O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Beseda s Greenpeace o životním prostředíNa naší školu v měsíci květnu zavítaly zástupkyně z organizace Greenpeace. Povídaly si s dětmi o ochraně životního prostředí, ukázaly jim jak zpracovávat a využít plasty a některé obaly od potravin. Vysvětlily jim proč se naučit třídit odpad a jak hospodařit s potravinami.

Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící v 55 zemích světa již 47 let. Nenásilnými prostředky upozorňuje na poškozování životního prostředí, přináší svědectví, požaduje nápravu a nabízí řešení, která jsou klíčová pro naše zdraví a bezpečnou budoucnost nejen nás, ale i dalších generací. Hlavním bodem besedy bylo znečištění plasty. Většinu plastových obalů ihned po použití vyhodíme. Plastové znečištění zasahuje do vzduchu, který dýcháme, do půdy, na které pěstujeme potraviny, i do vody, kterou pijeme. Právě voda, řeky a zejména oceány jsou místem, kde je plastová krize nejviditelnější. V závěru besedy si děti prvního stupně vyrobily z obalu od mléka peněženku. 
Zapsala Zdeňka Jandlová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.