O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Březen - Ekohrátky

EkohrátkyÚnor – ten je příliš krátký. V březnu budou Ekohrátky!
A tak jsme se do toho zase po roce pustili. Tři dny se v naší škole na téma ekologie řešily rébusy, hledaly správné odpovědi na záludné otázky, hasily se požáry na interaktivní tabuli. Jako první se do boje s ekotématy pustili naši nejstarší žáci z VI. A, VII. A a PrŠ. Vyzkoušeli si své znalosti o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie, zamysleli se nad pracovními listy a společně hledali řešení při mimořádných událostech, třeba při nebezpečí teroristického útoku.

Věděli toho opravdu dost a tak jim šla práce dobře od ruky. Druhý den se předvedli se svými znalostmi žáčci 3. – 5 ročníku. Také oni se vystřídali na třech stanovištích, ale nejvíce je bavilo „Běhací pexeso“, při kterém se i zapotili. Navíc trénovali paměť u Kimovy hry a při určování stromů na interaktivní tabuli. Letošní kolo Ekohrátek uzavřeli naši nejmenší z PTB, I. A, II. A a S4. Užili si hry se Záchranářským míčem, vyzkoušeli si, jací by z nich byli hasiči a také jaké to je, lézt do hořícího domu. I oni běhali pro pexeso, ale nejvíce nadšení se ozývalo z tělocvičny. Zkrátka – příští rok ve stejnou dobu zase ahoj u Ehokrátek. A vy se podívejte, jak to všem šlo alespoň na fotografiích.
Za všechny malé i velké ekology zapsala A. Zmijová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.