O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Varyba II.A, III.A.Putování s Varybou. Co že to je? Společně objevujeme zajímavá místa našeho města. Myslíte si, že znáte dobře své město? My si myslíme, že ne. Abychom na poznávání měli dostatek, rozdělili jsme si trasu na dvě části. Začátkem září a října jsme navštívili místa, kde jsme nikdy nebyli. A vy možná také ne. Tak se vydáme na cestu. Putování jsme začali ve Smetanových sadech u Lázní V nebo také u Alžbětiných lázní. Jméno dostaly podle manželky císaře Františka Josefa I., které říkali Sissi. Pak jsme přešli ulici a stáli jsme u sochy sv. Jana Nepomuckého. Byl to kněz a v ruce drží kněžskou čepici biret.

Následně jsme přešli přes řeku Teplou, prošli kolem Hotelu Thermal a ocitli jsme se ve Dvořákových sadech, kde je umístěna socha našeho hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Tady jsme hledali a našli, podle listu na obrázku, strom, který se jmenuje jinan dvoulaločný, latinsky Gingo biloba. První část trasy jsme zakončili u hadího pramenu v Sadové kolonádě. V říjnu jsme pokračovali a začali výšlapem schodů v Sadové ulici. Kolik jich bylo? Hodně. 146. Zkuste si je vyjít. Došli jsme ke kapličce sv. Anny. Odtud jsme se vypravili na výhled cara Petra Velikého. V roce 2011 to bylo 300 let, co naše město navštívil. Hned vedle stojí Tereziin obelisk. Zde jsme si zahráli na detektivy. Měli jsme za úkol zjistit jméno matky, otce, babičky a po kom jméno dostala. Byli jsme úspěšní. Úkol jsme splnili. A pak jsme šlapali už jenom dolů. Přes jelení skok jsme došli až ke kamzíku, který stojí na skále a hlídá město. Proč je tam kamzík a ne jelen, podle pověsti, už také víme. Od kamzíka jsme došli k lanovce, která vede na rozhlednu Diana. Pak jsme sešli ke Grand hotelu Pupp. Tady jsme objevili a splnili poslední úkol. Naše putování jsme zakončili u Karlovarského muzea. Konec jsme zakončili příjemnou tečkou. Jakou? Sladkou oplatkou. Po té jsme se vydali na zpáteční cestu. Zajímavosti a historii navštívených míst a odpovědi na otázky jsme našli v letáčku, podle kterého jsme se na našem objevování orientovali. A jak se říká: „ Ruku na srdce“, znáte všechna tato místa? Určitě se za nimi vydejte. Jsou to poučné a příjemně strávené chvíle v přírodě, ikdyž ve městě.

Za všechny pozorovatele napsala: D. Pirstitzová.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.