O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Teplice v Čechách

V sobotu dne 27. 4. 2019 jsme se vydali za deštivého dopoledne vlakem do Teplic. Seznámili jsme se s městem, které leží v Ústeckém kraji v severních Čechách.
Lázeňské město Teplice se nachází nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km, od Karlových Varů 102 km. Je usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností. Lázně Teplice byly pro svou honosnost nazývané i malou Paříží.

Město díky léčivým pramenům navštěvovali slavní panovníci, diplomaté, umělci a velikáni. Přírodní léčivý zdroj PRAVŘÍDLO je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitan-sírano-sodného typu. Voda má zvýšený obsah fluoridu, je termální a hypotonická. Teplota pramene je 38,5°C. V Teplicích se specializují především na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, cévních, nervových onemocnění a duševních poruch. Z pohybových onemocnění se zde nejčastěji léčí poruchy pohybového aparátu degenerativního původu, vertebrogenní syndromy, onemocnění svalů, vazů, stavy po úrazech a operacích pohybového ústrojí, vrozené ortopedické vady, skoliózy nebo i juvenilní chronická artritida. Lázně Teplice pomáhají i při léčbě cévních onemocnění jako např. choroby periferních cév, stavy po zánětech žil a chronického lymfatického otoku, stavy po operacích cévního systému, profesionální vazoneurózy a hypertenzní choroba I. - III. stupně. Léčí se i stavy po mozkových příhodách, stavy po operacích páteře a mozku, skleróza, vrozená obrna nebo i dětská mozková obrna. Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní prameny s teplotou vody až 39 ° C. K tradičním léčbám lze zařadit masážní střiky, uhličité termální koupele, rehabilitační tělocvik a elektroléčbu.
Maminka Standy Rašky nás provedla lázeňským centrem a vyprávěla nám zážitky z pobytu v Teplicích se Standou, když byl ještě malý. Výlet jsme si zpestřili návštěvou restaurace a cukrárny. V odpoledních hodinách se vyjasnilo a cestou zpět domů nás doprovázelo slunečné počasí.
Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.