září - Výlet do Bečova nad Teplou

Výlet do Bečova nad TeplouVe středu 10. 9. nám ve škole trochu „stávkovala“ elektřina, ale nám to nevadilo. My děti z PTB jsme se spolužáky čtvťáky zavítaly krásným vlakem do Bečova nad Teplou, kde se hned za kolejemi ukrývá pěkná Botanická zahrada. Kdo by nevěděl, co to znamená, je to taková zoologická pro rostliny a stromy. V Bečově se o ně starají opravdu poctivě. Paní botanička pro nás připravila zajímavý program plný hádanek a nových poznatků.

Procvičili jsme si společně znalosti o listech, stavbě stromů, významu kořenů i větví a paní učitelky nás chválily, protože jsme toho hodně věděli. Dozvěděli jsme se, k čemu slouží Ptačník, co je Broukoviště i to, že jak široká je koruna stromu, tak daleko pod zemí sahají jeho kořeny. Zahřál nás výborný zdravý čaj, vyzkoušeli jsme si frotáž listí uhlem přes balicí papír a pak už byl čas k návratu. Ani se nám zpátky do města z čisté přírody nechtělo. A tak se už teď těšíme na příští výlet!

Za všechny botaniky i botaničky napsala A. Zmijová, H. Hronová