leden - EKOHRÁTKY

EKOHRÁTKY Letošní kalendářní rok jsme v naší škole začali pěkně po ekologicku – přírodovědnými soutěžemi, kterých se v průběhu tří dní zúčastnili se jich opravdu všichni. Od našich nejmenších dětí až po naše nejstarší žáky. A měli tak možnost ukázat, jaké vědomosti v nich dřímají a co se u nás naučili.

Třídy PTA, PTB, S4 a I. A se do boje o ekologickou čest pustily nad zajímavými úkoly o zvířatech – děti třídily, přiřazovaly k sobě živočicha a jeho potravu, skládaly puzzle a luštily tajenku začarovanou pomocí neznámé abecedy do tajného vzkazu. Kromě toho pracovala celá třída u interaktivní tabule, kde s pomocí paní učitelky děti rozhodovaly o tom, co je v přírodě správné a co ne.  Úkoly o něco těžší pak čekaly na žáky II. A, III. A a III. B. Ti si lámali hlavy nad křížovkou a u interaktivní tabule, jejich šifrovaný vzkaz skrýval přezimujícího živočicha a na interaktivní tabuli řešili zajímavý DŮM. A protože jsou skoro nejstarší, přibyly jim navíc kvízové otázky. A naši nejstarší žáci školáci? Ti plnili své ekoúkoly jako poslední a jako nejtěžší. Ale nemyslete si, že si s nimi neporadili. Ukázalo se, že vyhledávání v mapě ČR, luštění tajného vzkazu o památných stromech Karlovarska nebo doplňování názvů pohoří do slepé mapy pro ně byla opravdu hračka. Jestlipak byste věděli i vy, která hora v ČR patří do kterého pohoří a kolik máme v okolí památných stromů? Paní učitelky a páni učitelé mohli být pyšní, naši žáčci i děti dokázali, že si svou odměnu zaslouží. A tak se v pátek 23. 1. nadělovalo. Každá ze tříd získala diplom, naučnou hru a k ní něco sladkého. Soutěž se povedla a dobrá nálada nás po celou dobu také neopustila. Tak příští soutěži zdar a našim výherců, hip, hip, hurá!

Zapsala: A. Zmijová