O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Září - Zvířecí den

Zvířecí denDne 13.09. proběhl na naší škole Zvířecí den. Pozvání přijal pan Petr Joo, který se profesionálně věnuje vábení zvěře. Pomocí videí ukazoval hlasy divoké zvěře, které následně pomocí vábniček předváděl. S sebou přivezl také různé druhy paroží, které si žáci mohl potěžkat a osahat. Dále naší školu navštívil pan Pavel Wolf, včelař z Kyselky. Žáci mohli zblízka vidět včelí úl s plástvemi. Dozvěděli se, jak se včely rozmnožují, jaká je hierarchie ve včelím úlu.

Se zvířátky přišli žáci do kontaktu díky zaměstnancům školy, kteří přinesli ukázat své mazlíčky – ježka, kočku, želvu, hady, koně, psy a králíka. Majitelé povídali o svých mazlíčcích na jednotlivých stanovištích, ukazovali, jak se o ně starají, co zvířátka jí, co potřebují.
Jak se Zvířecí den vydařil a jak se žákům líbil si můžete přečíst v jednotlivých příspěvcích.
Mgr. Adéla Kučová

Dnes jsme měli zvířátkový den. Byla tu různá zvířata. A nejvíc se nám líbili koně. Měli krásnou barvu a byli zajímaví. Bavili jsme se o tom, co koně jedí a co můžou dělat za práci. Koně jmenovali se Nikita a Pipi.
Natálka a Michal

Stanoviště bylo u paní učitelky Helči a jejich psů. Tito psi byli plemene australského ovčáka. Byli dva a jmenovali se Asterix a Toník. Umí tahat sáně a dělat povely.
Karin a Karolínka
Bylo to moc skvělí, hrozně se mi líbila ta kočička (jméno: Koko). Ten ježek byl krásný (jméno: Sněhulka). Říkali nám na stanovišti, že kočičku mají už od koťátka. Ukazovali nám, co kočička jí a co umí. Ježeček byl trochu plachý, schovával se pod malinkou dečku.
Kristýnka a Vláďa

Na stanovišti, kde byl ježek a kočka jsme si užili hodně zábavy. Nejdříve jsme se dozvěděli, že se ježek jmenuje Sněhulka a je naštvaný a chce se mu spát. Poté jsme se dozvěděli, že se ježek dožívá až 5ti let. Mohli jsme ochutnat červy a cvrčky. Kočka byla celou dobu schovaná, ale šla trochu vidět a byla moc hodná a klidná.
Tonda a Vojta
Nejvíce nás bavili hadi. Byli jako předposlední stanoviště. Bylo to v 5 třídě. Pán, co nám ukazoval hady, se jmenoval Lukáš. Hadi byli krásně zbarvení. Měli jsme z hadů respekt, protože to byl divný pocit. Paní učitelka Kučová tam měla želvu Amálku. Želva byla ve stresu, protože tam na ní bylo moc lidí.
Kuba a Maty

Copyright © 2013. All Rights Reserved.