Život naší třídy PrŠ v prvním pololetí školního roku 2018/2019

Život naší třídy PrŠ v prvním pololetí školního roku 2018/2019V září k nám nastoupil nový žák, abychom se lépe poznali vymysleli jsme si celodenní výlet na Dianu. Jeli jsme lanovkou, vystoupali jsme po 150 schodech a byli jsme odměněni nádherným výhledem na Karlovy Vary a okolí.
V rámci Mezinárodního folklorního festivalu jsme se účastnili přehlídky čtyř souborů v Kongresovém sále hotelu Thermal. Vystoupení byla netradiční a odnesli jsme si pěkné zážitky.

V rámci oslav 100. výročí založení Československa jsme vyslechli symfonii Má vlast od Bedřicha Smetany. Koncert probíhal v Mariánských lázních. Krásný a nezapomenutelný zážitek.

V listopadu jsme navštívili výstavu Ondřeje Michálka, která byla věnována grafickému designu v Becherově vile. Po prohlídce jsme si v dílně mohli vyrobit vánoční přání. Moc se nám zde líbilo.
V prosinci v Galerii umění Karlovy Vary jsme navštívili expozici 100 let – 100 děl/100 umělců – 100 osudů. Prohlídka obrazů byla vhodně popisována a my jsme si mohli jednotlivé obrazy složit jako puzzle. Bylo to pro nás pěkné a zábavné.
Před Vánocemi jsme se účastnily přehlídky tanečního souboru Fontána. Celý program byl též koncipován v rámci oslav 100. Výročí vzniku samostatného Československa. Tanečníci předvedli krásná vystoupení a my jsme byli velmi nadšeni.
Jak je v naší třídě tradicí, pořádáme Vánoční posezení s rodiči, přáteli školy, bývalými žáky a vyučujícími. Pohoštění si připravujeme sami v rámci výuky předmětu VPP a dáváme si vzájemně dárky.
Alena Kleštíková AP