O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

leden - Únorové zachraňování

leden - Únorové zachraňováníPřestože začal další studený měsíc a ten den bylo opravdu nevlídně, vydala se 1. 2. 2016 

V. A, VI. A a V. B za záchranáři do jejich Světa. Tentokrát nás čekala parta hrdinů, kteří každý den spěchají za těmi, kdo jsou v ohrožení života. A o tom, že to zvládnou na jedničku nás hned přesvědčili. Nejprve jsme si společně zopakovali hlavní a důležité zásady první pomoci, např. zásadu č. 1 – když chci pomáhat, musím myslet na svou bezpečnost, abych měl sílu pomoci ostatním.

Také jsme předvedli, jak známe důležitá telefonní čísla, protože opakování je matkou moudrosti. Přemýšleli jsme, kde nás může překvapit nebezpečí nebo co nám hrozí třeba na obyčejné procházce v parku. Pak najednou nastala nečekaná akce – jeden za záchranářů spadl na zem a nehýbal se! Páťáci i šesťáci byli nejprve vykulení, ale po chvíli se pustili hromadně do zachraňování. Ne všechno bylo úplně v pořádku, přesto i snahu naši průvodci ocenili. A pak už nás čekala jednotlivá stanoviště. Věřte nebo ne, je opravdu těžké pomoci správně například oběti požáru, nehody atd. Naši žáci si na figuríně vyzkoušeli resuscitaci, přivolání pomoci v terénu při zlomenině, záchranu z hořícího domu …..

Bylo toho opravdu hodně a po celou dobu nám naši profesionální průvodci radili, opravovali chyby, pomáhali, když si někdo nevěděl rady. Odměnou jim byl náš obdiv a na závěr velký potlesk. Odcházeli jsme nadšení a už se těšíme na další návštěvu ve Světě, kde umí pomáhat!

 

Za všechny snaživé záchranáře zapsala A. Zmijová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.