O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

červen - Půda -  základ pro život

červen - Půda -  základ pro životSešel se rok s rokem a sešli jsme se opět také my, žáci naší školy se studenty Obchodní akademie, vyšší odborné školy cestovního ruchu a jazykové školy v Karlových Varech. Třetí společný ekologický den měl podtext Půda – základ pro život a to hned z několika důvodů. Rok 2015 je rokem půdy, půda má opravdu životodárnou moc a hlavně je potřeba ji chránit. Celý den nás tedy téma půdy provázelo. Studenti s sebou přinesli velmi pěkné pomůcky – puzzle, pexeso i obrázky půdních živočichů.

A protože nás ve škole kromě přestávek baví různé soutěže, úkoly a zkoumání, pustili jsme se s našimi velkými kamarády s chutí a radostí do zajímavých her. V tělocvičně jsme se proměnili v krtky a žížaly, venku na zahradě prozkoumali lupou, co žije v půdě, na interaktivní tabuli nám studentky pustily film o tom, co nám půda vzkazuje, a v kuchyňce jsme si vyrobili z vizovického pečiva pěkné živočichy, které nám paní asistentka D. Bouzová upekla. Za zvládnutí každého z osmi stanovišť nás čekalo razítko do soutěžní karty. Všichni velcí kamarádi na jednotlivých stanovištích pomáhali svým mladším spolužákům, radili jim a odpovídali na zvědavé otázky. Jejich třídní paní učitelka PaedDr. Jana Chyšková na ně mohla být opravdu pyšná. Na závěr jsme si v tělocvičně společně zkontrolovali vyplněné soutěžní karty, rozdali sladkou odměnu a zatleskali za zajímavě prožité dopoledne. Z našich setkání se pomalu stává tradice a tak už se teď na příští příjemnou návštěvu zase těšíme, stejně jako na prázdniny, které klepou na dveře. A my všichni, malí i velcí  ekologové přejeme, ať se vydaří!  

Zapsala: A. Zmijová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.