O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Prosinec - Rodinný výlet

Rodinný výletV sobotu se uskutečnil plánovaný rodinný výlet. Rodinný byl proto, že se ho mohli také zúčastnit kromě dětí, také jejich rodinní příslušníci.

Část našich výletníků přijela vlakem už ze Staré Role. Ostatní se sešli až na dolním nádraží v Karlových Varech a pak celá výprava vyrazila vlakem směr Doubí.
Z Doubí se všichni vydali pěšky lesem ke svatému Linhartu. Cestou bylo možné pozorovat krásy lázeňských lesů a i přicházející zimu, která o sobě dala vědět velkými sněhovými vločkami.

Ty padaly všude kolem nás a my se rázem ocitly v zimním pohádkovém lese. Veverky lezly po modřínech a borovicích a my jsme je po cestě poznávali a správně určovali.
V oboře u svatého Linhartu nás přivítalo jelení stádo, kterému vévodil statný jelen s ohromným parožím. Na dřevěné rozhledně jsme si vyprávěli příběhy a zážitky z výletů. Ve vyvráceném pařezu si tak každý mohl představit a vidět jinou nadpřirozenou bytost a bylo zajímavé sledovat, jak živou mají děti fantazii a představivost.
Po svačině v altánku u rybníčku děti se svými učitelkami rozvěsily lojové koule pro ptáčky, které neodlétají do teplých krajin a pomohly jim tak přečkat mrazivou zimu. 
V další oboře narazila výprava na divoká prasata. Podle zjevných fleků na srsti šlo o odrostlá selátka, která měla plno práce s konzumací všeho dobrého, co jim bylo lesníky nasypáno do korýtek. Děti měly ze živých zvířat, které viděli z bezprostřední blízkosti, velikánský zážitek. Celou další cestu si o nich vyprávěly.
Výlet se uskutečnil i přes nepřízeň počasí a to proto, protože pro všechny platí, že není špatného počasí, ale jen špatného oblečení. Opravdu to bylo krásné sobotní dopoledne.

Za PTA a PTB zpracovala Herta Kořánová,DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.