O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Únor - Den s lesní pedagogikou

Den s lesní pedagogikouPrvní pololetí školního roku pomalu končilo, a tak jsme si řekli, že bychom si všichni zasloužili odměnu za pilnou práci a vynaložené úsilí. Poslední lednová středa proto patřila návštěvě ze Střední lesnické školy ze Žlutic. Její paní ředitelka Ing. Bc. Radka Stolariková spolu s kolegyní a čtyřmi studenty přijeli do naší školy v doprovodu dvou psích slečen loveckých plemen a věnovali nám svůj čas, abychom se dozvěděli co nejvíce o zimním lese, chovu loveckých psů, lesní zvěři i práci myslivců, kteří o les pečují.

Největším lákadlem byly nádherné fenky Bára a Žofinka. Jejich trpělivost se všemi nadšenými obdivovateli byla obdivuhodná a o pohlazení a pochvalu rozhodně neměly nouzi. Čekalo nás dopoledne plné nových zajímavých poznatků, her i aktivit. Provětrali jsme si své znalosti, mnoho nového se naučili a hlavně jsme zjistili, že ani v zimě, i když se to nezdá, lesníci a myslivci nesmí zahálet. Naopak, práce je v lese stále dost a dost. Od krmení zvěře, přes péči o její zdraví až po počítání jednotlivých kusů. A věděli jste například, že samici od daňka se říká „daněla“? Že zaječice má až osm mláďat v jednom vrhu? A slyšeli jste už troubit jelena? Jinak zní zvuk, který vydává starý jelen a jinak troubení mladého samce. Nebojácnější z nás si mohli sáhnout do látkového sáčku a zjistit, co se v něm schovává. Je to živočich nebo šupiny ze šišek? Nevěřili byste, jak naše fantazie pracovala na plné obrátky. A uměli byste například pojmenovat obilí, které sypou myslivci na přilepšenou zvířatům do krmelce? Zkrátka pořád se máme o čem učit. Při loučení v tělocvičně nás ještě naše nová kamarádka studentka Eliška spolu s paní ředitelkou potěšily třemi krásnými loveckými skladbami zahranými na trubku a lesní roh. Na závěr našeho prvního setkání jsme si slíbili, že rozhodně nebude poslední. Už teď se na další společné chvíle těšíme.

Za všechny obdivovatele lesa zapsala p. uč. Zmijová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.