říjen - „Zdravověda není věda“

říjen - „Zdravověda není věda“To už si po dnešní návštěvě Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy v Karlových Varech mohou vesele zpívat naši páťáci a šesťáci, kteří se tam vypravili na akci organizovanou v rámci spolupráce škol. Studentky i studenti se na návštěvu mladších kamarádů dobře připravili a snažili se je během hodiny naučit, co mohli. Prošli jsme si ve skupinách všechna připravená stanoviště, děti si vyzkoušely ve dvojicích správně přetočit spolužáka do zajištěné polohy, pracovat podle pokynů elektronického defibrilátoru, obvazovaly fingovaná zranění a do všeho se hrnuly s chutí a rády.

Víte třeba jak správně dýchat z úst do úst, jak zastavit tepenné i žilní krvácení, co si počít při bezvědomí nebo jak zachránit novorozence, který nedýchá? To všechno jsme se dozvěděli, natrénovali, a když bude potřeba, budeme i umět použít. Navíc nás (hlavně dospěláky) potěšila pochvala, kterou jsme dostali od studentů za výborné znalosti a snahu. Zkrátka – bylo to moc pěkné a užitečně strávené dopoledne. A vám všem společně přejeme, abyste nikdy nemuseli první pomoc dávat. A pokud ano, ať to zvládnete jako my!

Za všechny „záchranáře“ zapsali p. uč. Zmijová, p. uč. Dědek a p. as. Habermannová