O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Prosinec - Páťáci a Vánoce

Páťáci a VánoceV prosinci se již nemohly páťáci dočkat, až budou Vánoce a každým dnem byli stále netrpělivější. Začalo to adventem, kdy jsme si každé ráno pustili na ČT:D adventní kalendář, kde jsme si pustili píseň dne a tradičník, který nám vždy osvětlil nějakou tradici, její význam.

Hned první týden v prosinci i k nám dorazil Mikuláš, čerti a dokonce hned několik andílků. Žáci celý den netrpělivě čekali, kdy dorazí a při jakémkoli zařinčení či podivném zvuku se hned schovávali. Jo, asi neměli čisté svědomí. ☺ Čerti označili „zlobili“ a málem skončili v pytli. Andílci byli ale v převaze, tak nám je jen přece neodnesli. Když jsme Mikulášovi odříkali krátkou básničku, všichni se mohli těšit z nadílky, do které se málem ihned pustili. Jsou to prostě mlsouni.
Druhý týden proběhl jako vždy. Učili jsme se, až se z nás kouřilo, protože nadcházel třetí a poslední týden před Vánoci. 
Třetí týden už probíhal velmi volně. V pondělí jsme se snažili zopakovat si ještě pár věcí, ale hlavičky žáků už byly opravdu někde jinde. V úterý proběhlo „Barevné setkání“, kde jsme byli rozděleny na první a druhý stupeň. Každá třída měla připravený krátký program, který ostatním předvedla. Zazněly zde básničky, zpívaly se písničky, hrála se pohádka, dokonce jsme zhlédli i taneční vystoupení a nakonec žáci poznávali hlášky z pohádek. Dozvěděli jsme se nějaké zprávy ze školního parlamentu a popřáli si pěkné vánoční svátky. Po Barevném setkání nás čekala přednáška Městské policie na téma „Drogy“. Žáci se nádherně zapojili a spolupracovali. Spoustu věcí již věděli, ale i tak se alespoň něco málo nového dozvěděli či si nějaké informace ujasnili. Ve středu jsme byli v kině Panasonic na filmu „Když draka bolí hlava“. Žákům i učitelům se pohádka velmi líbila. Po pohádce jsme se šli projít do města a podívat se na Vánoční trhy. Ve čtvrtek jsme šli do Minizoo ve Staré Roli, kde jsme si prohlédli nové přírůstky a donesli zvířátkům staré pečivo. Ovšem nejdříve jsme si připravili těsto na vánočky, aby až se vrátíme z Minizoo, jsme se mohli pustit do pletení a pečení. Celý den se velmi povedl a vánoční nálada z nás jenom sršela. 
V pátek přišel ten očekávaný den, na který se všichni moc těšili. Ráno jsme si na chvíli poseděli, ochutnali cukroví, vánočky, popřáli si vše nej, nej, nej, zazpívali si vánoční písně, rozdali dárečky a hráli si hry podle chuti. V deset hodin následovalo společné zpívání, kdy nás na hudební nástroj doprovodil pan učitel Tomáš Dědek, jako vždy skvěle, a ho naopak doprovodili svým zpěvem. Bylo to hrozně moc pěkné, příjemné, prostě vánoční. Když jsme se vrátili zpět do třídy, vymysleli jsme si na naší paní asistentku překvapení. Oznámili jsme jí, že pro ni máme dárek, ale že si ho musí najít. S pomocí žáků, kolegů a paní zástupkyně jsme protáhli paní asistentku po škole. Vždy na nějakém místě dostala indicii, pokud splnila úkol, která ji poslala hledat dál. A protože máme paní asistentku velmi šikovnou, cestu k dárku pokořila a velmi doufáme, že ji udělal velkou radost. Aspoň podle výrazů na tváři to tak vypadalo.
Domů odcházeli všichni spokojeni a natěšeni na blížící se Vánoce. Všem moc děkujeme za velmi dobrou spolupráci a do Nového roku přejeme pevné zdraví, nervy a ať jsou naši žáci tak akční, usměvaví a spokojeni i nadále.
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.