O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina

Víčkování

VíčkováníŽáci školní družiny si zářijového slunečního odpoledne zasoutěžili ve víčkování. Zvolili jsme si téma podzimní plody. Nejdříve si děti předkreslily obrázek křídou a poté tvořily mozaiku pomocí barevných víček od PET lahví. Všichni žáci se podíleli na vyhodnocení nejpovedenějšího obrázku. Víčkování jsme si všichni moc užili.

Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Víčkování

Červen v I.oddělení

Červen v I.odděleníMěsíc červen byl pro nás plný aktivit. Pěkné počasí nám přálo a tak jsme hodně času trávili v přírodě. Ke Dni dětí jsme uspořádali celodružinovou sportovně zábavnou akci na hřišti. Všichni s chutí soutěžili a plnili zábavné disciplíny.
Někteří z nás milují vlaky a někdo ještě vláčkem nejel, proto jsme si užili jízdu vlakem do Tepličky a do Staré Role.

Číst dál: Červen v I.oddělení

II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský poklad

II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský pokladPoslední příležitostní akce v ŠD v tomto školním roce: „Hledání pirátského pokladu.“ Děti nejdříve musely najít mapu, podle které se musely zorientovat v terénu. Plnily úkoly na stanovištích – vázání lodních uzlů, střílení na cíl, přechod řeky plné krokodýlů, objevení klíče apod. Velkou odměnou byl nalezený poklad. Dětem se hra moc líbila, užili jsme si skvělé odpoledne.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: II. a V. oddělení ŠD hledá pirátský poklad

Hledání pirátského pokladu

Hledání pirátského pokladuŽáci 3. a 4. oddělení ze speciálních tříd si s nadšením zahráli hru v přírodě na hledání pokladu, který na ostrově zakopal pirát Silver. Děti si ve třídě vyrobily pirátské čelenky, venku v lese potom musely splnit několik úkolů, aby se po vytýčené trase dostaly k Silverově pokladu. Hra se velice vydařila, děti nalezly poklad pirátů a s nadšením si rozdělily kořist. Za odměnu dostaly pirátské medailony.
Martina Šambergerová

Číst dál: Hledání pirátského pokladu

Lehkoatletický trojboj S tříd

Lehkoatletický trojboj S třídKonečně se nám počasí umoudřilo a proto se snažíme co nejvíce trávit čas v přírodě. Jednou z aktivit, kterou máme všichni moc rádi je lehkoatletický trojboj. Zasoutěžili jsme si v běhu , skoku z místa a v hodu kriketovým míčkem. Navzájem jsme si fandili a měli radost z úspěchů druhých. Na vyhodnocení jsme se všichni moc těšili, protože nás čekal diplom, medaile i sladká odměna. Sportu zdar !!!!!!!
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Lehkoatletický trojboj S tříd

Malujeme kamínky proti rakovině

Malujeme kamínky proti rakoviněMěsto Karlovy Vary podpořilo projekt Květinový den vyhlášením akce "Malujme kamínky proti rakovině".
Naše družinka se do malování také zapojila. Nejdříve jsme na vycházkách hledali a sbírali vhodné a zajímavé kamínky. Po té jsme společně nakoupili barvičky, fixky a lak na povrchovou úpravu kamínků. Nakonec jsme kamínky pěkně pomalovali, paní vychovatelka napsala předepsaný text a zbylo kamínky přetřít lakem, aby kresbičky vydržely.

Číst dál: Malujeme kamínky proti rakovině

Putování za zvířátky

Putování za zvířátkySe školní družinou jsme se vydali vstříc lesnímu dobrodružství. Šli jsme od školy lesní cestou až k oboře a musíme říct, že jsme viděli spoustu zvířátek. Nejdříve nám přes cestu přeběhly dvě srnky. Poté jsme objevili obrovské mraveniště. Pozorovali jsme práci pilných mravenečků a povídali si, jakou mají důležitou úlohu, čím se živí, jak se domlouvají.

Číst dál: Putování za zvířátky

IV. oddělení ŠD sportuje

IV. oddělení ŠD sportujeŽáci IV. oddělení školní družiny ve Svahové si v dubnu využili slunečné počasí k návštěvám hřiště a přírodní posilovny na Sokolském vrchu. Zahráli si míčové hry a cvičili na posilovacích strojích. Jak jim cvičení šlo uvidíte na fotkách v galerii ŠD.
M. Šambergerová

Číst dál: IV. oddělení ŠD sportuje

Chceme čisté město

Chceme čisté městoKaždým rokem se zúčastňujeme úklidové akce, kterou vyhlašuje město Karlovy Vary u příležitosti Dne Země. I letos jsme vyrazili do přírody uklízet. Nepořádku je kolem nás hodně, proto naše pytle byly zanedlouho plné. A ta krásná čistá a uklizená příroda, která za námi zůstávala, radost pohledět. S dobrým pocitem jsme se vraceli ke škole. Uvidíme, jak dlouho pořádek vydrží. Když nevydrží, úklidovou akci si zopakujeme, jsme přece šikulky!
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Chceme čisté město 2021

Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠD

Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠDV době distančního vzdělávání měli žáci možnost zúčastnit se nabízených celoškolních soutěží, pořádaných školní družinou. Mnoho žáků tuto nabídku využilo a podělilo se s námi o pěkné výrobky, za které byli pochváleni a obdrželi diplom a odměnu.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Ukázky z celoškolních soutěží v době distančního vzdělávání, pořádané ŠD

Masopust

MasopustV tomto období jsme si užili masopustní karneval. Nejdříve jsme se připravovali tím, že jsme si vyprávěli o této tradici, že začíná 6. ledna svátkem Tří králů a vrcholí masopustním pondělím či úterým čtyřicet dní před svátky velikonočními. Karneval tedy souvisí s předkřesťanskými oslavami obnovy přírody na začátku jara. Děti se na karneval připravily tak, že si masky vybarvily podle vlastní představy a vyrobily jitrnice, které jsme použili k hrám a soutěžím.
Zapsala Andrea Pokorná

Číst dál: Masopust

OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEK

OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEKJežíšek nám v prosinci loňského roku slíbil, že má pro nás ještě jeden dárek, který dostaneme po vánočních prázdninách. A opravdu nezapomněl. Dostali jsme ortopedický koberec MUFFÍKA !!!!!! Každý den si na něm masírujeme naše nožky a už jsme si zahráli i několik her na podporu koordinace a rozvoj hmatového vnímání.
JEŽÍŠKU děkujeme !!!!!!!!!!
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: OPOŽDĚNÝ JEŽÍŠEK

Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD

Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD„Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš?“
Známou písní jsme si s dětmi připomněli alespoň poslechem, že zvířátka a ptáci v zimě hledají úkryt před mrazem a když napadne hodně sněhu, jako v letošní zimě, těžko shánějí potravu. Jak bychom jim mohli pomoci? Tomuto tématu jsme v oddělení věnovali dvě odpoledne. Všimli jsme si, že nám na zahradu létají do krmítka ptáčci. V knihách a na internetu jsme si vyhledali, jak se jmenují, proč neodlétají do teplých krajin, čím se živí, kteří ptáci naopak odlétají.

Číst dál: Environmentální výchova ve IV. oddělení ŠD

Předvánoční čas v oddělení Sluníčko

Předvánoční čas v oddělení SluníčkoV předvánočním čase jsme si čekání na Vánoce krátili pečením a zdobením perníčků. Vyráběli jsme vánoční přáníčka pro svoje blízké a zdobili družinovou nástěnku. Při vycházkách jsme si prohlíželi vánočně vyzdobené město. Nemohli jsme zapomenout ani na zvířátka. Krmili jsme kachny u jezírka a ve školní zahradě jsme sypali slunečnici a zobání ptáčkům do krmítka. A fotečky ze všech těchto aktivit máme na památku.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Předvánoční čas v oddělení Sluníčko

Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠD

Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠDVe čtvrtém oddělené školní družiny jsme se připravili na uvítání Mikuláše a Ježíška pečením perníčků v podobě čerta, Mikuláše a anděla. Šlo nám to pěkně od ruky a tak jsme zvládli napéct i vanilkové rohlíčky na vánoční třídní posezení u stromečku. Děti pečení moc bavilo, jak uvidíte na fotkách v galerii.

Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Mikulášské a vánoční pečení ve IV. oddělení ŠD

Barvy podzimu

Barvy podzimuV měsících září, říjnu a listopadu se ve školní družině tradičně tvoří z přírodních materíálů, kterých nám podzimní příroda nabízí opravdu širokou škálu. Každoročně vystavujeme svá dílka na školních nástěnkách. Jaké nové nápady žáci ztvárnili letos můžete vidět na našich fotkách.
Martina Šambergerová

Číst dál: Barvy podzimu

Halloween

HalloweenJako každý rok, tak i letos jsme se moc těšili na " Halloweenské soutěže v maskách". Bohužel jsme tuto akci nemohli zrealizovat kvůli plošnému uzavření škol díky COVIDU 19 .Nicméně jsme si o Halloweenu popovídali a vyzdobili naše nástěnky. Věříme, že si tuto akci příští rok plnými doušky užijeme.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Halloween

Barvy podzimu

Barvy podzimuPodzimní čas je zde. Přináší barvy, vítr a mlhy. V době, kdy nám počasí přálo, si děti z II. oddělení ŠD stavěly domečky z přírodních materiálů. Také jsme hledali houby a zkoušeli je poznávat. Při podzimních procházkách jsme si nasbírali barevné spadané listí, z kterého si děti vytvořily koláž sovy. Dětem se práce moc povedla.
Vychovatelka Andrea Pokorná

Číst dál: Barvy podzimu

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaNaše družina má ve svém blízkém okolí rozsáhlé lázeňské lesy. Do nich často chodíváme na vycházky, uplatňujeme prvky zážitkové pedagogiky. Učíme se o lese, o lesních zvířatech a rostlinách, pozorujeme proměny lesa v ročních dobách. Zjišťujeme, jak les žije a umírá, jak do něj člověk svou činností zasahuje, jak mu může pomoci. Častým cílem našich vycházek je obora na Linhartu, o kterou se starají zaměstnanci Lázeňských lesů. Z této organizace za námi přišla paní Věra Bartůňková v rámci programu lesní pedagogiky.

Číst dál: Lesní pedagogika

Košanda

KošandaTřetí a čtvrté oddělení speciální družiny si jednoho slunečného odpoledne vyrazila na nedaleké hřiště, aby si změřila síly ve hře zvané Košanda. Cílem hry je trefit se do koše a získat tak co nejvíce bodů. Tedy jakási jednoduchá košíková nebo basketball. Děti si hru užily a zároveň trénovaly vrchní hod na cíl. Za snahu a dodržování pravidel hry byly odměněny velkou pochvalou.

Číst dál: Košanda

Schodoběh

SchodoběhAni letos jsme nevynechali již tradiční soutěžení v běhu do schodů. Natěšení jsme se sešli u magistrátních schodů a závod mohl začít. Během soutěžení jsme se všichni navzájem povzbuzovali a asi proto byly běžecké výkony tak dobré. Vítězem byl každý, kdo schody zdolal až do cíle. Na závěr všem udělala radost sladká odměna i diplom a v neposlední řadě i dobrý pocit, že jsme něco udělali pro své zdraví.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Schodoběh

Podzimní hrátky v přírodě

Podzimní hrátky v příroděTeplých dnů v září využíváme k pravidelným vycházkám a různým aktivitám v přírodě. Jednou z nich je i oblíbená soutěž "NAKRM DRAKA". Děti si tuto zábavnou hru velmi užily, navzájem si fandily a sdílely radost z úspěchu ostatních.

Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Podzimní hrátky v přírodě

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!Návrat do školy si užíváme plnými doušky a to nejlépe v přírodě. Les je to správné místo, kde můžeme provozovat nejrůznější aktivity.Jednou z oblíbených činností je sestavování různých motivů z přírodního materiálu. Moc jsme si to užili a věříme, že princeznu, autobus a indiána jste všichni poznali.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Ani karanténa nás nerozdělí

Ani karanténa nás nerozdělíPravidelný telefonický kontakt a sdílení fotografií nám všem zpestřuje tuto nelehkou dobu. Jsme rádi, že se máme a už se všichni moc těšíme na naše setkání.
S. Kodajková - vychovatelka III. oddělení

Číst dál: Ani karanténa nás nerozdělí

Zvířátka v zimě

Zvířátka v ziměPři esteticko výchovné zájmové činnosti si děti z I.oddělení namalovaly sovičky sněžné a lední medvědy. U této výtvarné činnosti použily netradiční výtvarnou techniku tisku - vyzkoušely si tisk vidličkou a tisk vatovým polštářkem. V obou případech byla použita temperová barva doplněná papírovou koláží. Výtvarné práce byly zdařilé, děti pracovaly s chutí a zájmem.

Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Zvířátka v zimě

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠDDne 19.2.2020 se děti zúčastnily Kuželkiády. Soutěžilo I. s II. oddělením ŠD. Všichni soutěžili se zápalem a navzájem si fandili. Na závěr soutěže byli všichni pochváleni za vzorné chování a disciplínu při soutěži. Každý soutěžící byl odměněn malou sladkostí.
Zpracovala J. Rippelová

Číst dál: Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠDŽáci IV. oddělení školní družiny oslavili společně narozeniny. Na oslavě nechyběl dort s prskající fontánou a další dobroty, k přípitku Rychlé špunty. Děti si vzájemně popřály, připily si na zdraví a zazpívaly Hodně štěstí, zdraví.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a FofrmenProtože probíhá období masopustního veselí, pozvali jsme k nám na školu Fešáka Pína a jeho kamaráda Fofrmena.

Zábavné odpoledne plné her, tanečků a soutěží si děti náramně užily. Každý si odnesl dáreček, například dětský časopis, CD, balónky, malou sladkost a hlavně velmi dobrou náladu. Nezapomněli jsme všichni popřát a zazpívat našemu narozeninovému kamarádovi Pepovi z V. oddělení.
Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Skok do nového roku

Skok do nového rokuTradiční přivítání nového roku 2020 proběhlo v prvním lednovém týdnu v naší školní družině formou skoku do dálky. Všichni zúčastnění úspěšně a s vervou do nového roku vyskočili a ještě se u toho pobavili. V novém roce chceme sportovat, učit se, poznávat, hrát si, radovat se, být zdraví a mít štěstí. Věříme, že se nám to s vlastním přičiněním také splní. Vítej nový roku 2020.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Skok do nového roku

VV - Sněhuláci

VV - SněhuláciZimo, přijď už rychle k nám,
plno sněhu naděl nám.
Sáňkování už nás láká,
chceme stavět sněhuláka.

 

I když se nám letos ještě zima neukázala v plné kráse, připomněli jsme si ji alspoň při výtvarné výchově.

Číst dál: VV - Sněhuláci

Čertovinky

ČertovinkyV předvečer svátku svatého Mikuláše navštívil speciální oddělení ve Svahové čert. Byl to docela hodný čert. Kdo splnil čertí úkoly a zatancoval čertí taneček, tomu předal pozdravy a nadílku od Mikuláše. Pročpak asi někdo z dětí našel v nadílce kromě dobrot fialovou bramboru?
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Čertovinky

Prosinec v I.oddělení

Prosinec v I.odděleníMěsíc prosinec je pro děti nejkrásnějším v roce. Je to doba čekání, očekávání, příprav a radosti. Začátkem měsíce nás navštívil čertík Bertík s Čertovinkami a přivedl s sebou i Lucifera. Děti čertům slibovaly polepšení, zazpívaly písničky a zasoutěžily si. Odměnou jim byli čokoládoví čertíci, kteří se poschovávali ve třídě.
Následovalo pečení perníčků, jejich zdobení barevnými cukrovými polevami a balení do celofánových dárkových sáčků.

Číst dál: Prosinec v I.oddělení

PERNÍČKY

PERNÍČKYVánoce jsou o pohodě, dárcích, rozzářených dětských očích i o dobrotách, ke kterým patří provoněné perníčky.

Tato předvánoční aktivita nás vždy velmi baví a moc jsme si ji užili. Teď už se jen moc těšíme na Ježíška.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: PERNÍČKY

Plechovkiáda

PlechovkiádaSpeciální oddělení školní družiny si jednoho listopadového odpoledne uspořádala soutěž ve shazování plechovek, kterou jsme si nazvali Plechovkiáda. Děti soutěžily s vervou, výsledky byly velmi vyrovnané, nejlépe házela Nikolka.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Plechovkiáda

Keramická dílna - III. a IV oddělení

Keramická dílna - III. a IV odděleníBlíží se Vánoce, nejkrásnější svátky v roce a my jsme s dětmi opět navštívili naši keramickou dílnu, abychom si vyrobili dárečky s vánoční tématikou pro své blízké. Vždy se nám tato činnost moc líbí a už se těšíme na konečný výsledek našeho snažení. Určitě uděláme všem velikou radost.

Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Keramická dílna - III. a IV oddělení

Dary lesa

Dary lesaLes je úžasné společenství pro poznávání, objevování, pozorování i dobrudružství.
Do lesa chodíme často, sledujeme jeho proměny v ročních obdobích. S podzimem nás les obdaroval rodinkou hnědých hříbečků, které jsme našli v měkkém mechu. Přičichli jsme, prohlédli kloboučky a šup s nimi do košíčku..... a fotečky na památku na tu krásu.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Dary lesa

Halloween party I. a II. oddělení ŠD

Halloween party I. a II. oddělení ŠDPoslední den před podzimními prázdninami jsme si s dětmi z I. a II. oddělení ŠD udělali v tělocvičně "Halloveen party". Děti se naučily čarodějnické zaklínadlo a společně plnily různé úkoly, za které byly odměněny sladkostmi a malými dárečky. Atmosféra byla vzrušující až strašidelná a všichni jsme si tuto akci náramně užili.

Za ŠD zapsala M. Heřmanová

Číst dál: Halloween party I. a II. oddělení ŠD

Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na Sva

Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na SvaNa soutěžní odpoledne v duchu Halloweenu se děti velmi těšily. V rámci výtvarné výchovy si vyrobily slušivé čelenky s motivy dýně, netopýrů nebo černých koček. Oslava této tradice proběhla v naší tělocvičně. Děti si zasoutěžily v jednoduchých disciplínách, například namotávaly dýni na ruličku, házely míčky do strašidelné ruky, či tancovaly s malou čarodějnicí. Všem se tato akce velmi líbila a za aktivitu a snahu obdrželi všichni soutěžící malou dýni.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na Sva

První celodružinová akce - Schodoběh

První celodružinová akce - SchodoběhTradiční schodoběh byl uskutečněn v posledním zářijovém týdnu. Pěkně opravené schody vedle magistrátu města k jejich vyběhnutí přímo vybízely. Na startu byla připravena všechna oddělení ŠD. Ani jeden závodník běh nevzdal. Za mohutného povzbuzování spolužáků se všichni snažili co nejrychleji doběhnout do cíle - na poslední schod. A jaká to byla radost, když se běh tak pěkně vydařil.

Číst dál: První celodružinová akce - Schodoběh

Copyright © 2013. All Rights Reserved.