O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Říjen - „Náš“ Karel IV.

„Náš“ Karel IV.Letošní rok 2016 je rokem, kdy slavíme 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Ten byl nejen evropským panovníkem, ale především významnou a zajímavou osobností. A tak jsme se v rámci tradiční několikaleté spolupráce naší ZŠ a OA Karlovy Vary sešli opět také my, žáci naší školy, studenti ze třídy 4B a učitelé, abychom si toto výročí připomněli a zároveň se něco nového dozvěděli.

Náš čtvrtý společný ekologický den měl podtext Karel IV. – zakladatel, panovník a také jeden z prvních ekologů. Karlovy Vary jako město, které za svůj vznik vděčí právě jemu, má ve svém okolí mnoho vzácných historických památek. Hrady, rozhledny, historické budovy a také nádherné lesy. Takové bohatství je však potřeba chránit, což Karel ve své době prozíravě činil. Nás téma historie, středověku, přírody a Karla IV. provázelo celým pátkem 21.10. Studenti z OA s sebou přinesli velmi pěkné pomůcky – puzzle, pexeso i připravené soutěžní otázky k tématu Karel IV. A protože nás ve škole kromě přestávek baví hlavně různé soutěže a plnění netradičních úkolů, pustili jsme se společně s našimi velkými kamarády s chutí do akce na připravených stanovištích. V tělocvičně jsme se proměnili ve středověké rytíře, zastříleli si z praku a vyzkoušeli si chůzi s různě těžkým „dřevcem“. Z krabic popsaných vzkazy pro Karla IV. máme postavený hrad a s namalováním erbů nám pomohli studenti. Na dalším stanovišti nás pak potrápili příbuzní českého krále i jeho manželky. Oříškem pro všechny byly názvy středověkých jídel a nádobí byly, ale starší spolužačky rády poradily a při poslechu středověké hudby šla všem práce od ruky. Na interaktivní tabuli jsme si zopakovali své znalosti o Karlu IV. a také procvičili prsty při skládání puzzlí – korunovačních klenotů. Výroba vlastní středověké ozdoby z drátků a korálků nás hodně bavila, přiřazování názvů památek k fotografiím na dalším ze stanovišť bylo však už pro někoho docela těžké. Za zvládnutí každého z osmi úkolů nás čekalo razítko do soutěžní karty. Všichni velcí kamarádi pomáhali svým mladším spolužákům, radili jim a odpovídali na zvědavé otázky. Jejich třídní paní učitelka PaedDr. Jana Chyšková na ně mohla být opravdu pyšná, na společnou akci přišli velmi dobře připravení, s dobrou náladou a úsměvem pro nás mladší spolužáky. Celá akce skončila v tělocvičně, kde na nás čekala sladká odměna a za zajímavě prožité dopoledne i zvládnutí záludných úkolů jsme se odměnili potleskem. Z našich setkání se již stala velmi příjemná tradice, takže se na příští tak trochu jubilejní pátou návštěvu studentek a studentů už teď těšíme. Tak za rok na shledanou! 
Za všechny „ekology“ zapsala: Mgr. A. Zmijová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.