Praktická škola dvouletá

Praktická škola dvouletáVe školním roce 2015/2016 v Praktické škole dvouleté, bylo 10 dětí. V 1. ročníku přišli tři noví žáci – M. Malčánek, J. Smažík a D. Pospíšilová. Dva žáci měli 1. ročník rozložený na 2 roky. – Z. Špaček a D. Mertlová. V 2. ročníku Praktické školy bylo 5. žáků. Tři žáci letos ukončili školní docházku a absolvovali závěrečné zkoušky – M. Švantnerová, J. Fiala a D. Zahradník. Všichni žáci absolvovali s vyznamenáním. Uděluji jim pochvalu. Dva žáci mají 2. ročník rozložený na 2 roky. Jsou to J. Michalec a M. Dvořák.

Žáci v Praktické škole učivo zvládli dle svých možností a schopností. Aktivně se zapojili do prací ve školní dílně, zahradě i v Charitě ve Staré Roli. Vytvořili výborný kolektiv a vzájemně si pomáhali.

V dubnu došlo v Praktické škole k výměně asistentek. Nová asistentka L. Žižková se dobře adaptovala ve třídě.

Během školního roku jsme navštěvovali Městskou i Krajskou knihovnu v Karlových Varech, kde se žáci aktivně zapojovali do workshopu a programu.

V květnu jsme si vyjeli na výlet do Plzně do Techmanie a zoologické zahrady, navštívili jsme rozhlednu Diana, lanové centrum Linhart, mini ZOO ve Staré Roli a Kozodoj. Pravidelně jsme se účastnili všech akcí v Zájmovém dni i Barevném setkání. Také jsme si udělali nástěnku, na které jsou žáci v předmětu Výživa a příprava pokrmů, byli jsme aktivní v projektu 700 let narození zakladatele Karlových Varů Karla IV. Dbali jsme na čistotu okolí školy a školních kontejnerů.

30. června odevzdáme vysvědčení i žákům, kteří se s námi rozloučí. Přejeme všem krásné prázdniny.

O práci v praktické škole jsem podala informace na webových stránkách a ve školním časopise.

PaedDr. M. Vernarčíková, třídní učitelka