O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Leden - Sběr víček pro Nikolase

Sběr víček pro NikolaseJménem žákovského parlamentu bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se aktivně účastnili sběru víček pro charitativní účely. Je báječné, že máme mezi sebou opravdu hodně žáků, kterým není osud druhých lidí lhostejný.

Víčka v počtu 6ti pytlů byla odeslána Nikolasovi. (Od původního záměru poslat je malé Rebece s nemocí motýlích křídel jsme museli ustoupit, jelikož její rodina přestala komunikovat.)

 

A abyste věděli o Nikolasovi a jeho nemoci něco více, přikládám slova jeho maminky, která uvedla na svých webových stránkách:

 

„Nikdy jsem si nemyslela, že bych zrovna já tvořila takové webovky. Dostali jsme se ale do situace, která mě přesvědčila o opaku. Nikýsek je dvojčátko, které bohužel nemělo zrovna moc štěstí. Narodil se přirozenou cestou spolu se svojí naprosto zdravou sestřičkou Sandrou. Celé těhotenství bylo bezproblémové a ukázkové, obě děti byly donošené a zcela v pořádku.

Vše se bohužel odehrálo při porodu a po porodu.

Dnešní souhrn Nikolasovo diagnóz je takový: dětský autismus, Arnold-Chiariho malformace, DMO, celková svalová hypotonie, výrazné opoždění mentální i fyzické.

Nikýsek donedávna nechodil a dodnes nepromluvil. Je 24 hodin denně na plenách. Ve třech letech podstoupil dekompresi zadní jámy lební, aby mu umožnili lepší průtok mozkomíšního moku.
Naděje nám svitla v dubnu 2013. Do té doby jsme vyzkoušeli rehabilitace, opakované pobyty v lázních, chirofonetiku a další způsoby, které ovšem neměly velký úspěch. 
Teprve léčebný pobyt u paní doktorky Augustinové přinesl obrovské výsledky!

V únoru roku 2014 začal Nikolas SÁM CHODIT!

Nyní se zaměřujeme na zdokonalování hrubé i jemné motoriky, a hlavně na to, abychom společnými silami zvládali jeho autismus.

Niky nemá pud sebezáchovy, utíká, kam se mu zachce. Auta na silnici nevnímá, museli jsme pryč z pronájmu, kde nebyl plot, protože nemohl ani ven. Museli jsme najít bydlení bez pater, protože je schopen otevřít okno a malér by byl na světě. Nerozumí tomu, že se nachází vysoko.“

Pokud byste se o Nikolasovi chtěli dovědět více, další informace najdete na: https://www.nikysek.cz/

Tak zase někdy příště u jiné pomáhající akce ahoooooooooooj.

Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.