O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Leden - Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanépro Janu Solařovou a malé pacienty 
z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech

Třída V.A se přihlásila do projektu „Srdce s láskou darované“ letos již po druhé.
Chtěli bychom tímto výtvorem udělat radost báječné ženě Janě Solařové, mamince našeho spolužáka Dannyho a malým pacientům z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech.


Vyrobili jsme Srdcový strom s dopisy uloženými v srdíčkových kapsičkách pro všechny děti, které léčebnu navštíví. Po ukončení soutěže bychom ho chtěli odvézt a společně s personálem Mánesu pověsit na zeď některé z chodeb, kterými všichni chodí.
Těšíme se také, že nás paní Solařová provede léčebnou a my osobně navážeme přátelství s dětmi, které zde budou zrovna na léčení.

A proč pro paní Janu?

Protože je to úžasný člověk, který v Mánesu pracuje a o dětech, které se tam léčí, jsme se dozvěděli právě díky ní. 

Jana byla tak hodná, že nás navštívila ve škole, aby nám vyprávěla vše o své práci a o starostech i radostech dětí, které se v léčebně léčí.

Shodou životních okolností je maminkou syna, který má cukrovku typu A. Danny je náš spolužák a tak o této nemoci víme více, než kdokoli jiný kolem nás.

Jelikož s Dannym chodíme do školy již pátým rokem, jsme svědky všech jeho zdravotních problémů, které se díky tomu, že je jeho onemocnění kombinované, postupem času spíše zhoršují.
Jeho maminka se proto často ráno zastaví, aby s paní učitelkou a asistentkou probrala vše, co se Dannyho aktuálního stavu týká.

Díky našemu kamarádovi a paní Janě jsme si zase o něco více vědomi toho, že ne každý má tolik štěstí, jako většina z nás.

Naším malým počinem v soutěži „Srdce s láskou darované“ bychom chtěli udělat radost všem, kterých se tato nemoc týká, a alespoň trochu zpříjemnit nemocným dětem pobyt v zařízení, kde jsou mnohdy bez rodičů a svých blízkých.

Zpravodajec Iveta Holušková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.