka.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Plechovkiáda

Copyright © 2013. All Rights Reserved.