Šablony II

Duben - Duben v PT B

Duben v PT BJaro, jaro, přijdi už k nám,
počasí hezké přivolej nám.
Těšíme se na teplíčko,
hřej nám naše sluníčko.
Po distanční výuce, která probíhala až do 9. dubna, jsme se všichni těšili do školy. Každý den jsme se těšili z jarních výrobků, u kterých jsme si procvičili stříhání, skládání a lepení papíru.

Také jsme se naučili papírové tkaní při výrobě ptačího hnízda. Nyní tyto naše výrobky zdobí naši třídu i chodbu v našem patře. Každý den využíváme naši školní zahradu, která nám umožňuje pozorovat probuzení jarní přírody. Pozorujeme jarní květiny, jejich opylování včeličkami, pučení stromů a dokonce jsme našli slepýše. Také hrajeme různé pohybové hry, hry s míčem a učíme se o jarní přírodě. Připravujeme se na vstup do 1. třídy, procvičujeme správné držení tužky a přítlaku na ni, zvládat grafomotorické cviky, rozvíjet paměť, souvislé vyjadřování se správnou výslovností a orientovat se v čase i prostoru. Vypracováváme zadané úkoly, kreslíme, vybarvujeme i počítáme a učíme se logicky myslet. Na závěr vám nabízíme několik fotografií z našich činností.
Zapsala: Hana Hronová