PAT a MAT

Z muzea rovnou do divadla – Městské divadlo uvedlo v neděli 3. března představení o Patovi a Matovi. Ještě před tím jsme zamířili do muzea na tuto výstavu.

Interaktivní výstava nás zavedla do světa dvou pověstně nešikovných kutilů známých také jako PAT a MAT, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umí patřičně užít. Příběhy dvojice kutilů jsou známé po celém světě. Poprvé se dvojice kutilů objevila v roce 1976 v seriálu "... a je to!", pod jmény Pat a Mat jsou známí od roku 1985.

 

Na výstavě se seznámili s animační dílnou a originální scénou a loutkami z oblíbeného večerníčku. Seznámili jsme se s historií natáčení večerníčkového seriálu i s dějinami animace jako takové.
Malé děti zaujaly molitanové kostky s Patem a Matem, starší zúročili své nabité znalosti z výstavy při luštění křížovky. Všichni dohromady jsme ocenili možnost navštívit komorní kino, které promítalo film PAT a MAT i film o tom, jak se takový film natáčí.
Z výstavy jsme zamířili do divadla na představení Pat a Mat jedou na dovolenou.
Představení nápaditě spojilo zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a živé herce – a vtipně rozvíjelo anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit jej tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu.

Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.