O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Chceme čisté město

Chceme čisté městoV rámci kampaně „DEN ZEMĚ“ se dne 22. dubna 2014 děti a žáci naší školy zúčastnili akce „Chceme čisté město.“ Kampaň probíhala pod záštitou Karlovarského kraje. Šlo o úklid veřejných prostranství, turistických cestiček, pěšinek… Všichni, děti a žáci se svými pedagogy, se vyzbrojeni rukavicemi a igelitovými pytli přesunuly na předem určené místo, kde je čekala nejen práce, ale také překvapení.

Nejmladší děti (PT A a PT B) a mladší žáci (I. A, II. A, II. B a III. A) se vypravili čistit cestu a stezku směrem k farmě Kozodoj. Před „čistící“ cestou byli poučeni o tom, co mají sbírat, kam co dávat apod. S chutí se rozběhli a snaha o čisté prostředí byla za nimi vidět. Odpad, který do přírody nepatří, mizel v pytlích a zůstávaly čisté plochy. Jen, aby tomu tak bylo i pořád. A po práci trochu zábavy. Ta na ně čekala na ekofarmě Kozodoj. Paní Štyndlová pro ně připravila zajímavý program. Prohlédli a vyslechli si povídání o zdejších zvířátkách. V hlavičkách jim utkvěly opravdu zajímavé poznatky. Např., jméno  krocana - Karel V., že lama plive až do dálky 7m, husička, která vyseděla a stará se o kuřátka, koníci na pastvinách… Velmi zaujalo prasátko Piškot, které za nimi chodilo jako pejsek a snědlo, na co přišlo. Také podle toho vypadalo, kulaťoučké a valící se. Po návštěvě u zvířátek přišlo trochu sportování - skákání v pytlích, přechod přes kládu, hod podkovou. Na konec je čekalo překvapení. Sladká odměna a drobné předměty. Starší žáci (IV. A a V. A) a nejstarší žáci (PrŠ) se vydali tuhnickým lesem směrem k reálu sv. Linhart. Cestou si všímali všeho, co v lese zanechal člověk, a do přinesených pytlů všechny odpadky posbírali. Všichni unaveni, ale s dobrým pocitem, dorazili do Lanového centra sv. Linhart. Po krátkém odpočinku a svačině si, kdo chtěl a měl odvahu, vyzkoušel překonat zapeklité lanové překážky ve výšce několika metrů. Po adrenalinovém zážitku si ověřili své znalosti, v ne zrovna jednoduchých testech, které pro ně připravili studenti Obchodní akademie Karlovy Vary. Na jednotlivých stanovištích je potrápili otázkami na téma využití energií a jejich úspor. Některé otázky byly jednodušší, jiné složitější. Poradili si. Něco zvládli sami, něco se svými pedagogy. Vždyť vzájemná pomoc je pěkná a měla by být samozřejmostí. Cestou zpět roztříděný odpad vyhodili do přistavených kontejnerů v Tuhnicích a vrátili se zpět ke škole.

Za všechny napsala: D. Pirstitzová.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.