Teplice v Čechách

V sobotu dne 27. 4. 2019 jsme se vydali za deštivého dopoledne vlakem do Teplic. Seznámili jsme se s městem, které leží v Ústeckém kraji v severních Čechách.
Lázeňské město Teplice se nachází nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km, od Karlových Varů 102 km. Je usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností. Lázně Teplice byly pro svou honosnost nazývané i malou Paříží.

Město díky léčivým pramenům navštěvovali slavní panovníci, diplomaté, umělci a velikáni. Přírodní léčivý zdroj PRAVŘÍDLO je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitan-sírano-sodného typu. Voda má zvýšený obsah fluoridu, je termální a hypotonická. Teplota pramene je 38,5°C. V Teplicích se specializují především na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, cévních, nervových onemocnění a duševních poruch. Z pohybových onemocnění se zde nejčastěji léčí poruchy pohybového aparátu degenerativního původu, vertebrogenní syndromy, onemocnění svalů, vazů, stavy po úrazech a operacích pohybového ústrojí, vrozené ortopedické vady, skoliózy nebo i juvenilní chronická artritida. Lázně Teplice pomáhají i při léčbě cévních onemocnění jako např. choroby periferních cév, stavy po zánětech žil a chronického lymfatického otoku, stavy po operacích cévního systému, profesionální vazoneurózy a hypertenzní choroba I. - III. stupně. Léčí se i stavy po mozkových příhodách, stavy po operacích páteře a mozku, skleróza, vrozená obrna nebo i dětská mozková obrna. Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní prameny s teplotou vody až 39 ° C. K tradičním léčbám lze zařadit masážní střiky, uhličité termální koupele, rehabilitační tělocvik a elektroléčbu.
Maminka Standy Rašky nás provedla lázeňským centrem a vyprávěla nám zážitky z pobytu v Teplicích se Standou, když byl ještě malý. Výlet jsme si zpestřili návštěvou restaurace a cukrárny. V odpoledních hodinách se vyjasnilo a cestou zpět domů nás doprovázelo slunečné počasí.
Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.