O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina

Rozloučení s létem ve II. oddělení ŠD

Rozloučení s létem ve II. oddělení ŠDMáme tu nový školní rok a s ním přicházející konec léta. Rozhodli jsme se tedy, že si ve družině uděláme takovou „rozlučku s létem“. Nejprve jsme si o tomto báječném ročním období popovídali a poté jsme se pustili do her. Děti si vyzkoušely vyluštit křížovku a následně na naší zahradě soutěžily, kdo bude nejbystřejší při hře „najdi sluníčka“. Všechny děti byly moc šikovné a zdálo se, že je „herní odpoledne“ velmi bavilo. Časy všech dětí byly velmi podobné, a tak si každý nakonec zasloužil malou odměnu :-).
Za ŠD vychovatelka Jana Hergethová

Číst dál: Rozloučení s létem ve II. oddělení ŠD

Cesta za pokladem ve III. a IV. oddělení ŠD

Cesta za pokladem ve III. a IV. oddělení ŠDV posledním týdnu tohoto školního roku jsme se s dětmi vydali na cestu za pokladem. A abychom se samotní nebáli, přibrali jsme s sebou i další oddělení školní družiny. Cestu jsme započali u naší školy. Děti hledaly fáborky, dle kterých jsme směle postupovali dál a dál. Některé nám neukazovaly pouze směr výpravy, ale vyžadovaly splnění nějakého úkolu. Toho se děti zhostily jako vždy výborně.

Číst dál: Cesta za pokladem ve III. a IV. oddělení ŠD

Červen ve 4. oddělení – Pejsci

Červen ve 4. oddělení – PejsciV našem oddělení jsme si v červnu užívali krásných slunečných dnů venku, na hřišti, na školní zahradě i v parcích lázeňského centra. Na začátku měsíce jsme oslavili Den dětí vycházkou na zmrzlinu. Zmokli jsme v den výletu autovláčkem, ale to nám vůbec neubralo na radosti, jízda k hotelu Richmond a zpět nás nadchla. Také jsme sportovali, na hřišti jsme hráli petanq a košíkovou, zkoušeli síly na prolézačkách, relaxovali na houpačkách nebo se procházeli po lese.

Číst dál: Červen ve 4. oddělení – Pejsci

Červen v I. oddělení

Červen v I. odděleníPoslední měsíc před prázdninami nám přinesl letní teploty a pěkné počasí. Pro aktivity v přírodě byly ideální podmínky. Zahájili jsme je letní družinovou olympiádou. Děti soutěžily ve třech disciplínách. V běhu na 50m, v hodu granátem a ve skoku do dálky z místa. Sportovní odhodlání a soutěživost přinesly velmi pěkné výsledky. Medaile, odměny, zmrzlina a diplomy potěšily všechny sportovce.

Číst dál: Červen v I. oddělení

Květen v I. oddělení

Květen v I. odděleníV měsíci, kdy příroda rozkvétá, jsme se nenudili. Pečovali jsme o zelený koutek s pokojovými rostlinami. Vysazovali nové rýmovníky a voskovky, otírali listy, pleli a zalévali.
Pro maminky k jejich květnovému svátku každý vyrobil obrázek se srdíčkem a namaloval maminčin portrét.
Porcelánové slavnosti nás zlákaly k návštěvě. Prohlédli jsme si výstavu porcelánu v Ambassadoru a v porcelánové školičce jsme si ozdobili hrnečky.

Číst dál: Květen v I. oddělení

S Myškami do Hafíka a za hafíky

S Myškami do Hafíka a za hafíkyZačátkem května jsme se s Myškami (III.odd. ŠD) spolu s dětmi z I. oddělení vypravili do dětské herny Hafík, kde je spousta klouzaček, prolézaček a skákacích atrakcí. Děti si návštěvu zábavního centra moc užily. Pár dní na to, jsme se jeli podívat za kamarády do našeho odloučeného pracoviště ŠD ve Staré Roli, kde zrovna probíhala cannisterapie s přerostlými hafíky úžasného psího plemene – Leonbergery.

Číst dál: S Myškami do Hafíka a za hafíky

Opičí dráha ve IV. oddělení ŠD

Opičí dráha ve IV. oddělení ŠDŽáci si v květnu vyzkoušeli na překážkové dráze svoji obratnost a rychlost. Obratně jako opičky přeskakovali švédskou bednu, přebíhali lavičku, plazili se tunelem, ručkovali po žebřinách a probíhali slalom mezi kužely. Všichni si vedli velmi dobře, byli úžasní a šikovní jako pravé opičky a byla to zábava.
Martina Šambergerová

Číst dál: Opičí dráha ve IV. oddělení ŠD

Výlet vláčkem, III.oodělení ŠD

Výlet vláčkem, III.oodělení ŠDStále marně čekáme na dlouhodobější krásné počasí, abychom mohli společně podnikat výlety. A protože tento týden jsme se ho konečně dočkali, okamžitě jsme jej využili na projížďku vláčkem. Hned z oběda jsme došli na Dolní nádraží, koupili si jízdenky a svezli se na Horní nádraží. Odtud jsme došli procházkou zpět do školy. Výlet se dětem velice líbil.
Za ŠD AP Jana Hergethová

Číst dál: Výlet vláčkem, III.oodělení ŠD

Duben ve Sluníčku

Duben ve SluníčkuMěsíc duben se předvedl ukázkovým aprílovým počasím. Sluníčko se střídalo s děštíkem, teplo s chladnem a větrem. Zima se dlouho nechtěla vzdát, ale jaro se k nám opět vrátilo. Na vycházkách jsme objevovali jarní květiny, rašící keře a stromy, probouzející se hmyz.
Oslavili jsme Velikonoce hledáním vajíček, hrátkami se zajíčkem, vyráběním přáníček a tvorbou obrázků s velikonoční tématikou.

Číst dál: Duben ve Sluníčku

Eko hra v přírodě

Eko hra v příroděPři příležitosti Dne Země jsme si zahráli hru na třídění odpadu. Odpadky rozmístěné po vyznačené trase žáci třídili do správných nádob. Připomněli jsme si, jak zacházet s různými odpady a jak odpad vytvářet co nejméně. Na závěr žáci přiřazovali obrázky, co planetě Zemi škodí, jaký má dopad chování člověka na životní prostředí a co naopak.
Zapsala: A. Pokorná

Číst dál: Eko hra v přírodě

Duben ve IV. oddělení ŠD

Duben ve IV. oddělení ŠDV měsíci dubnu žáci čtvrtého oddělení společně pracovali v rámci projektu EVVO Uklízíme Karlovy Vary. Uklidili odpadky v okolí školy. V další části EVVO si na školním pozemku zasadili svoji květinu, o kterou se do června budou starat. Ve školní kuchyňce si uvařili k obědu výborné boloňské špagety. Žáci ukázali své pěvecké a pohybové nadání v soutěži Družinový slavíček a také získali nové poznatky v oblasti BESIP, kde splnili úkoly na interaktivní tabuli a dopravní kvíz. Na závěr měsíce dubna soutěžili v otázkách s tématikou Jaro a vyrobili si krásnou čarodějnici.
Martina Šambergerová

Číst dál: Duben ve IV. oddělení ŠD

Velikonoční tvoření ve školní družině

Velikonoční tvoření ve školní družiněV měsíci březnu se žáci II.odělení ŠD připravovali na příchod svátku jara - Velikonoc. Vyprávěli jsme si o jaký svátek se jedná, kdy se slaví, jaké jídlo a pochoutky se připravují a o symbolech tohoto svátku. Některé s těchto symbolů jsme si vyrobili. Žáci si upletli košíčky, do kterých zaseli osení. Nazdobili velikonoční kraslici a pomocí mozaikové techniky vytvořili zajíčky. Škaredou středu jsme si obohatili o hru ,,Hledání velikonočních vajíček.“ Posuďte sami, zda jsme si Velikonoční tvoření užili.

Zpracovala: AP Kateřina Komárková

Číst dál: Velikonoční tvoření ve školní družině

Březen v I. oddělení

Březen v I. odděleníV oddělení Sluníčko byl březen bohatý na činnosti a příležitostné akce. Začátkem měsíce jsme uspořádali karneval. Děti si vyrobili pěkné papírové masky. Pozvali jsme na něj i děti ze IV. oddělení a společně jsme si užili tance a her.
Následovala soutěž ve zručnosti Šikulík. Šikovné ručičky při plnění jednotlivých úkolů prokázali spolu s námi také děti ze II. a IV. oddělení.

Číst dál: Březen v I. oddělení

Březen do ŠD vlezem

Březen do ŠD vlezemVzhledem k počasí, které nám tento měsíc opět příliš nepřálo, jsme byli nuceni zůstávat převážně v prostorách školní družiny. Zaměřili jsme se trénování sebeobslužných činností, zejména zavazování tkaniček v naději, že už brzy přezujeme sněhule za kecky. Protože je březen měsíc knih, věnovali jsme se čtení knížek různých žánrů, které si děti nosily ze svých domovů. Nezapomněli jsme ani tvoření, ze kterého asi nejvíce zaujalo diamantové malování.

Číst dál: Březen do ŠD vlezem

Družinový slavíček

Družinový slavíčekPo roce jsme si v naší družině uspořádali Družinového slavíčka. Děti se na pěveckou soutěž připravovaly nacvičováním písníček podle vlastního výběru. Pěvecké soutěže se účastnili všichni přítomní žáci. Publikum zpěváky podporovalo a nadšeně tleskalo. Výkon zpěváků byl vyhodnocen naší porotou. Na závěr jsme si společně zazpívali. Všichni si domů odnesli diplom a sladkou odměnu.
Zapsala: A. Pokorná

Číst dál: Družinový slavíček

Zábavní centrum Hafík

Zábavní centrum HafíkPo roce jsme se domluvili, že ve čtvrtek 23.3. znovu navštívíme s dětmi z družiny V. oddělení Sovičky Zábavní centrum Hafík v Drahovicích. Děti se na tyto akce vždy hodně těší a teď to bylo ještě umocněno tím, že jsme už věděli do čeho jdeme.
Super atrakce, milý personál, chutná svačinka pro děti. Takže nadšení nebralo konce a po celou dobu návštěvy děti skákaly, běhaly, klouzaly a lezly.
Odcházely domů se šťastným úsměvem a příjemně unavené.

AP L. Dyndová

Číst dál: Zábavní centrum Hafík

Pečení muffinů ve III.oddělení ŠD

Pečení muffinů ve III.oddělení ŠD

I v březnu jsme navštívili kuchyňku. Předešlé rozhodování bylo náročné, ale nakonec jsme se shodli na tom, že si společně upečeme muffiny. Děti si opět vyzkoušely různorodé činnosti, jako je vážení, míchání, sypání, zdobení, ale i nutné „zlo“ v podobě mytí a utírání nádobí :-). Upečené muffiny jsme krásně ozdobili a pustili se do jídla. Dílo se nám zřejmě podařilo, jelikož nezbyl ani drobeček.
Za ŠD AP Jana Hergethová

Číst dál: Pečení muffinů ve III.oddělení ŠD

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněNa začátku března uspořádalo společně první a čtvrté oddělení školní družiny masopustní karneval v maskách a kostýmech. Jednotlivé masky se nejprve všem přítomným představily a potom už se hrály hry a soutěže s hudbou. Po tanci s držením míčku čely tanečníků následoval volný tanec s rozdáváním drobných odměn a nakonec děti dostaly i zasloužený diplom za krásné masky. Karnevalové odpoledne všechny děti moc bavilo a spolu s nafukovacím balonkem si z něj odnesly i pěkné zážitky.
Martina Šambergerová

Číst dál: Karneval ve školní družině

Tvorba vlastní modelíny ve III.oddělení ŠD

Tvorba vlastní modelíny ve III.oddělení ŠDSkoro všechny naše děti velmi rády modelují, a proto jsme se společně rozhodli, že si vyrobíme modelínu vlastní. Jelikož se vaří, „zabydleli“ jsme se pro toto odpoledne v naší krásné kuchyňce. Připravili jsme si potřebné ingredience a pustili se do práce. Děti se při činnostech střídaly. Zkoušely si jednotlivé suroviny odvážit, sesypávaly je dohromady, míchaly barvu s vodou atd.

Číst dál: Tvorba vlastní modelíny ve III.oddělení ŠD

Masopustní zvyky a karneval v ŠD

Masopustní zvyky a karneval v ŠDTento týden jsme se s dětmi zaměřili na Masopust. Povídali jsme si o masopustních zvycích a tradicích, vyhledali jsme si zajímavosti o tomto svátku na internetu. Vlastními silami jsme si dotvořili karnevalové masky a vyrobili jsme stylovou výzdobu třídy a multifukční učebny.
V řeznictví jsme koupili jitrnice a tlačenku, které nesmějí na žádném pořádném masopustu chybět a následně proběhla jejich ochutnávka.

Číst dál: Masopustní zvyky a karneval v ŠD

Vycházka na náplavku

Vycházka na náplavkuVyužili jsme s dětmi příznivého počasí, které nám měsíc únor nabídl. Vyrazili jsme prozkoumat zbrusu novou náplavku kolem řeky Ohře. Je to příjemná procházka podél břehu řeky, která je přibližně kilometr dlouhá. Cesta vede od loděnice u Chebského mostu do Tuhnic a je lemovaná řadou nejrůznějších atrakcí a herních prvků. Nejvíce jsme si užili cvičení v přírodě. Děti byly z vycházky nadšené. Už se těšíme na jaro, kdy atraktivitu náplavky dotvoří matka příroda svými vůněmi a nejrůznějšími odstíny zelené.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Vycházka na náplavku

Na řece Ohři jsou bobři

Na řece Ohři jsou bobřiKaždodenně a velmi rádi chodíme do přírody. V rámci přírodovědných zájmových činností se učíme poznávat, pozorovat a znát přírodu a přírodní jevy. Před nedávnem na vycházce do okolí řeky Ohře jsme si všimli zvláštně pokácených stromů na jejím břehu. Byli jsme zvědaví a šli jsme břeh prozkoumat. Objevili jsme přehryzané kmeny stromů tak, aby spadly do vody. Jejich koruny byly sežrané. Jasný důkaz hodování bobra. Bobří hrad se nám najít nepodařilo, ale při dalších vycházkách po něm budeme pátrat dál.

Číst dál: Na řece Ohři jsou bobři

Střípky z I. oddělení

Střípky z I. odděleníVe družince Sluníček se nenudíme. Začátkem ledna jsme uspořádali sportovní akci Skok do nového roku. Nejprve jsme z číslic sestavili starý a nový letopočet a po té jsme si do nového roku vyskočili každý co nejdále. Šlo nám to parádně.
Často si povídáme o zdravém životním stylu a zdravé stravě. Akcí Zdravíčko jsme si zopakovali správné stravovací návyky, poznávali a třídili jsme ovoce a zeleninu. V obchodě jsme nakoupili ovoce a ve školní kuchyňce z něj vytvořili zdravou svačinku - plnou mísu ovocného salátu. To byla bašta! Moc jsme si pochutnali.

Číst dál: Střípky z I. oddělení

Projekt „zdraví“ ve III.oddělení ŠD

Projekt „zdraví“ ve III.oddělení ŠDZima se stále hlásí o své slovo, a proto více než kdy jindy potřebujeme všichni dostatek vitamínů, abychom udržovali svá těla fit. S paní vychovatelkou jsme se tedy rozhodly, že si ve družině uděláme odpoledne na téma „zdraví. Nejprve jsme si povídali o zdravém jídle, děti společnými silami třídily ovoce a zeleninu a vysvětlili jsme si, jak je důležitý například i pohyb. Poté jsme využily jeden ze svých smyslů a sice „chuť“. Se zavázanýma očima musely děti hádat, co jsme jim vložily do úst a musím říci, že jim to šlo skvěle.

Číst dál: Projekt „zdraví“ ve III.oddělení ŠD

Skok do nového roku

Skok do nového rokuIV. oddělení školní družiny přivítalo nový rok 2023 tradičním způsobem – přeskokem z roku 2022 do roku 2023 a kdo nejdál. Zábavná a zároveň sportovní soutěž proběhla v tělocvičně, kde si po vyhodnocení žáci zahráli ještě pohybové hry s obručí a vyřazováka v hodu na koš. Nuda rozhodně nebyla a odpoledne všem rychle uteklo.
Za ŠD
Martina Šambergerová

Číst dál: Skok do nového roku

Zdravíčko

ZdravíčkoŽáci IV. oddělení ŠD si měli možnost porovnat úroveň svých znalostí v oblasti zdravé výživy, osobní hygieny a zdravého životního stylu. Poznávali, určovali, třídili a zařazovali obrázky do různých kategorií. Sladkou odměnou jim nakonec bylo určit se zavázanýma očima ovoce podle vůně a chuti.
Za ŠD
Martina Hornová

Číst dál: Zdravíčko

Ohlédnutí za prosincem ve III. odd. ŠD

Ohlédnutí za prosincem ve III. odd. ŠDProsinec je všeobecně měsícem spousty akcí a předvánoční nálady. Ani naše oddělení školní družiny není v tomto směru výjimkou. Stihli jsme toho opravdu hodně. Na začátku prosince pořádala ŠD družina společnou akci speciálních oddělení – Čertovinky. Bylo to odpoledne plné tance, hudby, soutěží a zábavy. Děti se nám sešly v hojném počtu a moc jsme si to všichni užili.

Číst dál: Ohlédnutí za prosincem ve III. odd. ŠD

Adventní čas v ŠD

Adventní čas v ŠDČekání na Vánoce jsme si ve školní družině zpestřili tvořením adventních věnců, sněhových vloček, vánočních ozdobiček, andílků a různých dárečků z keramické hlíny. Na Mlýnské kolonádě jsme ozdobili připravený vánoční strom a cestou si prohlíželi vánoční výzdobu města. V posledním týdnu jsme měli besídku, kde na nás pod stromečkem čekalo milé překvapení. Všem přejeme krásné Vánoce.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Adventní čas v ŠD

„Zimní“ jarní závitky ve III.oddělení ŠD

„Zimní“ jarní závitky ve III.oddělení ŠDJelikož je zima v plném proudu, rozhodly jsme se s paní vychovatelkou a dětmi, že se trochu zahřejeme v naší kuchyňce. Zatímco všichni ostatní pekli perníčky, cukroví apod., my jsme se rozhodli ukuchtit si něco pro zimu né zrovna tradičního – a sice jarní závitky. Zapojily jsme všechny děti. Někdo strouhal, jiný míchal, zkrátka každý přidal ruku k dílu, až vznikla voňavá směs, kterou jsme poté plnily do rýžových placek. I tuto činnost si některé děti vyzkoušely.

Číst dál: „Zimní“ jarní závitky ve III.oddělení ŠD

Předvánoční potěšení

Předvánoční potěšeníŽáci I. a IV. oddělení ŠD s nadšením uvítali v pátek odpoledne možnost projížďky Vánočním vláčkem. Trasa vláčku vede lázeňským územím Karlových Varů, od Tržnice k Městskému divadlu kolem hotelu Thermal, kolonády, Vřídla a zpět. Vláček jede pomalu, takže si cestující mohou vše dobře prohlédnout. K tomu po celou dobu jízdy znějí krásné české koledy. Atmosféra byla opravdu kouzelná. Venku bílý sníh, a také vláček vypadá, jakoby právě přijel z nějaké kouzelné vánoční pohádky. Moc jsme si to všichni užili.
Martina Šambergerová, vychovatelka

Číst dál: Předvánoční potěšení

Čertovinky ve Sluníčku

Čertovinky ve SluníčkuČert, Mikuláš a anděl - trojice, která k nám přichází jednou v roce. Všechny děti se těší na mikulášskou nadílku. Na čerty se těší málokdo. Přesto do oddělení Sluníčka čertík Bertík přišel a děti ho s radostí přivítaly. Přinesl jim totiž hezké čertí soutěže, tanečky a také nadílku. Čertovské hrátky si děti moc užily a s čertíkem Bertíkem se domluvily, že za nimi za rok přijde zas.
Zapsala O.Barvířová

Číst dál: Čertovinky ve Sluníčku

Chodíme ven každý den

Chodíme ven každý denMáme rádi přírodu a sportování. Celý půlrok jsme při vycházkách sledovali práce na náplavce řeky Ohře. V listopadu se náplavka otevřela a my jsme se natěšení vydali ji prozkoumat. A skutečně bylo co objevovat, ani čas nám nestačil projít náplavku celou. Vyzkoušeli jsme sloní ucho, svět iluzí, orchestr pod širým nebem, pirátskou loď, balanční desky, Newtonovu kolébku, hluchý telefon, svět vodních mlýnků, skluzavku, prolézačky a houpačky.

Číst dál: Chodíme ven každý den

Sami jsme si uvařili oběd

Sami jsme si uvařili obědV pátek 18. listopadu školní jídelna na základní škole Dukelských hrdinů nevařila obědy a tak jsme se ve ŠD V. oddělení Sovičky rozhodli, že si uvaříme sami. Vrhli jsme se na osvědčený recept Špagety s uzeninou a kečupovou omáčkou. Všichni dle svých sil a možností nějak pomáhali. Někteří pod dozorem krájeli, jiní míchali, strouhali sýr nebo jen prostírali stůl. Nadšení bylo všeobecné a všem se nám sbíhaly sliny na tu dobrotu. Oběd se nám zdařil a někteří si i přidali.
AP: L. Dyndová

Číst dál: Sami jsme si uvařili oběd

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad OhříNa úterý 1. listopadu jsme si naplánovali s dětmi ze ŠD - V. oddělení Sovičky výlet do Ostrova nad Ohří. V plánu byla hlavně návštěva Ekocentra. Ale díky pronajatému mikrobusu jsme měli více času. Prošli jsme si a prohlédli zámecký park a stihli si pohrát i na dětském hřišti. Pak už následovala prohlídka Ekocentra. Viděli jsme drobné hlodavce, plazy, pavouky, želvy, krokodýla, Agamu, exotické i dravé ptáky a nakonec venku ovce, drůbež a králíky.

Číst dál: Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Nakrm draka

Nakrm drakaŽáci 4. oddělení školní družiny si v rámci příležitostné akce Drakiáda v tělocvičně zahráli hru Nakrm draka, kde se soutěží v házení míčků do tlamy draka. Všichni úspěšně dosáhli kýžených bodů a za splnění úkolů dostali drobné odměny. Ve zbývajícím čase si děti ještě zahrály kuželky, závodily ve štafetě, zaskákaly si na míči i přes švihadlo. Odpoledne se velice vydařilo a všichni odcházeli s výbornou náladou a úsměvem na tváři.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Nakrm draka

Halloweenské pečení s dětmi ve družině

Halloweenské pečení s dětmi ve družiněS dětmi ve družině jsme se rozhodly na naše Halloweenské odpoledne upéct a nazdobit perníčky. Jedno celé odpoledne jsme společně strávili v naší školní kuchyňce a všechny přítomné děti si osobně vyzkoušely vyválet vlastní plát těsta a vykrájet tvary dle výběru. Všem se nám skvěle dařilo, perníčky se upekly jak měly, a tak jsme se následující den mohli vrhnout na zdobení. To děti bavilo možná ještě víc, než samotné pečení. Myslím, že ze svých děl měly upřímnou radost a hlavně jim velice chutnalo :-).

Za ŠD AP Jana Hergethová

Číst dál: Halloweenské pečení s dětmi ve družině

Barevný podzim

Barevný podzimV říjnu nám počasí hodně přálo, a tak jsme s dětmi trávili čas převážně venku. Někdy bylo chladněji, ale sluníčko se na nás usmívalo velmi často. Všude kolem nás to hrálo krásnými podzimními barvami a přímo to svádělo k tomu tu krásu zvěčnit. Zužitkovali jsme staré kartonové krabice, společnými silami jsme si vyrobili rámečky a vyrazili do přírody. Děti byly nadšené. Pojďte si s námi užít kouzlo podzimu očima našich-vašich dětí.

Za ŠD Michaela Vránová Kubešová

Číst dál: Barevný podzim

Halloween v ŠD

Halloween v ŠDV pondělí 24. 10. se ve školní družině uskutečnilo zábavné halloweenské odpoledne. Družinové akci předcházela výroba masek a halloweenská výzdoba v jednotlivých odděleních. Odpoledne se spojilo I., II. a III. oddělení a společně jsme si užili svátek soutěžemi a tancem. Nechyběl tanec s koštětem, motání mumie a tradiční podložkovaná. Dětem se nejvíce líbil průzkum jeskyně.

Číst dál: Halloween v ŠD

Podzimní tvoření s dětmi ve třetím oddělení

Podzimní tvoření s dětmi ve třetím odděleníJelikož podzim již hýří celou svou překrásnou paletou barev, i my ve družině jsme si společně vyzdobili nástěnku. Děti byly moc šikovné a tvoření je velmi bavilo. Vyrobili jsme si barevné stromy a s použitím přírodních materiálů i krásné ježečky.

Za ŠD AP Jana Hergethová

Číst dál: Podzimní tvoření s dětmi ve třetím oddělení

Schodoběh

SchodoběhŽáci a žákyně třetího, čtvrtého a pátého speciálního oddělení školní družiny se zúčastnili tradičního družinového závodu v běhu do schodů. Akce proběhla ve sportovním duchu a příjemné atmosféře.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Schodoběh

Schodoběh

SchodoběhI. a III. oddělení uspořádalo tradiční schodoběh. Podzimní počasí nám přálo, běžci byli natěšení, závod mohl začít. Všichni, kteří se zúčastnili, úspěšně zdolali dlouhé schodiště a doběhli do cíle. Vítězi se stali sportovci Nikolka a Kamil. Odměnou všem bylo uspokojení z vlastního výkonu, potlesk, diplom a pamlsek.
Zapsala O. Barvířová

Číst dál: Schodoběh

Našli jsme poklad dávných pirátů…

Našli jsme poklad dávných pirátů…Žáci 4. speciálního oddělení ŠD se v červnu zúčastnili několika soutěží a her. Na hřišti proběhl turnaj v petanque, ke Dni dětí návštěva MacDonalda, v přírodě letní olympijský trojboj a hledání pirátského pokladu. Soutěžení a hledání děti opravdu bavilo.

Číst dál: Našli jsme poklad dávných pirátů…

Poznáváme svoje město

Poznáváme svoje městoŽijeme v Karlových Varech - lázeňském městě a známe to tady? Položili jsme si otázku a na vycházce lázeňským územím v údolí řeky Teplé jsme zjišťovali, zda na ni známe odpověď. Cesta začínala u Karlovarského městského divadla, kam nás dovezl autobus MHD. Zpátky ke škole jsme se vydali pěšky poznávat známé a významné stavby Karlových Varů. Na Divadelním náměstí jsme si prohlédli sochu krále Karla IV. na koni a královskou korunu ukrytou v podstavci. Přešli jsme řeku Teplou a skotačením na zvonkohře v chodníku jsme se snažili vytvořit melodii.

Číst dál: Poznáváme svoje město

Lehkoatletický trojboj v ŠD

Lehkoatletický trojboj v ŠDV úterý 14. 6. jsme využili krásného počasí ke sportování. Děti soutěžily v běhu na 50 m, v hodu míčkem a ve skoku do dálky. Všichni přítomní se zúčastnili a kdo zrovna nesoutěžil, tvořil skvělé publikum a své kamarády povzbuzoval. Každý soutěžící si odnesl sladkou odměnu a ti nejlepší medaile. Sportovní odpoledne jsme si všichni moc užili.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Lehkoatletický trojboj v ŠD

Opičí dráha S oddělení

Opičí dráha S odděleníŽáci speciálních oddělení školní družiny poměřili síly, rychlost a obratnost v takzvané Opičí dráze. Jako opičky děti přeskakují, přelézají, podlézají a prolézají různé překážky, které musí v co nejkratším čase zdolat, aby se staly vítězem tohoto závodu. Tentokrát byla nejrychlejší Natálka, ale všichni žáci si to i tak moc užili. Nakonec nám bylo líto, že závod skončil, tak jsme si ještě zahráli pohybovou hru na Rybáře a rybičky. Odpoledne nám příjemně uteklo.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Opičí dráha S oddělení

Hon na čarodějnici v ŠD

Hon na čarodějnici v ŠDCelý minulý týden jsme si s dětmi připomínali tradici pálení čarodějnic - povídáním, čtením, vyráběním. Naše čarodějnické dobrodružství jsme zakončili skupinovou hrou. Děti musely vyluštit křížovku, jak jinak než plnou čarodějnických tajemství. V tajence na ně čekalo přesné určení místa, kam si Ježibaba schovala sladkosti. Vzhledem k tomu, že nám přálo počasí, rozhodli jsme se křížovku překreslit křídou na hřiště pod Sokolským vrchem.

Číst dál: Hon na čarodějnici v ŠD

Šikulík

ŠikulíkSpeciální oddělení školní družiny se spojila při soutěži zručnosti v tělocvičně školy Svahová. Žáci a žákyně s nadšením plnili přidělené úkoly. Někteří splnili úkoly všechny, někteří podle svých možností, ale Šikulíci jsou prostě všichni zúčastnění!
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Šikulík 22

Jarní akce a tvoření

Jarní akce a tvořeníV Březnu jsme přivítali jaro, jak se na správný Masopustní rej sluší a patří – v karnevalových maskách za zvuku hudby, pohybem a tancem. Děti se dozvěděly něco o tradicích Masopustu, ale hlavně si odpoledne náramně užily, což bylo hlavním cílem.
Využíváme také stále se lepšícího počasí a trávíme hodně času v přírodě a pozorujeme, jak se nám začíná probouzet k životu. Nejvíce děti baví čištění potůčku v okolí naší školy.
K dalším tradičním jarním svátkům patří Velikonoce, a tak jsme se s dětmi naplno vrhli do tvoření a vyrábění.

Číst dál: Jarní akce a tvoření

Slavíček a Šikulík ve školní družině

Slavíček a Šikulík ve školní družiněV úterý 5. 4. se ve školní družině konala pěvecká soutěž Družinový slavíček. Všechny děti se mohly zúčastnit a vyzkoušet si zpěv písničky dle vlastního výběru s mikrofonem před publikem. Zpěváky hodnotila porota, která vybrala tři nejlepší. Všichni účinkující dostali diplom se sladkou odměnou. Ve středu jsme pokračovali v soutěžení a vyzkoušeli si, co to znamená mít šikovné ruce. Před každou soutěží nechyběla názorná ukázka a vysvětlení postupu.

Číst dál: Slavíček a Šikulík ve školní družině

Uklidíme svoje město

Uklidíme svoje městoŽáci školní družiny 4. oddělení se jako každý rok zapojili do projektu EVVO vyhlášeným magistrátem města Karlovy Vary „UKLIDÍME NAŠE MĚSTO“.
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Uklidíme svoje město

Karneval speciálních oddělení ŠD

Karneval speciálních oddělení ŠDSpeciální třídy si připomněly dřívější tradice a zvyky období masopustu. V dnešní době se z nich uchoval zvyk pořádat maškarní plesa a karnevaly. A takový karneval jsme si uspořádali i my. Děti překvapily nápaditými a krásnými maskami, někteří i vlastnoručně vyrobenými, což všichni zúčastnění ocenili při slavnostní přehlídce masek. Žáci se s nadšením ujali svých úkolů v soutěžních disciplínách a tak se za doprovodu hudby protančili až k závěru zábavného odpoledne. Každá maska získala ocenění a drobnou odměnu. Moc jsme si to užili!
Za ŠD Martina Šambergerová

Číst dál: Karneval speciálních oddělení ŠD

Copyright © 2013. All Rights Reserved.