O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Únor - Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNa konci loňského školního roku se naše škola zapojila do nového projektu „Vzkaz v láhvi“. Týká se řeky Ohře a života v ní i v jejím okolí. Je to řeka hluboká, klidná i divoká a protéká nejen naším krajem, ale také sousedním Německem. A právě s našimi německými kamarády na projektu spolupracujeme. Řeka Ohře pramení právě u nich, ale dlouhý úsek jejího toku protéká i mnoha našimi českými městy.

Tak například Chebem, Sokolovem, Karlovými Vary, Ostrovem, Kláštercem, Kadaní a až v Litoměřicích v Ústeckém kraji se vlévá přímo ve městě do našeho říčního obra, do Labe. Domluvili jsme se, že společně zjistíme, jací živočichové a jaké rostliny žijí a rostou na březích Ohře a v v ní, jaká je čistota řeky, jak se lidem v jejím okolí bydlí. Máme i společného maskota – Žábu. Naši sousední kamarádi pracují na projektu již dva roky, ale ani my nezahálíme a hned od začátku školního roku jsme začali pracovat a zjišťovat různé informace. Naším školním patronem je Ekofarma Kozodoj, odkud k nám na podzim přišly dvě lektorky a seznámily některé z nás s cíly projektu. Také nám pomohly sepsat dopis pro školní kamarády v Německu, který jsme společně vložili do láhve a symbolicky poslali do sousední země. Odtud k nám také přijde dopis, takže se o životě německých partnerů dozvíme i my něco nového. Máme vyrobené moc pěkné maskoty Žáby, na kterých se podílely třídy mladších i starších žáků, pěknou pohádku a zajímavou bajku o řece Ohři, chystáme komiksy a starší žáci dokonce sestavili úžasný česko – německý slovník s překladem pojmů, týkajících se řeky. S přicházejícím jarem se už těšíme, až k řece vyrazíme a vyzkoušíme si některé zajímavé pokusy. A hlavně nás čeká cesta za našimi kamarády do Německa, kde si budeme vyměňovat zkušenosti a společně realizovat další aktivity. První pololetí bylo tedy opravdu plné zajímavé práce a další na nás čeká. A my si jí určitě užijeme.

Zapsala: A. Zmijová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.