ZŠ spec. Mariánská

Novinky Mariánská

Září 2018

Září 2018Září na Mariánské uteklo velmi rychle. Hned na přivítání začátku školního roku jsme dostali dárek- krásně vymalované třídy a chodbu školy. Teď nám to tady září jako sluníčko. Do třídy nám přibyla nová žačka, které se ve třídě libí a krásně se zapojila do kolektivu. Všichni žáci se do školy těšili. Vyzkoušeli jsme i nové výukové programy na interaktivní tabuli.

Za třídu S 6 Preclíková Martina třídní učitelka

Číst dál: Září 2018

Červen 2018

Červen 2018Na začátku měsíce června jsme opět vyrazili na školní výlet. Jeli jsme do Ostrova do zámeckého parku. Počasí nám přálo, park byl krásně rozkvetlý, na zámecké galerii hnízdili čápi, prohlédli jsme si i městskou knihovnu, nakrmili jsme rybičky v zámeckém jezírku a na závěr výletu jsme zašli do zámecké kantýny na malé občerstvení. Byla to sladká tečka na závěr výletu, ale i školního roku. Tento školní rok hodnotíme jako velmi úspěšný, jsou zde patrné velké pokroky v našem vzdělávání, máme mnoho nových pomůcek, které často a rádi využíváme. Přejeme všem krásné prázdniny a v září se těšíme opět do školy.
Třída S6 a pí. učitelky Preclíková a Beňačková s asistentkou pedagoga pí. Sandtnerovou

Květen 2018

V pondělí 28.5.2018 jsme uskutečnili malý školní výlet do Ostrova. Nebyl to jen výlet relaxační, ale také vzdělávací. Nejprve jsme navštívili prodejnu Tesco, kde jsme si prohlédli všechny druhy zboží a kolik stojí (finanční gramotnost), pak jsme si vybrali svačinu a na samoobslužné pokladně jsme si sami zaplatili. Po dopoledni stráveném v obchodě jsme se přesunuli na Borecké rybníky, kde jsme si snědli námi zakoupenou svačinu. Paní kuchařky na Mariánské nám připravily sušené pečivo, a tak jsme mohli při procházce rybníky nakrmit labutě a kačenky a prohlédnout si i čerstvě narozená mláďata. Výlet se nám moc líbil, počasí nám  přálo, a proto se už těšíme na červen, kdy pojedeme na další školní výlet. Za S6 třídní učitelka Martina Preclíková

Duben 2018

Duben 2018Na Mariánské se slaví velkolepě "Čarodějnice". I naše třída se zúčastnila. Všichni jsme se krásně namaskovali a šli jsme na společný rej čarodějnic do společenské místnosti. Zde se sešlo více než sto čarodějnic. Probíhali zde soutěže, tančilo se a byla vyhlášena nejkrásnější maska. Tu jsme sice nevyhráli, ale přesto se nám dopoledne velmi líbilo. Odpoledne jsme se sešli u ohně a opekli jsme si buřtíky, na kterých jsme si pochutnali.

Za třídu S6 Libuše Beňačková - učitelka

Číst dál: Duben 2018

Březen 2018

Březen 2018V měsíci březnu jsme se připravovali na velikonoce. Společně jsme malovali kraslice, sázeli osení a pletli pomlázku. Na naší interaktivní tabuli jsme si pustili velikonoční tradice a zvyky, dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého. Poslechli jsme si i velikonoční koledy a přivítali astronomické i kalendářní jaro i když zima zde na Mariánské to stále nevzdává. Posíláme Vám společný pozdrav, protože u nás je stále veselo.

Za Mariánskou třídní učitelka Bc. M Preclíková

Číst dál: Březen 2018

Únor 2018

Únor 2018V měsíci únoru jsme se těšili na prázdniny, nejprve přišly pololetky, které byly odměnou za dobře a úspěšně odvedenou práci za první pololetí školního roku. Jarní prázdniny přišly o něco později, počasí a sníh na Mariánské nám přálo, a tak jsme si je užily. To však neznamená že jsme se v únoru pouze "dovolenkovali". Tvořili jsme a vyráběli jsme krásné výrobky ke svátku zamilovaných (k Valentýnu) a také jsme ho pořádně oslavili. Do školy přišly na návštěvu kamarádky z DOZP. Krásně jsme si společně zazpívali, předali přáníčka , snědli společně připravené pohoštění.

Číst dál: Únor 2018

Leden 2018

Leden 2018Po vánočních prázdninách přišla velká sněhová nadílka, mohli jsme se radovat ze sněhu a stavět sněhuláky. O vánocích jsme trochu mlsali a tak nyní dbáme na zvyšování své fyzické kondice a věnujeme se hlavně pohybové a tělesné výchově. Nezanedbáváme však ani kulturní zážitky, navštívili jsme společně muzikál "O dvanácti měsíčkách", který nám přijely zahrát děti za ZŠ Merklín.

Číst dál: Leden 2018

Prosinec 2017

Prosinec 2017I v měsíci prosinci na nás Ježíšek nezapomněl a přinesl nám dlouho očekávaný dárek - schodolez, který umožňuje lehčí přepravu našich žáčků do školy. Nadělil nám i nové rádio, které nám umožňuje lepší poslech našich oblíbených písniček a říkadel. Všude ve školách je čas vánočních besídek, a proto i u nás proběhla krásná vánoční besídka.

Číst dál: Prosinec 2017

Listopad 2017

Listopad 2017V měsíci listopadu přišel k nám do školy v předstihu Ježíšek. Venku začalo sněžit a to umocnilo vánoční atmosféru. Pak přijela montážní firma s dlouho očekávanou interaktivní tabulí. Montáž trvala celý den a my byli velmi netrpěliví, kdy si ji budeme moci vyzkoušet. A pak to přišlo!
Tabule se rozsvítila jako vánoční stromeček a my si ji mohli pořádně vyzkoušet a prohlédnout.

Číst dál: Listopad 2017

Říjen 2017

Říjen 2017Dne 16. října jsme se vydali na výlet do Ostrova. Nejprve jsme se zastavili za zvířátky v Ekocentru. Nejvíce se nám líbil kozel s bradkou, který na nás neustále dorážel, chtěl se kamarádit a vyžebrat nějakou dobrůtku. Pak jsme se vydali parkem do galerie, knihovny a zámku. Počasí se nám vydařilo, krásně svítilo sluníčko. Na závěr výletu jsme si dali sladkou tečku v zámecké kantýně MÚ Ostrov. Už se těšíme na další výlet do Ostrova, kde v prosinci v klášterním areálu navštívíme výstavu betlémů a vánočních zvyků. Za Mariánskou pí. učitelka Beňačkková

Číst dál: Říjen 2017

Září 2017

Září 2017V září jsme se v plném počtu sešli v naší školičce na Mariánské. Přes prázdniny jsme hodně vyrostli, a tak měly paní učitelky a paní asistentka, co dělat, aby nás poznaly. Věnovali jsme se sběru kaštanů a jiných suchých plodů, abychom z nich mohli v příštích měsících tvořit. Chodili jsme na houby, opakovali jsme.

Z Mariánské třída S 6 a paní učitelka Bc. Martina Prelíková

Číst dál: Září 2017