O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Březen - Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!V letošním školním roce jsme se rozhodli po dlouhé době udělat změnu a zapojili jsme
se jako škola do celostátní akce Ukliďme Česko. Naši žáci pomáhali přírodě i v minulých letech, neváhali tedy ani letos a svou pomoc přírodě i lidem brali opět jako samozřejmost. Do úklidu se přihlásily všechny třídy naší školy, zbývalo tedy jen nás zaregistrovat na oficiálních stránkách akce. Po tomto přihlášení jsme zdarma dostali rukavice i pytle na odpad, takže pak jen zbývalo doufat v pěkné počasí.

Celý úklid byl naplánovaný na první dubnový den, ale vzhledem k deštivé předpovědi jsme vyrazili do ulic a okolí školy už v úterý 28. 3. po druhé vyučovací hodině. Žáci byli poučeni o tom, co sbírat, co ne, co dělat, pokud najdou nebezpečný odpad a mohli jsme se pustit do práce. Úklid probíhal od 10: 00, kdy po svačině vyrazily všechny třídy na předem domluvená místa. A bylo co sbírat. Společně se svými pedagogy našli žáci nejrůznější plasty, dráty, papírový odpad, mnoho zbytků z cigaret, skleněné láhve, staré boty, ale také například umyvadlo nebo pneumatiky. V jednom případě, kdy šlo o nebezpečný odpad, nám pomohl i strážník Městské policie. Všechny plné odpadové pytle jsme umístili na zadní dvůr školy, kde je pan školník a dohledová služba svázali. Další týden je přijeli vyzvednout pracovníci firmy AVE, se kterou jsme měli odvoz domluvený, a které také patří velký dík za bezplatnou pomoc. Naši žáci se svými pedagogy ukázali, že jim na přírodě a okolí, kde žijí, opravdu záleží a osud planety Země jim není lhostejný. Za naši práci dostaneme jako odměnu cenné body do celoroční hry Recyklohraní, ale i kdybychom nezískali ani jeden, nevadí. Příští rok do toho jdeme znovu. Ten prima pocit z dobře odvedené práce s kamarády na čerstvém vzduchu za to opravdu stojí. A co vy? Přidáte se k nám příště?

Za všechny šikovné sběrače napsala A. Zmijová, koordinátor EVVO

Copyright © 2013. All Rights Reserved.