únor - Ekohrátky 2016

únor - Ekohrátky 2016A je to zase tu. Po roce jsme se opět ve třech dnech všechny třídy sešly, abychom změřily síly ve znalostech o přírodě, třídění odpadů, o naší zemi. Jako první si zasoutěžili děti a žáci z PTB, I. A, II. A a S4, kteří kromě třídění odpadků do barevných batohů zvládli také přiřadit zvířátka k potravě, kterou mají ráda, na interaktivní tabuli hledali nebezpečné situace ohrožující náš život, luštili tajný vzkaz a dokonce podle něj nakreslili krásné obrázky planety Země.

Zkrátka – i když jsou nejmladší, nenechali se zahanbit a pracovali o sto šest. Jejich starší spolužáky z III. A, IV. A a IV. B už čekaly náročnější úkoly. Vyzkoušeli jsme si je ze zdravé výživy - sestavovali zdravý jídelníček z nabídnutých potravin, vhodně řešili, jaké situace jsou pro náš život ohrožující, na mapě ČR vyhledávali města, pohoří, řeky, pracovali s mapou. Vyluštili i křížovku, dokázali správně pojmenovat stromy a tak si také zaslouží pochvalu. A naše nejstarší spolužáky čekaly úkoly nejtěžší. Třídy V. A, VI. A  a PrŠ  se střídaly v plnění úkolů o podnebí naší planety, pracovaly také s mapou, na interaktivní tabuli přiřazovaly názvy živočichů k obrázkům a popisovaly těla živočichů, luštily křížovku. Ani oni nezůstali pozadu a úkoly splnili jak se říká „do puntíku“. Věřím, že se vám všem letošní Ekohrátky líbily, za vaši pomoc a ochotu moc děkuji a příští rok při dalším luštění a soutěžení ahoj!

Napsala A. Zmijová