Šablony II

Provozní služby
Návrat žáků do školy

Návrat žáků do školyPo návratu žáků do školy, jsme si za velkého nadšení společně připravili pudinkový pohár a vafle. Na tomto teplém dezertu jsme si moc pochutnali. V dalších dnech jsme připravovali vajíčka na sedm způsobů. Např. vařené, smažené, nahniličku, omeletu, hemenex atd. Každý žák měl za úkol udělat jeden druh. Moc se jim to povedlo. Naučili jsme se také upéct chleba v domácí pekárně.
Za Provozní služby napsala: Herta Kořánová, DiS.

Číst dál: Návrat žáků do školy

Distanční výuka v PrŠ

Distanční výuka v PrŠJedna z nejoblíbenějších domácích prací je vaření. Všichni se pustili do jejich oblíbených pokrmů, jako jsou například řízky s kaší, bramboráky, housky nebo i pečení beránka. Ti, kteří neradi vaří, pomáhají pracovat na zahradě a uklízet.

Číst dál: Distanční výuka v PrŠ

Experiment se sírou v PrŠ

Experiment se sírou v PrŠPondělní ráno začalo hned experimentováním s hořlavinou. Z bezpečnostních důvodů si všichni nasadili plynovou masku a vyzkoušeli si jaké to je rychle si jí nasadit. Experiment nám měl ukázat, jak krásně modrou barvou síra hoří a také jak moc smrdí.

Číst dál: Experiment se sírou v PrŠ

Žáci PrŠ v dílně

Žáci PrŠ v dílněBěhem pátečního dopoledne navštívili žáci PrŠ dílnu ve škole. Společně jí uklidili a rozmontovali nepotřebné židle a starou elektroniku. Práce přinesla úsměv na tváři všem.

Text a foto: AP Kateřina Nováková

Číst dál: Žáci PrŠ v dílně

Provozní služby
Vánoční stromeček, zvyky a tradice

Vánoční stromeček, zvyky a tradicePoslední školní den v tomto roce jsme si zpestřili rozdáváním dárečků, které nám Ježíšek nadělil. Poté jsme si vyzkoušeli a vysvětlili význam tradic. Bylo to velmi pěkné odpoledne.

Ten, kdo zlobil, nemá nic,
kdo byl hodný, ten má víc.
Ježíšek všem dárky dá,
protože je má moc rád.
My Vás rádi také máme,
společně si povídáme.

Číst dál: Vánoční stromeček, zvyky a tradice

Provozní služby v měsíci listopad - Vánoční příprava

Provozní služby v měsíci listopadVánoce se kvapem blíží a my jsme začali s přípravou vánočního cukroví. Linecké cukroví a medové perníčky se žákům velmi povedly. Žáci přípravu cukroví museli plnit sami ve svých domovech, protože stále probíhala distanční výuka. Připravila jsem jim krátké instruktážní video s podrobně komentovaným postupem přípravy. Jejich výkony byly překvapující a zkušenost s jejich prvním samostatným pečením opravdu obdivuhodná.

Číst dál: Provozní služby v měsíci listopad

Jak žáci Prš pracují doma při distanční výuce

Jak žáci Prš pracují doma při distanční výuceŽáci pracují s připravenými prezentacemi a následně musejí vyplnit pracovní listy a zpracovat úkoly. Hlavní náplní distanční výuky jsou praktické dovednosti, které žáci vykonávají v domácnosti jako například při vaření, pečení, úklidu, ale i na chalupách a zahradách kde hrabou listí a třeba i řežou dříví. Rodiče si pochvalují, co všechno jejich děti umějí a co se naučili ve škole a toto je i naše největší odměna pro nás pedagogy.

Text a foto: AP v Prš Kateřina Nováková

Číst dál: Jak žáci Prš pracují doma při distanční výuce

Říjen v Provozních službách

Říjen v Provozních službáchDistanční výuka
V měsíci říjnu u nás probíhá distanční výuka. Žáci vzorně každý den ráno v deset hodin navštěvují office 365 a komunikují s učiteli přes Teams on-line. Podle vlastních slov by už raději zase chodili do školy, ale tento druh výuky zatím zvládají velmi dobře. Musím naše žáky velmi pochválit za domácí práci. Se zadanými úkoly se zatím popasovali na výbornou. Při odborném výcviku dostali za úkol uvařit polévku a upéct domácí rohlíky. V dalším předmětu zase vyprat a vyžehlit a v jiném předmětu zase uklidit.

Číst dál: Říjen v Provozních službách

Střední škola Provozní služby

Střední škola Provozní službyBěhem měsíce září, který nám hodně rychle utekl, jsme se všichni dobře poznali. Společně pracujeme v duchu přátelské atmosféry a máme už spousty společných zážitků. V rámci přípravy pokrmů jsme jedno dopoledne věnovali sběru hub. Zjistila jsem, že téma houby je pro většinu studentů nemalý oříšek. Nasbírané houby jsme rozlišovali do skupin houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Po příchodu do školy jsme se učili, jak se houby dále uchovávají a suší.

Číst dál: Střední škola Provozní služby