O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Říjen - Zdravý životní styl

Zdravý životní stylRok se s rokem sešel a v naší škole se stalo již tradicí přivítat u nás žáky a žákyně z Obchodní akademie Karlovy Vary, abychom společně prožili dopoledne plné her a poznávání. Letošní setkání jsme věnovali zdravému životnímu stylu a udržitelnému rozvoji, o kterém stále slyšíme, a někdy je těžké si vysvětlit, co vlastně znamená. Pro naše kamarády z 2. A OA Cestovního ruchu byla návštěva u nás premiérou a zvládli ji opravdu skvěle.

Nejenže byli na akci perfektně připraveni a přinesli s sebou spoustu krásných pomůcek, ale hlavně se všichni zapojili do práce s našimi žáky, pomáhali a radili jim a trpělivě odpovídali na zvědavé otázky. Jejich paní učitelka PaedDr. Jana Chyšková na ně mohla být opravdu pyšná, nešetřili úsměvy a hravě si poradili s každou situací. A že bylo co řešit.
Tak například běhací pexeso s obrázky sportů nebo předvedení těch netradičních. Také puzzle z obalů od bio produktů byly pro mnohé oříškem, stejně jako vymyslet dobrá přání pro naši planetu Zemi, která je potřebuje jako sůl. Výborně si všichni poradili i s tříděním obrázků podle obnovitelných a neobnovitelných zdrojů energie, takže už i mladší žáčci vědí, co je větrná elektrárna a jak funguje. Trochu jsme se také zapotili, to při cvičení v tělocvičně pod heslem „Ve zdravém těle zdravý duch“! A tak někomu přišel vhod odpočinek při plnění úkolu namalovat plakát proti lidským zlozvykům - kouření, časté jízdě v autě, přejídání…Kdo po malování a cvičení vyhládl, posilnil se zdravými potravinami v kuchyňce a dal si třeba pohankové pukance nebo mrkev, okurku či ředkvičky. Využili jsme dokonce bylinky z naší školní zahrady, a kdo chtěl, všechny dobroty zapil čerstvým mátovým čajem. Společnou akci jsme ukončili v tělocvičně, kde na všechny čekala sladká odměna a za zajímavě prožité dopoledne i zvládnutí záludných úkolů jsme se odměnili potleskem.
Z našich již tradičních setkání si vždy odnášíme nové zážitky i poznatky a to letošní nebylo výjimkou. Moc děkujeme žákům OA i jejich paní učitelce PaedDr. Janě Chyškové a za rok se těšíme na shledanou!

Za všechny malé i velké zapsala: Mgr. A. Zmijová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.