O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Střední škola Provozní služby

Střední škola Provozní službyBěhem měsíce září, který nám hodně rychle utekl, jsme se všichni dobře poznali. Společně pracujeme v duchu přátelské atmosféry a máme už spousty společných zážitků. V rámci přípravy pokrmů jsme jedno dopoledne věnovali sběru hub. Zjistila jsem, že téma houby je pro většinu studentů nemalý oříšek. Nasbírané houby jsme rozlišovali do skupin houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Po příchodu do školy jsme se učili, jak se houby dále uchovávají a suší.

Exkurze Revolution Train – protidrogový vlak. Hlavním tématem programu jsou životní hodnoty, právní vědomí, trávení volného času, návykové látky, závislosti a závislostní chování, zdravý způsob života, zodpovědnost a bezpečnost. Program akcentuje vzdělávání prožitkem, kdy účastníci programu vstřebávají informace prostřednictvím intenzivních emocí a učí se tak z přímé zkušenosti. Vlakový příběh je výborným odrazovým můstkem k další diskuzi. Je několik způsobů, jak žáky na základě zážitku z vlaku posunout o kousek dál.
Pravidelně pořádáme komunitní kruh, kde se žáci vyjadřují vlastními slovy a mluví spolu o svých prožitcích a pocitech.
Společnými silami jsme si vyrobili vizitku třídy. Ušití látkových postaviček bylo sice náročné, ale zároveň zábavné a naučné. Žáci si osvojili práci s jehlou, a i když jí někteří drželi poprvé, tak se všem s dílem podařilo dobře poprat a výsledek byl nakonec velmi povedený.

Za Provozní služby zpracovala: Herta Kořánová, DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.