EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Školní družina

Zdravíčko

ZdravíčkoZásady dodržování zdravého životního stylu jsme si připomněli ve školní družině s dětmi ze speciálních tříd. Jak se ukázalo, malí i velcí žáci vědí, že pro naše zdraví je dobré jíst zdravé potraviny, ovoce a zeleninu, chodit ven a nezanedbávat osobní hygienu. Zadané úkoly zvládli všichni, ať už s dopomocí nebo sami, na jedničku.
Za školní družinu M. Šambergerová

Číst dál: Zdravíčko

Návštěva keramické dílny

Návštěva keramické dílnyTento měsíc jsme využili nevlídného počasí k návštěvě keramické dílny v naší škole. Děti se na tuto akci velmi těšily. Protože se pomalu blíží období Velikonoc, zvolili jsme vykrajovátka s touto tématikou. Z jemné hlíny děti za pomoci dospělých zkoušely válet a následně vykrajovat vajíčka, motýlky, slepičky, kuřátka a další motivy s touto tématikou. Velmi se všichni snažili a už se těší na finální výrobek. Tato akce se nám moc líbila a určitě ji rádi zopakujeme. 

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Návštěva keramické dílny

Slavíček

Slavíček„Herci se schovávají za svojí postavu,
spisovatelé za příběh,
výtvarníci za svůj obraz nebo sochu.
Když, ale vyjadřujete něco jako zpěvák,
jde to přímo od srdce.“
„ Tom Hiddleston“

Číst dál: Slavíček

Karneval

KarnevalDobré ráno, dobrý den,
do masek se převlečem.
Pojďte rychle všichni dál,
máme tady karneval.

Masopust je svátek hodování, během kterého bylo třeba se opravdu dosyta najíst. Následoval po něm dlouhý čtyřicetidenní půst, zakončený Velikonocemi.

Číst dál: Karneval

OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivců

OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivcůMy se rádi hýbeme, při tom se vždy bavíme a navzájem si fandíme. 

Soutěž byla velmi zábavná,někteří zvládli překážky bez pomoci, ostatním pomohly paní asistentky. Důležité bylo, že se všichni bavili a zdárně dokončili soutěž. Za velikou snahu byli soutěžící pochváleni a obdrželi diplom s opičákem, který si odnesli domů k vybarvení.
S. Kodajková

Číst dál: OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivců

Skok do nového roku

Skok do nového rokuHop a skok a je tu nový rok.
Po vánočních prázdninách jsme se sešli v novém roce 2019 a s chutí jsme si do něj skočili. Každý tak daleko, jak dokázal. Svoje výkony jsme si změřili. Skákali jsme opravdu daleko. Naše skoky byly úspěšné, tak ať i ten nový rok je pro nás pro všechny radostný a úspěšný.

Číst dál: Skok do nového roku

Zimní olympiáda - paralympiáda

Zimní olympiáda - paralympiádaZima je v plném proudu a my si ji vychutnáváme plnými doušky při pravidelných vycházkách. K tomuto období patří i sporty, které si žáci III. a IV. oddělení vyzkoušeli v naší tělocvičně. Při běhu na lyžích, či střelbě na hokejovou branku se žáci náramně snažili a na závěr si mohli vyzkoušet i slalom se zavázanýma očima za asistence vodiče. Všichni soutěžící obdrželi diplom a malou sladkost za úžasné výkony.
S. Kodajková

Číst dál: Zimní olympiáda - paralympiáda

Čertovinky

ČertovinkyČerte, čerte, čertíku,
co nám neseš v pytlíku?
Pro ty hodné dobrotu,
pro zlobivé černotu.
V tom předvánočním čase zavítal k nám zase čertík Bertík. Byl sice maličký, ale všechno o nás věděl. Hodné moc a moc chválil, na zlobivé řetězem hrozil, huboval a do peklíčka vzít je chtěl!

Číst dál: Čertovinky

Mikulášská trojice

Mikulášská trojiceAdventní čas je doba těšení se na Vánoce, na volno, na dárečky, na cukroví....a čas na povídání a vyrábění. Šikovné dětské ručky dokáží vytvořit moc pěkné výrobky.
Za ŠD O.Barvířová

Číst dál: Mikulášská trojice

Vánoční perníčky

Vánoční perníčkyVánoce jsou svátky nejen setkávání a dárků, ale i vůní a chutí. Děti s S1 a S4, které navštěvují školní družinu, si připomněly vánoční vůně díky pečení perníčků. Pustily se do toho s velkým nadšením, bavilo je válet i vykrajovat a šlo jim to od ruky. Za chvíli po škole všude voněly Vánoce. Nejvíc ale děti bavilo ochutnávat. :)
AP Ludmila Dyndová

Číst dál: Vánoční perníčky

VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na Ježíška

VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na JežíškaTento měsíc proběhl v duchu nadcházejících nejkrásnějších svátků v roce. Navštívili jsme nádherně vyzdobené město, psali Ježíškovi dopis, vyráběli přáníčka pro své blízké, upekli a nazdobili perníčky a těšili se na posezení před vánočními prázdninami u stromečku, kde jsme si zazpívali koledy, ochutnali cukroví a netrpělivě čekali, jestli nám Ježíšek přinese dárek.

Číst dál: VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na Ježíška

Vlaštovkiáda

VlaštovkiádaVlaštovičko
Vlaštovičko leť,
už je na tě čas,
listí žloutne, poletuje,
po strništi vítr duje
bude brzy mráz.

Číst dál: Vlaštovkiáda

Šikulka a šikulík

Šikulka a šikulíkSoutěž zručnosti s využitím kombinačních schopností a logické úvahy. Takový byl družinový šikulík. I. a II. oddělení vzájemně poměřovalo svoje dovednosti v rozličných úkolech - uspořádat číselnou řadu, zašněrovat a zavázat tenisku, správně poskládat postavu, zašroubovat pet víčka a poskládat je podle barevné předlohy, navlékat malé části na špejli a mnohé další. Úkoly nebyly jednoduché, přesto je všechny děti zvládly. Výsledkem poměřování byla remíza mezi odděleními.

Číst dál: Šikulka a šikulík

Kuželkiáda

KuželkiádaFr. Hrubín: Kuželky
Nejsem malý,
už jsem velký,.
koulím koulí na kuželky.
Kuželky se koule lekly,
hned se všechny rozutekly.

Číst dál: Kuželkiáda

ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostech

ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostechVelice rádi navštěvujeme multifunkční učebnu, kde si kromě relaxace rádi i zasoutěžíme. Tentokrát jsme zvolili soutěž v praktických dovednostech pod názvem ŠIKULÍK. Dětem bylo nabídnuto několik úkolů a samy si mohly vybrat, v čem si myslí, že budou dobří.

Číst dál: ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostech

Vyhlídka Karla IV

Vyhlídka Karla IVNaše odpolední vycházka směřovala k nejstarší stojící karlovarské rozhledně, která byla postavena nad městem v lázeňských lesích již v roce 1876. Pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu se dvěma vyhlídkovými ochozy Rozhledna tehdy nesla jméno Vyhlídka císaře Františka Josefa. Rozhledna plnila rovněž funkci altánu a hned po svém otevření se dočkala velkého zájmu návštěvníků z řad lázeňských hostů.

Číst dál: Vyhlídka Karla IV

Halloween

HalloweenMísto odpolední vycházky jsme si připomněli Helloweenský svátek. Řekli jsme si, co je to za svátek, kde vznikl a proč se vlastně slaví. Oslava svátku Helloween proběhla v multifunkční učebně naší školy. Všichni jsme byli v maskách a bylo jasné, že je tento svátek u dětí jeden z neoblíbenějších. Při oslavě svátku si děti zasoutěžily v několika tanečních disciplínách.

Číst dál: Halloween

Práce s přírodním materiálem

Práce s přírodním materiálemNa jedné z odpoledních vycházek jsme nasbírali potřebný materiál pro výrobu obrázků. Společně jsme listy dali lisovat a po nějaké době jsme mohli začít vyrábět naše obrázky. Nezapomněli jsme ani na Halloweenskou výzdobu oken a třídy.
Pro ŠD zpracovala: H. Kořánová

Číst dál: Práce s přírodním materiálem

Obora u centra sv. Linhart

Obora u centra sv. LinhartKrásná pozorovatelna nabízí dospělým i dětem ojedinělý pohled na zvířata i krajinu pohledem shora. K tomuto účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šesti metrové výšky. Obora má tři části a my jsme byli u obory s divokými prasaty, kde jsme spatřili čerstvě narozená pruhovaná selátka. Nezapomenutelný zážitek jsme si odnesli z odpolední vycházky. Děti se nemohly od prasátek odtrhnout.
Pro ŠD zpracovala: H.Kořánová, DiS.

Číst dál: Obora u centra sv. Linhart

Orientační běh v lese

Orientační běh v leseDalším sportovním kláním byl orientační běh lesem, kde bylo úkolem splnit pořadí čísel. Žádné nevynechat a samozřejmě trať zvládnout v co nejkratším čase. Úplně nejrychlejší byl Martin. Za jejich pěkné výkony byli vítězové odměněni medailí a i všichni ostatní za snahu a obdrželi menší odměnu.
Za ŠD zpracovala: H.Kořánová. DiS.

Číst dál: Orientační běh v lese

Pouštění draka

Pouštění drakaJednou z odpoledních vycházek na sokolský vrch jsme si zpestřili pouštěním draka. Protože počasí přálo a vítr správně fičel, létali nám draci opravdu dobře a hodně vysoko. Děti z toho měly velikou radost.
Za ŠD zpracovala H.Kořánová

Číst dál: Pouštění draka

Návštěva knihovny

Návštěva knihovnyKoncem září jsme navštívili městskou knihovnu v Tuhnicích, kde se nám věnovala paní knihovnice. Ochotně nás provedla celou knihovnou a pak nám ukázala a představila několik velmi zajímavých knih, ze kterých jsme si tři vybrali a ty si také zapůjčili. Děti si pak zapůjčené knihy hrdě odnášely a ihned po příchodu do družiny žadonily o jejich četbu.
Za ŠD zpracovala. H. Kořánová, DiS.

Číst dál: Návštěva knihovny

Den stromů

Den stromůVe starých stromech,
jsou psány příběhy,
v zelených domech,
v rozhlednách krajiny.
Když vítr listy rozvlní,
do krajiny slova plují,
příběhy první i poslední,

Číst dál: Den stromů

Podzimní orientační běh

Podzimní orientační běhI. a II. oddělení ŠD uspořádalo orientační běh. Nádherné počasí a kouzelná podzimní příroda nás vylákala do nedalekého lesíku na Sokolském vrchu. Paní vychovatelky za aktivní pomoci všech dětí připravily běžeckou trasu mezi stromy. Úkolem běžců bylo proběhnout trasu podle čísel na stromech za co nejkratší čas. Každý běžec obdržel startovní číslo a závod mohl začít.

Číst dál: Podzimní orientační běh

HOPA HOPA

HOPA HOPAV pátek dne 19.10.2018 navštívilo III. a IV. oddělení ŠD zábavní dětské centrum HOPA HOPA ve Staré Roli. Děti si užily zábavy na klouzačkách s balónky, na skákacím hradu i elektrických autíček. Po skončení akce byly děti příjemně unaveny, ale šťastné, že si užily pohodové odpoledne.
vychovatelka Andrea Hrušková

 

Číst dál: HOPA HOPA

NAKRM DRAKA - podzimní soutěž III. a IV. oddělení ŠD

NAKRM DRAKA - podzimní soutěž III. a IV. oddělení ŠDK podzimu patří jednoznačně kromě dalších aktivit i pouštění draka. Jelikož máme letos překrásné, bezvětrnné počasí, byli jsme nuceni trochu improvizovat. Děti se aktivně podílely na výrobě makety pro soutěž - NAKRM DRAKA. Zábavné odpoledne si všichni náramně užili a každý účastník si odnesl diplom a malou laskominu.
S. Kodajková

Číst dál: NAKRM DRAKA - podzimní soutěž III. a IV. oddělení ŠD

Schodoběh 2018

Schodoběh 2018Protože jsme na středu naplánovali tradiční schodoběh, objednali jsme si na něj i pěkné počasí. Schodoběhu se letos zúčastnilo I., II., III. a i IV. oddělení. Závodníků bylo tedy opravdu hodně.
Běžci, seřazeni pod schody u Magistrátu města, vyběhli za pokřiku: „start“ a doslova překonávali sami sebe. Někteří zkušenější a starší děti zdolávaly schody po dvou a za hlasitého povzbuzování ostatních.

Číst dál: Schodoběh 2018

Odpolední vycházka

Odpolední vycházkaNaše odpolední vycházky jsou velmi pestré. Jednoho krásného, slunečného odpoledne jsme se vydali k Cirkusu Humberto navštívit ZOO se zvěřincem. Největší pýchou zvěřince jsou lvi. U dětí jedny z nejvíc oblíbených zvířat jsou medvědi a ještě k tomu ti, co umí jezdit na koloběžce a skateboardu. Za odměnu dostávají kostku cukru. To pak poděkují zvednutím své tlapy na důkaz, že jsou spokojeni.

Číst dál: Odpolední vycházka

Podzimní radovánky

Podzimní radovánkyV rámci zájmového dne, pořádaného naší školou jsme s nadšením přivítali možnost využítí skákacího hradu, který byl k dispozici po celý den všem našim dětem. Počasí nám přálo a všichni si tento zážitek náramně užili.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Podzimní radovánky

Úklid v okolí školy

Úklid v okolí školy22. dubna DEN ZEMĚ. My jsme si tento svátek rozdělili do vícero dnů. První den děti pracovaly ve skupinách, určovaly, co je správně, co špatně a proč. Třídily odpad do správných popelnic. Poslechli jsme si píseň„ Chválím Tě Země má“ ( Svěrák a Uhlíř).

Číst dál: Úklid v okolí školy

Vycházka do lesa

Vycházka do lesaPři odpolední vycházce jsme se vydali do lesa za zvířátky. Obora rozkládající se na ploše téměř sedmi desítek hektarů nabízí návštěvníkům kromě klasické pozorovatelny i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu a to je pohled shora po celou dobu procházky oborou. Dřevěná stezka díky soustavě můstků dosahuje místy šestimetrovou výšku. Obora je dělená do tří částí.

Číst dál: Vycházka do lesa

Práce s přírodním materiálem

Práce s přírodním materiálemPři jedné z vycházek do lesa jsme nasbírali odřezky ze stromů. Lesníci při odklízení pohromy z vichřice zanechali odřezky, které se nám velmi zalíbily a hned jsme si představovali, co by mohly tyto kousky dřeva znázorňovat. Matýsek měl kousek, který se velmi podobal kohoutkovi. Honzík měl krásný kus melounu, Nikolka rybičku, Otík slepičku a Kačenka pro změnu lodičku. Po vycházce děti byly natěšené, až si svůj kousek začnou vybarvovat. Pracovali jsme temperovou barvou a moc nás práce bavila. Děti byly nadšené ze svého díla. Naučily se vnímat přírodu, kterou tak moc potřebujeme ke svému životu.

Za ŠD zpracovala: H. Kořánová

Číst dál: Práce s přírodním materiálem

Vycházka na Meandr

Vycházka na MeandrAreál se rozkládá na ploše 8,6 ha. Park vznikl revitalizací ploch bývalého zahradnictví v meandru řeky Ohře v Tuhnicích. Historicky se zde nacházelo zahradnictví, kde se pěstovala převážně zelenina. Po terénních a vegetačních úpravách plochy zde vznikl sportovně relaxační park s průtočným vodním náhonem, oválem pro in-line bruslaře a velkým dětským hřištěm. Děti si užily dětské hřiště, lanovku pro děti a lezeckou stěnu.
pro ŠD zpracovala: H. Kořánová

Číst dál: Vycházka na Meandr

Pokusohraní

PokusohraníJsme zvídaví, rádi objevujeme, pozorujeme a zkoušíme. Vyzkoušeli jsme si několik jednoduchých pokusů.
V zimě to byl pokus s vodou - změna tekutiny na pevnou látku. Při tomto pokusu nám pomáhala příroda, hodně mrzlo, takže voda za oknem se do rána změnila v led a v teple místnosti opět v tekutinu. Tento pokus jsme opakovali několikrát.

Číst dál: Pokusohraní

Bezpečně na kole

Bezpečně na koleVe školní družině jsme si v dubnu připomněli mimo jiné pravidla bezpečnosti silničního provozu. Na interaktivní tabuli jsme si ukázali a zopakovali jak přecházet přes přechod, kdo má na křižovatce přednost, kde si bezpečně hrát a zejména jaké vybavení musí mít naše kolo než vyjedeme z domova. A v žádném případě nezapomenout helmu!

Číst dál: Bezpečně na kole

EVVO - úklid v okolí školy a hřiště

EVVO - úklid v okolí školy a hřištěJako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili akce " chceme čisté město".
Velice rádi navštěvujeme dětské hřiště a proto jsme se zaměřili na toto místo. Prostor jsme pěkně uklidili a na závěr si zahráli naší oblíbenou košíkovou.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: EVVO - úklid v okolí školy a hřiště

ZDRAVÍČKO

ZDRAVIČKOZdravý životní styl, to je velmi důležité proto, abychom se cítili dobře. V multifunkční učebně se děti seznamovaly s jednotlivými bloky a řešily různé úkoly. Všichni velmi dobře spolupracovali a na závěr pochváleni za aktivní přístup.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: ZDRAVIČKO

Aktuality z I.oddělení ŠD

Aktuality z I.oddělení ŠDJaro už je tu a Velikonoce také. Tomu jsme přizpůsobili i výzdobu našeho oddělení. Vyrábění z papíru a malování, lepení a střihání zvládáme dobře a všechny výrobky se nám povedly.
V lese na Sokolském vrchu pro nás "zajíček" poschovával velikonoční vajíčka. Dalo nám práci je najít, ale nakonec jsme se z nálezu radovali všichni. Po hledání jsme si odpočinuli na posedu.

Číst dál: Aktuality z I.oddělení ŠD

Zimní olympijské hry ve školní družině

Zimní olympijské hry ve školní družiněŽáci III. a IV. oddělení školní družiny si vyzkoušeli některé zimní olympijské sporty. kvůli nepřízni počasí alespoň v tělocvičně školy. Disciplíny jako obří slalom na lyžích, biatlon nebo lední hokej si všichni náramně užili i když to bylo „jenom jako“. Ze zlatých, stříbrných a bronzových medailí se děti radovaly opravdově. Jako Ester Ledecká.

Martina Šambergerová
Vychovatelka ŠD

Číst dál: Zimní olympijské hry ve školní družině

Zimní olympiáda jinak

Zimní olympiáda jinakVýznamná světová sportovní událost jako jsou olympijské hry nemohla ujít pozornosti ani v naší ŠD. I my jsme se rozhodli zasportovat si v jejím duchu a podle jejích zásad. A protože nás příroda neobdařila dostatečnou sněhovou nadílkou, odehrávala se naše olympiáda ve školní tělocvičně.

Číst dál: Zimní olympiáda jinak

Slavíček

SlavíčekNa tuto pěveckou soutěž se všichni poctivě připravovali a těšili. Nechyběly ani skvělé taneční kreace. Každý zúčastněný si odnesl diplom a velikou pochvalu za vynikající výkon.

Číst dál: Slavíček

Masopust

MasopustHurá a je za námi 1. pololetí a my ho tradičně zakončili maškarním karnevalem. Děti se představily v krásných maskách a celé odpoledne si užily při soutěžích a tanci.

Číst dál: Masopust

ŠD v uplynulém pololetí

ŠD v uplynulém pololetíVe IV. oddělení školní družiny jsme se ohlédli za uplynulým pololetím, které uteklo jako voda. Do staré party dětí přibyla kamarádka Míša, která mezi nás skvěle zapadla a nakazila nás svojí neustále dobrou náladou. Prohlíželi jsme fotky a vzpomínali, jak jsme krmili kačenky, jak jsme vyráběli výrobky z papíru nebo dárečky z keramiky, jak jsme se bavili při Čertovinkách, Halloweenu a jiných celodružinových akcích. Jak jsme se učili zdravě se stravovat a sami si připravili chutné ovocné špízy.

Číst dál: ŠD v uplynulém pololetí

Šikulíci ve školní družině

Šikulíci ve školní družiněŽáci III. a IV. oddělení školní družiny se seznámili s povoláními a řemesly, která vykonávají jejich rodiče i jiní dospělí. K jejich vykonávání je potřeba mít znalosti, vědomosti a být zručný. Že to dospělí nemají tak snadné, jak by se zdálo, a dospělost není jen o sezení u počítače a tv kdy se nám zachce, si děti vyzkoušely v multifunkční učebně, kde si zahráliy na dospělé a plnily různé pracovní úkoly.

Číst dál: Šikulíci ve školní družině

Sportovní odpoledne - opičí dráha

Sportovní odpoledne - opičí dráhaVelice rádi navštěvujeme multifunkční učebnu, kde si děti hrají, sportují, tancují i odpočívají u pohádky. Tentokrát jsme zvolili soutěž jednotlivců, zvanou Opičí dráha, která byla vytvořena z různých překážek.Soutěživost nikomu nechyběla, děti si navzájem fandily a projevovaly radost z výkonu ostatních. Na závěr si společně zatančily u písniček M. Davida.

Zpracovala pro ŠD S. Kodajková

Číst dál: Sportovní odpoledne - opičí dráha

Návštěva zábavního dětského centra Hopa hopa

Návštěva zábavního dětského centra Hopa hopaIII. a IV. oddělení ŠD si vyrazilo zpříjemnit páteční odpoledne do zábavního dětského centra Hopa hopa ve Staré Roli.Celý týden byly děti velice natěšeny a patřičně si toto odpoledne užily.

Zpracovala pro ŠD S. Kodajková

Číst dál: Návštěva zábavního dětského centra Hopa hopa

Halloween 2017

Halloween 2017Na halloweenské taneční odpoledne plné soutěží jsme se připravovali již s předstihem. Děti si vyrobily krásné čelenky s netopýry, kostýmy , slušivé čepičky a zábava mohla začít. Soutěže, například chytání dýní, lovení duchů, tanec s balónky se všem dětem velice líbily a toto odpoledne si náramně užily. Každý si odnesl malou odměnu a mnoho pěkných zážitků.

S. Kodajková

Číst dál: Halloween 2017

Dopravní hřiště

Dopravní hřištěV tomto malém městečku se děti mohou naučit, jak se zachovat při nehodách, požáru, či jiných krizových situacích. Naučí se, jak si přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách mimořádné situace. Součástí areálu je také moderní dopravní hřiště s opravdovým železničním přejezdem. V areálu jsou také další místa pro simulaci rizik ve venkovním prostředí. Při naší návštěvě pan policista procvičoval s dětmi dopravní značky a dopravní situace. Na dopravní hřišti pak děti na půjčených kolech, koloběžkách a odrážedlech, předváděly své dovednosti a znalosti .
Zpracovala pro ŠD: Herta Kořánová

Číst dál: Dopravní hřiště

Výtvarné tvoření

Výtvarné tvořeníJiž v měsíci září pilně pracujeme a tvoříme naše první výtvarná díla. Podívejte se, jak se dětem práce vydařila.
Zpracovala za ŠD: H.Kořánová

Číst dál: Výtvarné tvoření

Copyright © 2013. All Rights Reserved.