O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Únor - Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Vyrábíme svíčky (9. ročník)Učitelé 2. stupně naší školy dali jednoho dne hlavy dohromady a domluvili se na tom, že spolu začnou více spolupracovat. Propojovat totiž poznatky napříč předměty je nejen mnohem efektivnější, ale i zábavnější. A to jak pro žáky, tak pro samotné pedagogy.
Projektová výuka se u nás zabydluje čím dál tím víc a myslím, že se jí u nás daří. V posledním lednovém týdnu jsme například s žáky 9. ročníku vyráběli v rámci předmětu pracovní výchova svíčky.

Poděkování si zde zaslouží žák Julian Heptek, který nás zásobil větším množstvím vosku. Tuto činnost jsme spojili se zkušenostmi a poznatky z předmětu chemie. Pan učitel Filip Kaas si pro nás připravil i zajímavé pokusné činnosti. Snažili jsme se například uhasit plamen svíčky pomocí oxidu uhličitého, který jsme si vyrobili smícháním octu a jedlé sody. Do svíček žáci také dávali různé přísady a sledovali reakce. O všem vedli zápis – protokol. Tento protokol budou dále zpracovávat v předmětu informatika s paní učitelkou Soňou Vrátnou, čímž si procvičí a zlepší práci v Microsoft Excel. A aby toho nebylo málo, v předmětu český jazyk dohlédnou paní učitelky Adéla Kučová a Jana Bartošová na úvahy žáků, kteří napíšou slohovou práci na téma „Daruji svíčku“. To, komu ji darují a z jakého důvodu, se teprve dozvíme. Možná se některá z úvah objeví i v nějakém dalším článku z Vančurovky.

Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.