O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Tourfilm 20185. – 6. října se v Karlových Varech konal 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Tourfilm. Při této příležitosti k nám do školy jeden den zavítal pan Marek Hýža, který 4. – 7. ročník provedl světem cestovatelů, horolezců, vodáků, potápěčů. Mohli jsme porovnat vybavení a podmínky těchto lidí kdysi a dnes, žasli jsme nad odhodláním, bez kterého by si tito sportovci nemohli splnit své sny. Vyprávění bylo poutavé díky napínavým příběhům i díky krásným fotografiím z cest.

Pan Hýža nám také představil novou knihu Zapomenuté výpravy. V té se čtenáři mohou seznámit se zajímavými osobnostmi z oblasti cestování a sportu a dočíst se o dalších dobrodružných výpravách.
Další den se žáci 6. – 9. ročníku vypravili do hotelu Ambasador, kde festival probíhal. Protože se letos v říjnu slaví 100 let založení naší republiky, věnoval se Tourfilm zejména stopám českých osobností ve světě. Programem nás nemohl provázet nikdo povolanější než sám Petr Voldán, jeden z redaktorů pořadu Postřehy odjinud, pořadu, který už od roku 1993 běží na České televizi. Tyto několikaminutové televizní fejetony pomáhají divákům nahlédnout do historie i současného světa ovlivněného významnými českými osobnostmi. A tak jsme se díky několika Postřehům podívali do Jižní Koree, Beneluxu, Finska, Irska i na Matltu. Byli to například Jan Lucemburský, husité, architekti Jan Kaplický či Bořek Šípek, herečka Adina Mandlová, manželé Zátopkovi nebo spisovatel Vítězslav Nezval, kdo zanechali stopu i jinde než u nás v ČR. I díky těmto lidem se o nás o Češích ve světě ví!
Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.