O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

říjen - Ekofarma Cheb

Ekofarma Cheb „Obilíčko, obilí, vyrostlo jsi na poli. Nejprve tě pokosili, na konec tě vymlátili, zrnka potom umleli a chlebíček upekli.

Během měsíce října se všichni žáci a děti naší školy rozjeli na Eko farmu do Chebu. Proč se tam rozjeli? Aby poznali, co všechno předchází tomu, než se jim na stůl dostane chléb. Řekne se obyčejný chleba. Dá to však mnoho práce a úsilí, než se ze zrníček obilí takový chlebíček vyrobí.

A s tím se tady na besedě „Co bylo na začátku“ všichni seznámili. Na farmě se jich ujala hodná paní Ing. Mgr. Jitka Fuitová, která jim povídala, kdeže ten chleba “roste.“  Něco již věděli, ale mnoho nového se dozvěděli. Společně poznali druhy obilí, a co se z kterého vyrábí. Pak na ně čekala zkouška. Rozdělili se do skupin a měli poznávat druhy mouky, výrobky z mouky nebo obilí. Někomu se dařilo více někomu méně. A pak přišlo, na co všichni čekali. Každý si zadělal, vytvaroval a upekl rohlíček. A že to nebylo jednoduché, můžou potvrdit i paní učitelky a paní asistentky. Všichni pečlivě a s velkou chutí se dali do práce. Než se ale rohlíčky upekli, rozběhli se po farmě. Sbírali odpovědi na otázky, aby vyřešili hádanky o zvířátkách, která na farmě žijí. Jednoduché to rozhodně nebylo, ale všichni si nějak poradili. Potom je čekalo společné vyhodnocení hádanek. Na konec na ně čekalo překvapení. A jaké? Upečený rohlíček. Byl nejlepší. Beseda na Eko farmě byla velmi zajímavá a poučná. Nikdo se zde určitě nenudil a každý si, kromě vlastnoručně vyrobeného rohlíčku, něco v paměti odnesl. I když se nikomu odtud nechtělo, museli. Se všemi se rozloučili, nasedli do autobusu a už spěchali nazpět. Na památku každý dostal pracovní list s receptem na upečení vlastního chleba a osvědčení o absolvování vzdělávacího programu „Zasaď třeba chleba.“

Za všechny malé i velké pekaře napsala: D. Pirstitzová.

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.