O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina

Barvy podzimu

Barvy podzimuV měsících září, říjnu a listopadu se ve školní družině tradičně tvoří z přírodních materíálů, kterých nám podzimní příroda nabízí opravdu širokou škálu. Každoročně vystavujeme svá dílka na školních nástěnkách. Jaké nové nápady žáci ztvárnili letos můžete vidět na našich fotkách.
Martina Šambergerová

Číst dál: Barvy podzimu

Halloween

HalloweenJako každý rok, tak i letos jsme se moc těšili na " Halloweenské soutěže v maskách". Bohužel jsme tuto akci nemohli zrealizovat kvůli plošnému uzavření škol díky COVIDU 19 .Nicméně jsme si o Halloweenu popovídali a vyzdobili naše nástěnky. Věříme, že si tuto akci příští rok plnými doušky užijeme.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Halloween

Barvy podzimu

Barvy podzimuPodzimní čas je zde. Přináší barvy, vítr a mlhy. V době, kdy nám počasí přálo, si děti z II. oddělení ŠD stavěly domečky z přírodních materiálů. Také jsme hledali houby a zkoušeli je poznávat. Při podzimních procházkách jsme si nasbírali barevné spadané listí, z kterého si děti vytvořily koláž sovy. Dětem se práce moc povedla.
Vychovatelka Andrea Pokorná

Číst dál: Barvy podzimu

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaNaše družina má ve svém blízkém okolí rozsáhlé lázeňské lesy. Do nich často chodíváme na vycházky, uplatňujeme prvky zážitkové pedagogiky. Učíme se o lese, o lesních zvířatech a rostlinách, pozorujeme proměny lesa v ročních dobách. Zjišťujeme, jak les žije a umírá, jak do něj člověk svou činností zasahuje, jak mu může pomoci. Častým cílem našich vycházek je obora na Linhartu, o kterou se starají zaměstnanci Lázeňských lesů. Z této organizace za námi přišla paní Věra Bartůňková v rámci programu lesní pedagogiky.

Číst dál: Lesní pedagogika

Košanda

KošandaTřetí a čtvrté oddělení speciální družiny si jednoho slunečného odpoledne vyrazila na nedaleké hřiště, aby si změřila síly ve hře zvané Košanda. Cílem hry je trefit se do koše a získat tak co nejvíce bodů. Tedy jakási jednoduchá košíková nebo basketball. Děti si hru užily a zároveň trénovaly vrchní hod na cíl. Za snahu a dodržování pravidel hry byly odměněny velkou pochvalou.

Číst dál: Košanda

Schodoběh

SchodoběhAni letos jsme nevynechali již tradiční soutěžení v běhu do schodů. Natěšení jsme se sešli u magistrátních schodů a závod mohl začít. Během soutěžení jsme se všichni navzájem povzbuzovali a asi proto byly běžecké výkony tak dobré. Vítězem byl každý, kdo schody zdolal až do cíle. Na závěr všem udělala radost sladká odměna i diplom a v neposlední řadě i dobrý pocit, že jsme něco udělali pro své zdraví.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Schodoběh

Podzimní hrátky v přírodě

Podzimní hrátky v příroděTeplých dnů v září využíváme k pravidelným vycházkám a různým aktivitám v přírodě. Jednou z nich je i oblíbená soutěž "NAKRM DRAKA". Děti si tuto zábavnou hru velmi užily, navzájem si fandily a sdílely radost z úspěchu ostatních.

Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Podzimní hrátky v přírodě

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!Návrat do školy si užíváme plnými doušky a to nejlépe v přírodě. Les je to správné místo, kde můžeme provozovat nejrůznější aktivity.Jednou z oblíbených činností je sestavování různých motivů z přírodního materiálu. Moc jsme si to užili a věříme, že princeznu, autobus a indiána jste všichni poznali.
Zapsala S. Kodajková

Číst dál: Hurá, už jsme zase zpátky ve škole !!!!!!!!

Ani karanténa nás nerozdělí

Ani karanténa nás nerozdělíPravidelný telefonický kontakt a sdílení fotografií nám všem zpestřuje tuto nelehkou dobu. Jsme rádi, že se máme a už se všichni moc těšíme na naše setkání.
S. Kodajková - vychovatelka III. oddělení

Číst dál: Ani karanténa nás nerozdělí

Zvířátka v zimě

Zvířátka v ziměPři esteticko výchovné zájmové činnosti si děti z I.oddělení namalovaly sovičky sněžné a lední medvědy. U této výtvarné činnosti použily netradiční výtvarnou techniku tisku - vyzkoušely si tisk vidličkou a tisk vatovým polštářkem. V obou případech byla použita temperová barva doplněná papírovou koláží. Výtvarné práce byly zdařilé, děti pracovaly s chutí a zájmem.

Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Zvířátka v zimě

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠDDne 19.2.2020 se děti zúčastnily Kuželkiády. Soutěžilo I. s II. oddělením ŠD. Všichni soutěžili se zápalem a navzájem si fandili. Na závěr soutěže byli všichni pochváleni za vzorné chování a disciplínu při soutěži. Každý soutěžící byl odměněn malou sladkostí.
Zpracovala J. Rippelová

Číst dál: Kuželkiáda- soutěž jednotlivců dětí z I. a II. odd. ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠDŽáci IV. oddělení školní družiny oslavili společně narozeniny. Na oslavě nechyběl dort s prskající fontánou a další dobroty, k přípitku Rychlé špunty. Děti si vzájemně popřály, připily si na zdraví a zazpívaly Hodně štěstí, zdraví.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Narozeninová oslava ve IV. oddělení ŠD

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Velká karnevalová Show - Fešák Píno a FofrmenProtože probíhá období masopustního veselí, pozvali jsme k nám na školu Fešáka Pína a jeho kamaráda Fofrmena.

Zábavné odpoledne plné her, tanečků a soutěží si děti náramně užily. Každý si odnesl dáreček, například dětský časopis, CD, balónky, malou sladkost a hlavně velmi dobrou náladu. Nezapomněli jsme všichni popřát a zazpívat našemu narozeninovému kamarádovi Pepovi z V. oddělení.
Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Velká karnevalová Show - Fešák Píno a Fofrmen

Skok do nového roku

Skok do nového rokuTradiční přivítání nového roku 2020 proběhlo v prvním lednovém týdnu v naší školní družině formou skoku do dálky. Všichni zúčastnění úspěšně a s vervou do nového roku vyskočili a ještě se u toho pobavili. V novém roce chceme sportovat, učit se, poznávat, hrát si, radovat se, být zdraví a mít štěstí. Věříme, že se nám to s vlastním přičiněním také splní. Vítej nový roku 2020.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Skok do nového roku

VV - Sněhuláci

VV - SněhuláciZimo, přijď už rychle k nám,
plno sněhu naděl nám.
Sáňkování už nás láká,
chceme stavět sněhuláka.

 

I když se nám letos ještě zima neukázala v plné kráse, připomněli jsme si ji alspoň při výtvarné výchově.

Číst dál: VV - Sněhuláci

Čertovinky

ČertovinkyV předvečer svátku svatého Mikuláše navštívil speciální oddělení ve Svahové čert. Byl to docela hodný čert. Kdo splnil čertí úkoly a zatancoval čertí taneček, tomu předal pozdravy a nadílku od Mikuláše. Pročpak asi někdo z dětí našel v nadílce kromě dobrot fialovou bramboru?
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Čertovinky

Prosinec v I.oddělení

Prosinec v I.odděleníMěsíc prosinec je pro děti nejkrásnějším v roce. Je to doba čekání, očekávání, příprav a radosti. Začátkem měsíce nás navštívil čertík Bertík s Čertovinkami a přivedl s sebou i Lucifera. Děti čertům slibovaly polepšení, zazpívaly písničky a zasoutěžily si. Odměnou jim byli čokoládoví čertíci, kteří se poschovávali ve třídě.
Následovalo pečení perníčků, jejich zdobení barevnými cukrovými polevami a balení do celofánových dárkových sáčků.

Číst dál: Prosinec v I.oddělení

PERNÍČKY

PERNÍČKYVánoce jsou o pohodě, dárcích, rozzářených dětských očích i o dobrotách, ke kterým patří provoněné perníčky.

Tato předvánoční aktivita nás vždy velmi baví a moc jsme si ji užili. Teď už se jen moc těšíme na Ježíška.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: PERNÍČKY

Plechovkiáda

PlechovkiádaSpeciální oddělení školní družiny si jednoho listopadového odpoledne uspořádala soutěž ve shazování plechovek, kterou jsme si nazvali Plechovkiáda. Děti soutěžily s vervou, výsledky byly velmi vyrovnané, nejlépe házela Nikolka.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Plechovkiáda

Keramická dílna - III. a IV oddělení

Keramická dílna - III. a IV odděleníBlíží se Vánoce, nejkrásnější svátky v roce a my jsme s dětmi opět navštívili naši keramickou dílnu, abychom si vyrobili dárečky s vánoční tématikou pro své blízké. Vždy se nám tato činnost moc líbí a už se těšíme na konečný výsledek našeho snažení. Určitě uděláme všem velikou radost.

Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Keramická dílna - III. a IV oddělení

Dary lesa

Dary lesaLes je úžasné společenství pro poznávání, objevování, pozorování i dobrudružství.
Do lesa chodíme často, sledujeme jeho proměny v ročních obdobích. S podzimem nás les obdaroval rodinkou hnědých hříbečků, které jsme našli v měkkém mechu. Přičichli jsme, prohlédli kloboučky a šup s nimi do košíčku..... a fotečky na památku na tu krásu.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Dary lesa

Halloween party I. a II. oddělení ŠD

Halloween party I. a II. oddělení ŠDPoslední den před podzimními prázdninami jsme si s dětmi z I. a II. oddělení ŠD udělali v tělocvičně "Halloveen party". Děti se naučily čarodějnické zaklínadlo a společně plnily různé úkoly, za které byly odměněny sladkostmi a malými dárečky. Atmosféra byla vzrušující až strašidelná a všichni jsme si tuto akci náramně užili.

Za ŠD zapsala M. Heřmanová

Číst dál: Halloween party I. a II. oddělení ŠD

Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na Sva

Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na SvaNa soutěžní odpoledne v duchu Halloweenu se děti velmi těšily. V rámci výtvarné výchovy si vyrobily slušivé čelenky s motivy dýně, netopýrů nebo černých koček. Oslava této tradice proběhla v naší tělocvičně. Děti si zasoutěžily v jednoduchých disciplínách, například namotávaly dýni na ruličku, házely míčky do strašidelné ruky, či tancovaly s malou čarodějnicí. Všem se tato akce velmi líbila a za aktivitu a snahu obdrželi všichni soutěžící malou dýni.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Halloween - soutěžní odpoledne žáků III. a IV. oddělení ŠD na Sva

První celodružinová akce - Schodoběh

První celodružinová akce - SchodoběhTradiční schodoběh byl uskutečněn v posledním zářijovém týdnu. Pěkně opravené schody vedle magistrátu města k jejich vyběhnutí přímo vybízely. Na startu byla připravena všechna oddělení ŠD. Ani jeden závodník běh nevzdal. Za mohutného povzbuzování spolužáků se všichni snažili co nejrychleji doběhnout do cíle - na poslední schod. A jaká to byla radost, když se běh tak pěkně vydařil.

Číst dál: První celodružinová akce - Schodoběh

Putování s pohádkovými postavičkami

Putování s pohádkovými postavičkamiSkřítkové a princezničky tahali se za tkaničky. Zajíci a veverky malovali na šperky. Divil jsem se, co se děje, že se každý na mě směje. Vždyť je dneska Dětský den! Šup do lesa – jdeme ven!
Tento den děti soutěžily v lese a hádaly pohádkové postavičky. Všechny děti úkoly zvládly s nadšením. Vyhodnocení bylo ve sladké podobě. Byl to velmi vydařený den, který byl zakončený dětským úsměvem.

Za ŠD zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Putování s pohádkovými postavičkami

Hledání pirátského pokladu

Hledání pirátského pokladuJako každý rok, tak i letos jsme se těšili na kapitána Flinta, který pro nás připravil v lese řadu překvapení. 

Cesta k vytouženému cíli nebyla jednoduchá, jednotlivá zadání úkolů jsme museli nedříve v lese nalézt a poté splnit. Učili jsme se například vázat uzle, házet šiškami na cíl atd. a nakonec najít klíč k vytouženému pokladu.

Číst dál: Hledání pirátského pokladu

Byli jsme u Broučků

Byli jsme u BroučkůNa zádech má sedm teček,

její jméno já už znám.
Snad mi z dlaně neuteče,
než ty tečky spočítám.

Na ruce mi chvíli stála,
asi se tam trochu bála.

Číst dál: Byli jsme u Broučků

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaLesní pedagogika je moderní forma komunikace s veřejností a je nejjednodušší cestou, jak lesníci mohou přiblížit dětem a široké veřejnosti prostředí lesa a funkce lesního hospodářství nenásilnou a interaktivní formou. Zážitkové učení je pro děti příjemné a přínosné.
Naší ŠD navštívily pracovnice Lázeňských lesů se svým programem lesní pedagogiky. S sebou na ukázku přinesly parůžek srnce a roh muflona a povyprávěly o lese a lesních zvířátkách.

Číst dál: Lesní pedagogika

Lehkoatletický trojboj

Lehkoatletický trojbojVe školní družině proběhlo jedno květnové odpoledne ve sportovním duchu. Děti si vyzkoušely role sportovců, kteří bojují o medaile v různých disciplínách (běh na 60 m, skok z místa, hod do dálky). Úkolu se děti zhostily s nadšením a ti s nejvyšším počtem bodů získali medaile opravdové. Fotky si můžete prohlédnout v galerii školní družiny.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Lehkoatletický trojboj

Svět záchranářů

Svět záchranářůCo máš dělat na červenou,
když se kolem auta ženou?
Na chodníku klidně stát,
v jízdní dráhu nevbíhat.

V malém městečku záchranářů se děti rádi učí, jak se zachovat při nehodě, požáru a v dalších krizových situacích. Učí se, jak si přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách těchto mimořádných situací. Všechno učení probíhá zábavnou formou.

Číst dál: Svět záchranářů

Svět záchranářů

Svět záchranářůV měsíci květnu navštívilo III. a IV. oddělení ŠD - Svahova Svět záchranářů, kde se děti věnovaly dopravní výchově.
Ve vláčku s krásnými obrázky, zaměřené na tuto tématiku si děti nejdříve zopakovaly základy silničního provozu, včetně dopravních značek. Následně aktivně odpovídaly na otázky, týkající se důležitosti vybavení jízdního kola a velice se těšily, jak si teorii vyzkouší v praxi. Každý ze zúčastněných si mohl vybrat dopravní prostředek dle vlastního uvážení. Všichni se chovali zodpovědně a za to jim patří veliká pochvala.
Za ŠD zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Svět záchranářů

Den Země - chceme čisté město

Den Země - chceme čisté městoDuben je měsícem, kdy se všude uklízí po zimě a hlavně po nepořádných a bezohledných lidech. Protože se denně pohybujeme v přírodě a nelíbí se nám nepořádek kolem, zapojili jsme se celá družina do velkého úklidu v okolí školy, v lese a na hřištích. Každé oddělení sesbíralo pytle odpadků. Věříme, že pořádek, na kterém jsme se podíleli, vydrží co možná nejdéle.
Za ŠD O.Barvířová

Číst dál: Den Země - chceme čisté město

Hrátky se zajíčkem

Hrátky se zajíčkemPodívejte na zajíce,
trénuje si v polích plíce.
Běhá žitem, běhá řepou,
uši se mu přitom klepou.

S jarním úplňkem přišel k nám zas, sluníčkem prozářený velikonoční čas. I k nám zavítal zajíček a rozsypal pytlík plných vajíček. My jsme mu je posbírali a pusy jsme si zamazali.

Číst dál: Hrátky se zajíčkem

KOUZELNÍK - mistr Waldini

KOUZELNÍK - mistr WaldiniPo roce nás opět navštívil pan kouzelník - mistr Waldini, na kterého jsme se všichni moc těšili. 

Děti se s nadšením zúčastnily kouzelnických triků a patřičně si to užívaly. Na závěr si všichni mohli pohladit hrdličku, kterou nám pan kouzelnímk vykouzlil a pohrát si s pejskem Rockym.
Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: KOUZELNÍK - mistr Waldini

Březen - měsíc knihy

Březen - měsíc knihyProjdeme se do pohádky
za princeznou, za králem,
pak zas půjdem všichni zpátky,
dlouho my tam nebudem.

V březnu mají knihy svůj svátek. Ve ŠD s knihami často pracujeme, čteme si znich a prohlížíme si je. Pravidelně navštěvujeme městskou knihovnu. Kniha je náš kamarád.

Číst dál: Březen - měsíc knihy

Zdravíčko

ZdravíčkoZásady dodržování zdravého životního stylu jsme si připomněli ve školní družině s dětmi ze speciálních tříd. Jak se ukázalo, malí i velcí žáci vědí, že pro naše zdraví je dobré jíst zdravé potraviny, ovoce a zeleninu, chodit ven a nezanedbávat osobní hygienu. Zadané úkoly zvládli všichni, ať už s dopomocí nebo sami, na jedničku.
Za školní družinu M. Šambergerová

Číst dál: Zdravíčko

Návštěva keramické dílny

Návštěva keramické dílnyTento měsíc jsme využili nevlídného počasí k návštěvě keramické dílny v naší škole. Děti se na tuto akci velmi těšily. Protože se pomalu blíží období Velikonoc, zvolili jsme vykrajovátka s touto tématikou. Z jemné hlíny děti za pomoci dospělých zkoušely válet a následně vykrajovat vajíčka, motýlky, slepičky, kuřátka a další motivy s touto tématikou. Velmi se všichni snažili a už se těší na finální výrobek. Tato akce se nám moc líbila a určitě ji rádi zopakujeme. 

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Návštěva keramické dílny

Slavíček

Slavíček„Herci se schovávají za svojí postavu,
spisovatelé za příběh,
výtvarníci za svůj obraz nebo sochu.
Když, ale vyjadřujete něco jako zpěvák,
jde to přímo od srdce.“
„ Tom Hiddleston“

Číst dál: Slavíček

Karneval

KarnevalDobré ráno, dobrý den,
do masek se převlečem.
Pojďte rychle všichni dál,
máme tady karneval.

Masopust je svátek hodování, během kterého bylo třeba se opravdu dosyta najíst. Následoval po něm dlouhý čtyřicetidenní půst, zakončený Velikonocemi.

Číst dál: Karneval

OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivců

OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivcůMy se rádi hýbeme, při tom se vždy bavíme a navzájem si fandíme. 

Soutěž byla velmi zábavná,někteří zvládli překážky bez pomoci, ostatním pomohly paní asistentky. Důležité bylo, že se všichni bavili a zdárně dokončili soutěž. Za velikou snahu byli soutěžící pochváleni a obdrželi diplom s opičákem, který si odnesli domů k vybarvení.
S. Kodajková

Číst dál: OPIČÍ DRÁHA - soutěž jednotlivců

Skok do nového roku

Skok do nového rokuHop a skok a je tu nový rok.
Po vánočních prázdninách jsme se sešli v novém roce 2019 a s chutí jsme si do něj skočili. Každý tak daleko, jak dokázal. Svoje výkony jsme si změřili. Skákali jsme opravdu daleko. Naše skoky byly úspěšné, tak ať i ten nový rok je pro nás pro všechny radostný a úspěšný.

Číst dál: Skok do nového roku

Zimní olympiáda - paralympiáda

Zimní olympiáda - paralympiádaZima je v plném proudu a my si ji vychutnáváme plnými doušky při pravidelných vycházkách. K tomuto období patří i sporty, které si žáci III. a IV. oddělení vyzkoušeli v naší tělocvičně. Při běhu na lyžích, či střelbě na hokejovou branku se žáci náramně snažili a na závěr si mohli vyzkoušet i slalom se zavázanýma očima za asistence vodiče. Všichni soutěžící obdrželi diplom a malou sladkost za úžasné výkony.
S. Kodajková

Číst dál: Zimní olympiáda - paralympiáda

Čertovinky

ČertovinkyČerte, čerte, čertíku,
co nám neseš v pytlíku?
Pro ty hodné dobrotu,
pro zlobivé černotu.
V tom předvánočním čase zavítal k nám zase čertík Bertík. Byl sice maličký, ale všechno o nás věděl. Hodné moc a moc chválil, na zlobivé řetězem hrozil, huboval a do peklíčka vzít je chtěl!

Číst dál: Čertovinky

Mikulášská trojice

Mikulášská trojiceAdventní čas je doba těšení se na Vánoce, na volno, na dárečky, na cukroví....a čas na povídání a vyrábění. Šikovné dětské ručky dokáží vytvořit moc pěkné výrobky.
Za ŠD O.Barvířová

Číst dál: Mikulášská trojice

Vánoční perníčky

Vánoční perníčkyVánoce jsou svátky nejen setkávání a dárků, ale i vůní a chutí. Děti s S1 a S4, které navštěvují školní družinu, si připomněly vánoční vůně díky pečení perníčků. Pustily se do toho s velkým nadšením, bavilo je válet i vykrajovat a šlo jim to od ruky. Za chvíli po škole všude voněly Vánoce. Nejvíc ale děti bavilo ochutnávat. :)
AP Ludmila Dyndová

Číst dál: Vánoční perníčky

VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na Ježíška

VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na JežíškaTento měsíc proběhl v duchu nadcházejících nejkrásnějších svátků v roce. Navštívili jsme nádherně vyzdobené město, psali Ježíškovi dopis, vyráběli přáníčka pro své blízké, upekli a nazdobili perníčky a těšili se na posezení před vánočními prázdninami u stromečku, kde jsme si zazpívali koledy, ochutnali cukroví a netrpělivě čekali, jestli nám Ježíšek přinese dárek.

Číst dál: VÁNOCE, VÁNOCE přicházejí........ těšíme se na Ježíška

Vlaštovkiáda

VlaštovkiádaVlaštovičko
Vlaštovičko leť,
už je na tě čas,
listí žloutne, poletuje,
po strništi vítr duje
bude brzy mráz.

Číst dál: Vlaštovkiáda

Šikulka a šikulík

Šikulka a šikulíkSoutěž zručnosti s využitím kombinačních schopností a logické úvahy. Takový byl družinový šikulík. I. a II. oddělení vzájemně poměřovalo svoje dovednosti v rozličných úkolech - uspořádat číselnou řadu, zašněrovat a zavázat tenisku, správně poskládat postavu, zašroubovat pet víčka a poskládat je podle barevné předlohy, navlékat malé části na špejli a mnohé další. Úkoly nebyly jednoduché, přesto je všechny děti zvládly. Výsledkem poměřování byla remíza mezi odděleními.

Číst dál: Šikulka a šikulík

Kuželkiáda

KuželkiádaFr. Hrubín: Kuželky
Nejsem malý,
už jsem velký,.
koulím koulí na kuželky.
Kuželky se koule lekly,
hned se všechny rozutekly.

Číst dál: Kuželkiáda

ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostech

ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostechVelice rádi navštěvujeme multifunkční učebnu, kde si kromě relaxace rádi i zasoutěžíme. Tentokrát jsme zvolili soutěž v praktických dovednostech pod názvem ŠIKULÍK. Dětem bylo nabídnuto několik úkolů a samy si mohly vybrat, v čem si myslí, že budou dobří.

Číst dál: ŠIKULÍK - soutěž v praktických dovednostech

Vyhlídka Karla IV

Vyhlídka Karla IVNaše odpolední vycházka směřovala k nejstarší stojící karlovarské rozhledně, která byla postavena nad městem v lázeňských lesích již v roce 1876. Pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu se dvěma vyhlídkovými ochozy Rozhledna tehdy nesla jméno Vyhlídka císaře Františka Josefa. Rozhledna plnila rovněž funkci altánu a hned po svém otevření se dočkala velkého zájmu návštěvníků z řad lázeňských hostů.

Číst dál: Vyhlídka Karla IV

Copyright © 2013. All Rights Reserved.