O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

Gobal Education

GLOBAL Education week

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

PAT a MAT

Z muzea rovnou do divadla – Městské divadlo uvedlo v neděli 3. března představení o Patovi a Matovi. Ještě před tím jsme zamířili do muzea na tuto výstavu.

Interaktivní výstava nás zavedla do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Příběhy dvojice kutilů jsou známé po celém světě. Poprvé se dvojice kutilů objevila v roce 1976 v seriálu "... a je to!", pod jmény Pat a Mat jsou známí od roku 1985.

 

Na výstavě se seznámili s animační dílnou a originální scénou a loutkami z oblíbeného večerníčku. Seznámili jsme se s historií natáčení večerníčkového seriálu i s dějinami animace jako takové.
Malé děti zaujaly molitanové kostky s Patem a Matem, starší zúročili své nabité znalosti z výstavy při luštění křížovky. Všichni dohromady jsme ocenili možnost navštívit komorní kino, které promítalo film PAT a MAT i film o tom, jak se takový film natáčí.
Z výstavy jsme zamířili do divadla na představení Pat a Mat jedou na dovolenou.
Představení nápaditě spojilo zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a živé herce – a vtipně rozvíjelo anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit jej tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu.

Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.