EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOO

PrŠ na Dianě, v Motýlím domě a mini ZOOTřída PrŠ, s třídní učitelkou M. Vernarčíkovou a asistentkou D. Bourovou navštívili dne 4. 9. 2015 rozhlednu Dianu, Motýlí dům a mini ZOO. Loňský rok slavila rozhledna 100 let svého vzniku. Rozhledna nacházející se na Výšině přátelství (560 m n. m.) byla zbudována v roce 1914 a za příznivého počasí, jaké nám přálo v pátek, poskytuje nádherný pohled nejen na lázeňské město, ale i na široké okolí Karlovarska a Krušných hor.

 

Mohutná čtyřboká cihlová rozhledna se zkosenými nárožími, postavená na hranolovém kamenném podstavci a doplněná nasazeným krytým dřevěným ochozem vyhlídkové plošiny, dosahuje celkové výšky 40 m, ochoz je ve výšce 35 metrů a nahoru se můžete nechat vyvézt výtahem, popř. vystoupat po 150 schodech.

V Motýlím domě jsme shlédli nově otevřený interiér s jezírkem, rostlinami, květinami a s živými exotickými motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika, kteří se nebáli i sednout na naše ramena.

Samotná letová zóna má přes 100m2 a uvnitř bude kolem Vás poletovat více než 300 barevných krasavců, někteří s rozpětím křídel až 20cm. Pozorovat budete moci téměř 30 druhů motýlů v jejich přirozeném prostředí, a to vč. všech stádií životního cyklu motýla - od vajíčka přes housenku a kuklu až po dospělého jedince. Na vlastní oči spatříte líhnutí motýla z kukly a stanete se svědky jeho prvního životního letu. 

V mini Zoo jsme viděli poníky Nancy a Noddyho, kamerunské kozičky Matyldu, Viktorku, Dianku (narozené 29. 6. 2010 u nás), Míšu a Julinku (narozené u nás v r. 2012) a čínská prasátka Apolla a Lily. V areálu se pak volně pohybují dva pávi Romulus a Frosty. Zvířátka můžete i libovolně hladit, krmení je však povoleno jen na základě domluvy.

Všichni jsme měli dobrý pocit a vychutnali si prohlídku. Lázeňskými lesy jsme se prošli v rámci příjemné procházky plni dojmů, pohody a dobré nálady.

Zapsala: PaedDr. Vernarčíková

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.