O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

REcyklaceSURovin – exkurzeV pátek 20. 4. 2018 naše třída VIII.A zavítala na exkurzi do míst, kam se sváží všechen odpad a následně se třídí. RESUR je společnost, která třídí a recykluje odpadové suroviny. Sídlí v Karlových Varech Otovicích. Na zastávce nás vyzvedl jeden ze zaměstnanců této firmy a zkratkou od zastávky autobusu dovedl do míst, která jen tak někdo nenavštíví. V ohraničeném prostoru jsme byli obklopeni různými kontejnery, velkými i malými různých barev, které velmi dobře známe, neboť každý z nás se určitě snaží třídit odpad.

Malé kontejnery, takzvané IGLÚ máme i u nás u školy, kam tříděný odpad nosíme. Pokud bychom se chtěli i my zbavit různého odpadu, můžeme využít sběrných dvorů, které se nachází buď na Horním nádraží, nebo ve Dvorech, kde jsme se byli již také podívat. Náš průvodce nás zavedl do prostor, kde se třídí barevné kovy. Měli jsme možnost si prohlédnout náročnou a opravdu špinavou práci člověka, který musí ručně tahat a třídit různě těžký materiál. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, např. že papír se může recyklovat celkem 7x a že při výkupu barevných kovů již nedostaneme peníze „na ruku“, ale aby se zamezilo rozkrádání těchto kovů, převádí se peníze na účet. Odpadový vytříděný materiál se lisuje do velkých balíků, které se zde skládají na sebe (devětsetpadesátkilogramů). V třídírně, kam jsme mohli nahlédnout jsme poznali ne příliš voňavou práci lidí, kteří zde pracují a musí dovezený odpad roztřídit. Toto místo později rozvířilo debatu mezi dětmi, že si jako své budoucí povolání opravdu třídírnu neumí představit. Na konci naší exkurze jsme se mohli celá naše třída zvážit na váze, kde se váží běžný náklad. Dokážete odhadnout, kolik jsme vážili? V textu najdete odpověď. Exkurze se nám líbila a věřím, že se každý zamyslí nad tím, proč a jak třídit odpad a že i tato práce je záslužná a důležitá pro naše žití a bytí na této planetě.

23.4.2018, Martina Šárová, asistent pedagoga

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.