ZŠ spec. Mariánská

Novinky Mariánská

Červen 2017

Červen 2017Hned první den v měsíci červnu jsme oslavili Den dětí. Paní učitelky pro nás připravily krásné soutěže a zajímavý program. Svítilo sluníčko a den se nám opravdu vydařil. Hned příští týden začalo u nás na Mariánské Řezbářské sympozium. Řezbáři vytvořili krásnou mašinku, která nám zdobí teď naši zahradu. Program sympozia byl opravdu bohatý: koncert , opékání vuřtů, čajovna, ale hlavně náš nejoblíbenější: stánek se zmrzlinou. To jsme si pěkně zamlsali! Teď už zbývá jen vysvědčení a hurá na prázdniny! A v září ahoj! Za Mariánskou napsala paní učitelka Preclíková

Číst dál: Červen 2017

Květen 2017

Květen 2017V měsíci květnu jsme si pěkně užili Čarodějnice. Teplé počasí nás inspirovalo k výrobě předmětů z přírodnin, které jsme si sami nasbírali. Věnovali jsme se pozorování mláďátek v přírodě. Terka dostala novou školní židličku a je patrná její radost ze sezení a pozorování okolí. Moc se těšíme na Den dětí.

Za Mariánskou p. učitelka Beňačková

Číst dál: Květen 2017

Duben 2017

Duben 2017V měsíci dubnu jsme se věnovali přípravám na Velikonoce: pletli jsme pomlázky, zdobili vajíčka (nejvíce se nám líbil motiv našeho oblíbeného hrdiny - krtečka). Společně jsme pak vytvořili košíček z vajíček a paní učitelky pro nás vyrobily krásné tablo. Už se těšíme na další společnou akci : Čarodějnice! Ale o tom až příště.

Za Mariánskou napsala Preclíková Martina učitelka

Číst dál: Duben 2017

Přišlo jaro

Přišlo jaroV měsíci březnu už i u nás na Mariánské přišlo jaro, které nás inspirovalo k vytvoření jarní atmosféry ve třídách. Třída S5 vytvořila rodinku oveček a třída S6 vyzdobila třídu pestrými slepičkami a kohoutkem. Žáci si užívají nové zařízení a pěkně spolupracují : Jednou zhoupne Terka Marka a příště Marek Terku. Na Mariánské je stále veselo!

Za Mariánskou asistent pedagoga Alena Sandtnerová

Číst dál: Přišlo jaro

Únor

ÚnorV měsíci únoru nás čekaly jarní prázdniny, které jsme si užili s velkou sněhovou nadílkou. O to větší překvapení bylo, když jsme se vrátili po prázdninách do školy. Čekaly tam na nás krásné nové třídy a velké množství moc pěkných školních pomůcek a náčiní. Některé jsme si zvlášť oblíbili. Uhodnete které?

Za Mariánskou p. učitelka Libuše Beňačková

Číst dál: Únor

Leden 2017

Leden 2017V měsíci lednu nás konečně zasypal sníh a mohli jsme si užít zimních radovánek. To nás inspirovalo k tvoření sněhuláků. Sněhuláci se nám moc povedli a budou nám dělat společnost až do jara. Také nás potěšily diplomy za účast v soutěži
"O nejhezčího anděla". Měsíc ukončilo vysvědčení a každý se dověděl jak se mu ve škole dařilo. Domů jsme šli s úsměvem a spokojení.

Za Mariánskou Martina Preclíková - učitelka

Číst dál: Leden 2017

Prosinec

ProsinecV prosinci se třída S5 a S6 zúčastnila soutěže o nejkrásnějšího anděla. Výstava se konala k klášterním areálu v Ostrově. Udělali jsme si malý předvánoční výlet a jeli jsme se na andílky podívat. Moc se nám výlet líbil - počasí nám vyšlo a i sladká tečka na závěr (návštěva cukrárny) byla super.
Za Mariánskou Libuše Beňačková třídní učitelka

Číst dál: Prosinec

Listopad

ListopadV měsíci listopadu jsme se připravovali na první advent, tvořily jsme adventní věnce, zdobili jsme třídu a vyráběli drobné dárečky pro Ježíška. Dne 28.11.2016 jsme zapálili první adventní svíčku a zazpívali první koledy, školu nám pěkně provoněl i"František". Ke sváteční atmosféře přispěl i padající sníh za okny.

Za Mariánskou Alena Sandtnerová - asistent pedagoga

Číst dál: Listopad

Podzimní tvorba na Mariánské

Podzimní tvorba na MariánskéV měsíci září a říjnu jsme se s žáky věnovali sběru a sušení lesních plodů a jejich následnému zpracování - krásně podzimně jsme si vyzdobili školu. Kaštanový šnek a srdíčko i skřítci z listů a naše zoologická zahrada nám udělali obrovskou radost.

Z Mariánské tř. učitelka M. Preclíková a asistent pedagoga Alena Sandtnerová

Číst dál: Podzimní tvorba na Mariánské