O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Filmové představení – „Když draka bolí hlava“

V neděli 28. 10. 2018 jsme si zpestřili sváteční den návštěvou filmového představení v kině Drahomíra. „Když draka bolí hlava“ je film, který byl natočen k příležitosti 100 výročí založení Československého státu.
Ponořili jsme se do vyprávění draka Čmoudíka knihy autorů Petra Šišky a Dušana Rapoše, která symbolicky spojuje české a slovenské čtenáře.

Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. „Díky draku Čmoudíkovi přechází čeština plynule do slovenštiny a naopak. A tak jsme si uvědomili historickou sounáležitost obou slovanských jazyků a zjistili, jak blízko a přitom daleko mají k sobě dva národy někdejšího Československa, jehož vznik si právě dnes připomínáme.
Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.