PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOO

PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOOTřída PrŠ, s třídní učitelkou M. Vernarčíkovou a asistentkou D. Bourovou navštívili dne 4. 9. 2015 rozhlednu Dianu, Motýlí dům a mini ZOO. Loňský rok slavila rozhledna 100 let svého vzniku. Rozhledna nacházející se na Výšině přátelství (560 m n. m.) byla zbudována v roce 1914 a za příznivého počasí, jaké nám přálo v pátek, poskytuje nádherný pohled nejen na lázeňské město, ale i na široké okolí Karlovarska a Krušných hor.

Mohutná čtyřboká cihlová rozhledna se zkosenými nárožími, postavená na hranolovém kamenném podstavci a doplněná nasazeným krytým dřevěným ochozem vyhlídkové plošiny, dosahuje celkové výšky 40 m, ochoz je ve výšce 35 metrů a nahoru se můžete nechat vyvézt výtahem, popř. vystoupat po 150 schodech.

V Motýlím domě jsme shlédli nově otevřený interiér s jezírkem, rostlinami, květinami a s živými exotickými motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika, kteří se nebáli i sednout na naše ramena.

Samotná letová zóna má přes 100m2 a uvnitř bude kolem Vás poletovat více než 300 barevných krasavců, někteří s rozpětím křídel až 20cm. Pozorovat budete moci téměř 30 druhů motýlů v jejich přirozeném prostředí, a to vč. všech stádií životního cyklu motýla - od vajíčka přes housenku a kuklu až po dospělého jedince. Na vlastní oči spatříte líhnutí motýla z kukly a stanete se svědky jeho prvního životního letu.

V mini Zoo jsme viděli poníky Nancy a Noddyho, kamerunské kozičky Matyldu, Viktorku, Dianku (narozené 29. 6. 2010 u nás), Míšu a Julinku (narozené u nás v r. 2012) a čínská prasátka Apolla a Lily. V areálu se pak volně pohybují dva pávi Romulus a Frosty. Zvířátka můžete i libovolně hladit, krmení je však povoleno jen na základě domluvy.

Všichni jsme měli dobrý pocit a vychutnali si prohlídku. Lázeňskými lesy jsme se prošli v rámci příjemné procházky plni dojmů, pohody a dobré nálady.

Zapsala: PaedDr. Vernarčíková