Praktická škola v charitě ve Staré Roli

Praktická škola v charitě ve Staré RoliPraktická škola dvouletá v rámci praktických dovedností navštěvuje jednou v týdnu Farní charitu ve Staré Roli.Žáci mají možnost pracovat v keramické dílně, seznamují se s prací se dřevem, pečují o zvířata, obeznamují se s prací ve školní zahradě. Jejich jemná motorika se rozvijí I v dílně s korálky, látkami, kde si můžou vyrobit různé náramky nebo ušít drobné pozornosti.

Žáci mají o práci v dílnách zájem, líbí se jim to.Kromě práce v dílnách žáci pilně pracují ve školní kuchyňce, kde připravují pod vedením vyučující různé pokrmy. Učí se stolovat, uklízet, porovnávají různé druhy koření, aranžují studené mísy, chlebíčky, učí se poznávat druhy jídel, polévek, nápojů.

Tři žáci budou konat závěrečnou zkoušku v červnu.

Zapsala třídní učitelka: Paed.Dv. M. Vernačíková