Bečov – Botanická zahrada

V sobotu 13. 10. 2018 jsme se vydali za krásného, podzimního dne na výlet do Bečova. Při cestě vlakem jsme si všímali krásné podzimní přírody, opadávajícího listí a malebného prostředí vesniček, které jakoby v zapomnění žijí svým poklidným životem. Cesta vlakem pozvolna ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme v Bečově. Ač jsme již toto městečko západních Čech mnohokráte navštívili, dne s poprvé jsme se vydali do Botanické zahrady.

Po občerstvení na nás čekalo velmi pěkné odpoledne. Byla pro nás připravena beseda o rostlinách Botanické zahrady, na kterou navázala vlastní výroba jablečného moštu. Všichni jsme se pod vedením instruktorky pustili do mělnění jablek, následného umístění jablečné hmoty do lisu a vlastního lisování jablek. Odměnou za nelehkou práci nám byl vlastnoručně vyrobený mošt, který nás příjemně osvěžil. Mnozí z nás konstatovali, že takto dobrý mošt ještě v životě neochutnali.
Sluníčko hřálo a sobotní odpoledne se chýlilo ke konci. Ještě jsme si nasbírali kaštany, rozloučili se se zvědavým kocourem, který nám dělal po celou dobu milou společnost, poděkovali za pěkné odpoledne a vydali se na vlakové nádraží. Čerstvý vzduch a podzimní slunečné počasí nás znavily. Vláček nás odvážel domů. Pozorovali jsme krajinu a přemítali nad krásně stráveným sobotním odpolednem.
Vedoucí AC: Mgr. L. Kroupová a Mgr. Z. Marková.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.