ZŠ spec. Mariánská

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Novinky Mariánská

Březen 2018

Březen 2018V měsíci březnu jsme se připravovali na velikonoce. Společně jsme malovali kraslice, sázeli osení a pletli pomlázku. Na naší interaktivní tabuli jsme si pustili velikonoční tradice a zvyky, dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého. Poslechli jsme si i velikonoční koledy a přivítali astronomické i kalendářní jaro i když zima zde na Mariánské to stále nevzdává. Posíláme Vám společný pozdrav, protože u nás je stále veselo.

Za Mariánskou třídní učitelka Bc. M Preclíková

Číst dál: Březen 2018

Únor 2018

Únor 2018V měsíci únoru jsme se těšili na prázdniny, nejprve přišly pololetky, které byly odměnou za dobře a úspěšně odvedenou práci za první pololetí školního roku. Jarní prázdniny přišly o něco později, počasí a sníh na Mariánské nám přálo, a tak jsme si je užily. To však neznamená že jsme se v únoru pouze "dovolenkovali". Tvořili jsme a vyráběli jsme krásné výrobky ke svátku zamilovaných (k Valentýnu) a také jsme ho pořádně oslavili. Do školy přišly na návštěvu kamarádky z DOZP. Krásně jsme si společně zazpívali, předali přáníčka , snědli společně připravené pohoštění.

Číst dál: Únor 2018

Leden 2018

Leden 2018Po vánočních prázdninách přišla velká sněhová nadílka, mohli jsme se radovat ze sněhu a stavět sněhuláky. O vánocích jsme trochu mlsali a tak nyní dbáme na zvyšování své fyzické kondice a věnujeme se hlavně pohybové a tělesné výchově. Nezanedbáváme však ani kulturní zážitky, navštívili jsme společně muzikál "O dvanácti měsíčkách", který nám přijely zahrát děti za ZŠ Merklín.

Číst dál: Leden 2018

Prosinec 2017

Prosinec 2017I v měsíci prosinci na nás Ježíšek nezapomněl a přinesl nám dlouho očekávaný dárek - schodolez, který umožňuje lehčí přepravu našich žáčků do školy. Nadělil nám i nové rádio, které nám umožňuje lepší poslech našich oblíbených písniček a říkadel. Všude ve školách je čas vánočních besídek, a proto i u nás proběhla krásná vánoční besídka.

Číst dál: Prosinec 2017

Listopad 2017

Listopad 2017V měsíci listopadu přišel k nám do školy v předstihu Ježíšek. Venku začalo sněžit a to umocnilo vánoční atmosféru. Pak přijela montážní firma s dlouho očekávanou interaktivní tabulí. Montáž trvala celý den a my byli velmi netrpěliví, kdy si ji budeme moci vyzkoušet. A pak to přišlo!
Tabule se rozsvítila jako vánoční stromeček a my si ji mohli pořádně vyzkoušet a prohlédnout.

Číst dál: Listopad 2017

Říjen 2017

Říjen 2017Dne 16. října jsme se vydali na výlet do Ostrova. Nejprve jsme se zastavili za zvířátky v Ekocentru. Nejvíce se nám líbil kozel s bradkou, který na nás neustále dorážel, chtěl se kamarádit a vyžebrat nějakou dobrůtku. Pak jsme se vydali parkem do galerie, knihovny a zámku. Počasí se nám vydařilo, krásně svítilo sluníčko. Na závěr výletu jsme si dali sladkou tečku v zámecké kantýně MÚ Ostrov. Už se těšíme na další výlet do Ostrova, kde v prosinci v klášterním areálu navštívíme výstavu betlémů a vánočních zvyků. Za Mariánskou pí. učitelka Beňačkková

Číst dál: Říjen 2017

Září 2017

Září 2017V září jsme se v plném počtu sešli v naší školičce na Mariánské. Přes prázdniny jsme hodně vyrostli, a tak měly paní učitelky a paní asistentka, co dělat, aby nás poznaly. Věnovali jsme se sběru kaštanů a jiných suchých plodů, abychom z nich mohli v příštích měsících tvořit. Chodili jsme na houby, opakovali jsme.


Z Mariánské třída S 6 a paní učitelka Bc. Martina Prelíková

Číst dál: Září 2017

Červen 2017

Červen 2017Hned první den v měsíci červnu jsme oslavili Den dětí. Paní učitelky pro nás připravily krásné soutěže a zajímavý program. Svítilo sluníčko a den se nám opravdu vydařil. Hned příští týden začalo u nás na Mariánské Řezbářské sympozium. Řezbáři vytvořili krásnou mašinku, která nám zdobí teď naši zahradu. Program sympozia byl opravdu bohatý: koncert , opékání vuřtů, čajovna, ale hlavně náš nejoblíbenější: stánek se zmrzlinou. To jsme si pěkně zamlsali! Teď už zbývá jen vysvědčení a hurá na prázdniny! A v září ahoj! Za Mariánskou napsala paní učitelka Preclíková

Číst dál: Červen 2017

Květen 2017

Květen 2017V měsíci květnu jsme si pěkně užili Čarodějnice. Teplé počasí nás inspirovalo k výrobě předmětů z přírodnin, které jsme si sami nasbírali. Věnovali jsme se pozorování mláďátek v přírodě. Terka dostala novou školní židličku a je patrná její radost ze sezení a pozorování okolí. Moc se těšíme na Den dětí.

Za Mariánskou p. učitelka Beňačková

Číst dál: Květen 2017

Duben 2017

Duben 2017V měsíci dubnu jsme se věnovali přípravám na Velikonoce: pletli jsme pomlázky, zdobili vajíčka (nejvíce se nám líbil motiv našeho oblíbeného hrdiny - krtečka). Společně jsme pak vytvořili košíček z vajíček a paní učitelky pro nás vyrobily krásné tablo. Už se těšíme na další společnou akci : Čarodějnice! Ale o tom až příště.

Za Mariánskou napsala Preclíková Martina učitelka

 

Číst dál: Duben 2017

Přišlo jaro

Přišlo jaroV měsíci březnu už i u nás na Mariánské přišlo jaro, které nás inspirovalo k vytvoření jarní atmosféry ve třídách. Třída S5 vytvořila rodinku oveček a třída S6 vyzdobila třídu pestrými slepičkami a kohoutkem. Žáci si užívají nové zařízení a pěkně spolupracují : Jednou zhoupne Terka Marka a příště Marek Terku. Na Mariánské je stále veselo!

Za Mariánskou asistent pedagoga Alena Sandtnerová  

Číst dál: Přišlo jaro

Únor

ÚnorV měsíci únoru nás čekaly jarní prázdniny, které jsme si užili s velkou sněhovou nadílkou. O to větší překvapení bylo, když jsme se vrátili po prázdninách do školy. Čekaly tam na nás krásné nové třídy a velké množství moc pěkných školních pomůcek a náčiní. Některé jsme si zvlášť oblíbili. Uhodnete které?

Za Mariánskou p. učitelka Libuše Beňačková

Číst dál: Únor

Leden 2017

Leden 2017V měsíci lednu nás konečně zasypal sníh a mohli jsme si užít zimních radovánek. To nás inspirovalo k tvoření sněhuláků. Sněhuláci se nám moc povedli a budou nám dělat společnost až do jara. Také nás potěšily diplomy za účast v soutěži
"O nejhezčího anděla". Měsíc ukončilo vysvědčení a každý se dověděl jak se mu ve škole dařilo. Domů jsme šli s úsměvem a spokojení.

Za Mariánskou Martina Preclíková - učitelka

Číst dál: Leden 2017

Prosinec

ProsinecV prosinci se třída S5 a S6 zúčastnila soutěže o nejkrásnějšího anděla. Výstava se konala k klášterním areálu v Ostrově. Udělali jsme si malý předvánoční výlet a jeli jsme se na andílky podívat. Moc se nám výlet líbil - počasí nám vyšlo a i sladká tečka na závěr (návštěva cukrárny) byla super.
Za Mariánskou Libuše Beňačková třídní učitelka

Číst dál: Prosinec

Listopad

ListopadV měsíci listopadu jsme se připravovali na první advent, tvořily jsme adventní věnce, zdobili jsme třídu a vyráběli drobné dárečky pro Ježíška. Dne 28.11.2016 jsme zapálili první adventní svíčku a zazpívali první koledy, školu nám pěkně provoněl i"František". Ke sváteční atmosféře přispěl i padající sníh za okny.

Za Mariánskou Alena Sandtnerová - asistent pedagoga

Číst dál: Listopad

Podzimní tvorba na Mariánské

Podzimní tvorba na MariánskéV měsíci září a říjnu jsme se s žáky věnovali sběru a sušení lesních plodů a jejich následnému zpracování - krásně podzimně jsme si vyzdobili školu. Kaštanový šnek a srdíčko i skřítci z listů a naše zoologická zahrada nám udělali obrovskou radost.

Z Mariánské tř. učitelka M. Preclíková a asistent pedagoga Alena Sandtnerová

Číst dál: Podzimní tvorba na Mariánské

Copyright © 2013. All Rights Reserved.