O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Říjen - Pracovití deváťáci

Pracovití deváťáciPoslední teplé slunečné dny na začátku podzimu jsme využili k práci na čerstvém vzduchu a spojili tak příjemné s užitečným. Už od prvního stupně se žáci učí využívat efektivně a bezpečně různé pracovní náčiní, pečovat o školní pozemek, poznávat změny v přírodě v důsledku změn ročních období. Ani na druhém stupni tomu není jinak. Deváťáci jsou v tomto ohledu již tedy téměř profesionálové.
Holky i kluci se chopili hrábí, motyček, košťat i lopat a já jsem nestačila zírat, jak velký pokrok za těch 9 let učinili.

Nejen že práci letos nedoprovázelo obvyklé „frflání“ hodné pracujících adolescentů, všichni byli naopak v dobré náladě, v poklidu během práce diskutovali a navzájem se povzbuzovali. Jedna skupinka sbírala spadané hrušky a listí, pročesala trávník, další dvě skupiny plely záhonky. Jiní žáci zase zametali a uklízeli okolí školy a postarali se o úpravu přírodního chodníčku z různých materiálů. Všem se dařilo a výsledné dílo bylo „radost pohledět“.
Pro nás pedagogy je takový pohled tou největší odměnou. A protože jsem byla odměněna já, nesměli deváťáci zůstat pozadu. Všichni si zasloužili jedničky z pracovní výchovy a velkou pochvalu. A to se přeci vyplatí

Copyright © 2013. All Rights Reserved.