O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

Gobal Education

GLOBAL Education week

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Akce EVVO van

Říjen - Putování s velrybou Varybou

Putování s velrybou VarybouJako každý rok, vyrazily dne 15. září 4. a 5. ročník na společné putování Karlovými Vary s velrybou Varybou. Kdo toto putování nezná, jde v podstatě o procházku po lesích a lázeňském území našeho krásného města. Úkolem je řídit se plánkem cesty, projít správně všechny stanoviště a splnit úkoly, které nám Varyba dává.

Číst dál: Říjen - Putování s velrybou Varybou

Září - Stavíme přístřešky

Stavíme přístřeškySe sedmáky jsme si začátkem školního roku udělali vycházku na Kozodoj. Těsně před farmou jsme zakotvili v lesíku a dali si svačinu v přírodě. Po svačině jsme využili okolí a žáci museli najít a pojmenovat pět různých přírodnin, někteří objevili opravdu poklady. Následně se žáci pustili do stavění přístřešků pouze z přírodních materiálů. Rozdělili se do různě velkých skupin a dali se do práce. Každá skupina dle svých představ a schopností vytvořila stavení.

Číst dál: Září - Stavíme přístřešky

Červen - Lesu zdar!

Lesu zdar!V červnu jsme se šesťáky navštívili vojenský les u Andělské Hory. Od autobusu jsme se vydali do údolí Štichlova mlýna. Cestou měla naše průvodkyně z Vojenských lesů a statků pro děti připravené různé zábavné aktivity. První aktivita byla ve dvojicích. Jeden z dvojice si zakryl oči a druhý ho vedl ke stromu, který si řádně ohmatal. Poté ho dovedl zpět, odkud vyšli a následně měl původní „slepec“ najít strom, ke kterému byl poslepu doveden. Po této aktivitě jsme pokračovali dále do údolí.

Číst dál: Červen - Lesu zdar!

Květen - Vycházka na Bílou skálu

Vycházka na Bílou skáluS dětmi z přípravné třídy jsme se 5. května vypravili poznávat okolí naší školy. Děti přišly do školy s nadšením a s batůžky plnými svačinami. Počasí nám přálo, slunce svítilo a dobrá viditelnost slibovala krásnou podívanou na Starou Roli. Po cestě jsme pozorovali koně, brouky, slepýše a poslouchali ptačí zpěv. Děti s úspěchem poznávaly jarní květiny a obdivovaly, jak se příroda zazelenala. Po zdolání kopce přišel údiv. Děti se z Bílé skály rozhlížely po okolí a hledaly cestu, po které jsme přišli.

Číst dál: Květen - Vycházka na Bílou skálu

Duben - Jak jsme si uklidili

Tak nám začalo jaro. Vysvitlo sluníčko a ukázalo nejen svou sílu, ale také nepořádek, který jsme my, lidé, po sobě nechali na ulicích, v parku i kolem školy. A protože nám naše okolí není lhostejné, zapojili se naši žáci i děti se svými pedagogy už podruhé do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Objednané rukavice i pytle dorazily včas, třídy si zapsaly, kudy povede jejich trasa a 3. 4. akce vypukla.

Číst dál: Duben - Jak jsme si uklidili

Březen - Ekohráči v akci

Víte, jak si v naší škole ekohrajeme? To se sejdou děti a žáci PTA, S5 a 1. stupně, jejich paní učitelky i paní asistentky a společně celé dopoledne plní nejrůznější úkoly. Vyrábí, soutěží, cvičí, a hlavně – učí se myslet a chovat ekologicky. Naše letošní Ekohrátky proběhly 20. 2. a jako vždy jsme si je užili. Čekalo nás pět stanovišť a záludných úkolů, ale to pro naše žáky ani nejmladší děti nebyl problém. Tak třeba na interaktivní tabuli v aplikaci Záchranný kruh všechny bavilo řešení různých nebezpečných situací.

Číst dál: Březen - Ekohráči v akci

Únor - Exkurze do vodáren Karlovy Vary

Únor - Exkurze do vodáren Karlovy VaryV rámci získání ucelených informací týkajících se správného nakládání a likvidace odpadů, se žáci obou tříd Provozních služeb vydali na exkurzi do čistírny odpadních vod firmy Vodakva, vodárny a kanalizace Karlovy Vary. Dozvěděli jsme se například, jak vážné problémy způsobují v kanalizaci a během samotného čistícího procesu tuky a oleje.Také chemické látky a koncentrované čistící prostředky mohou provoz čistírny notně zkomplikovat, protože mají výrazný negativní vliv na biologické procesy čištění odpadních vod.

Číst dál: Únor - Exkurze do vodáren Karlovy Vary

Leden - Tříkrálová sbírka K+M+B 2023

Tříkrálová sbírka K+M+B 2023Jako v předchozích letech, tak i letos hned první den po ukončení vánočních prázdnin 3. 1. 2023, jsme se vydali, žáci 1. a 3. ročníku, k budově Magistrátu města Karlovy Vary, odkud jsme společně vyšli k hlavní poště. Zde byla za zpěvu vánočních písní, proslovu plzeňského biskupa msgre. F. Radkovského a představitelů kraje a města slavnostně zahájena Tříkrálová sbírka, kterou v našem městě organizuje Farní charita Karlovy Vary.

Číst dál: Leden - Tříkrálová sbírka K+M+B 2023

Prosinec - Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůNastal předvánoční čas, čas adventní. Na toto období se všichni moc těšíme. Nazdobený domov, škola, město. Ke zdobení města, konkrétně lázeňské časti, jsme přispěli i my. Ptáte se kde? V adventním čase jsme oblékli do vánočního šatu jeden ze stromečků na Mlýnské kolonádě. 9. 12. jsme se vypravili, my prvňáčci, do města. Měli jsme štěstí. Svezli jsme se vánočním autobusem, což přispělo i k tak vánoční atmosféře. Dojeli jsme k Imperiálu a odtud jsme sešli do města.

Číst dál: Prosinec - Zdobení stromečků

Listopad - Láhev pluje do světa

Láhev pluje do světaTak jsme to zvládli. Poslali jsme naši společnou česko - německou láhev po roce pilné práce do světa. Ale pěkně popořádku. Celý rok jsme my i kamarádi z Německa pracovali na společném projektu “Vzkaz v láhvi”, který se týkal řeky Ohře. Hráli jsme hry v tělocvičně, psali jsme našim kamarádům do Německa vzkaz, kreslili jsme obrázky měst, kudy jedna z našich nejdůležitějších řek protéká.

Číst dál: Listopad - Láhev pluje do světa

Říjen - Malý chovatel ve třídě S5

Malý chovatel ve třídě S5V naší třídě máme šest žáčků. V rámci environmentální výchovy a výuky věcného učení, se učíme i o zvířátkách, péči o ně a další rozvoj poznávání k všeobecnému rozhledu dítěte. Abychom využili naše znalosti a naučili se o živá tvoření starat, pořídili jsme si do třídy nové zvířecí kamarády. Strašilku Fionu, africké šneky Frenkyho, Ferdu a také zlatého křečka Fíďu. O všechna zvířátka se žáci pečlivě starají, učí se krmení, výměně podestýlky a celkové péči o tyto tvory.

Číst dál: Říjen - Malý chovatel ve třídě S5

Září - Zvířecí den

Zvířecí denDne 13.09. proběhl na naší škole Zvířecí den. Pozvání přijal pan Petr Joo, který se profesionálně věnuje vábení zvěře. Pomocí videí ukazoval hlasy divoké zvěře, které následně pomocí vábniček předváděl. S sebou přivezl také různé druhy paroží, které si žáci mohl potěžkat a osahat. Dále naší školu navštívil pan Pavel Wolf, včelař z Kyselky. Žáci mohli zblízka vidět včelí úl s plástvemi. Dozvěděli se, jak se včely rozmnožují, jaká je hierarchie ve včelím úlu.

Číst dál: Září - Zvířecí den

Červen - Máme rádi zvířata

Červen - Máme rádi zvířataV letošním školním roce jsme navázali na tradici školních fotosoutěží další pěkným tématem. Ta letošní se jmenovala „Máme rádi zvířata“ a přihlásilo se do ní se svými více než čtyřiceti fotografiemi dvacet šest našich mladších i starších žáků. Hlasování o tři nejpovedenější fotky se ujal celý pedagogický sbor a všichni ostatní dospěláci naší školy. A nebylo jim co závidět. Vybrat ze všech úžasných fotek jen tři nej bylo opravdu těžké. Ukázalo se, že skoro každý má doma nějaký krásný zvířecí model, ať už opeřený, mokrý či chlupatý.

Číst dál: Červen - Máme rádi zvířata

Květen - Cesta za řekou Ohří

Cesta za řekou OhříJako voda v řece uplynul už skoro celý školní rok. V něm jsme se v rámci projektu Vzkaz v láhvi letos více seznamovali s naší řekou Ohří, poznávali její okolí, pozorovali jsme ji od podzimu až do jara. Také jsme ji fotili, kreslili komiks na téma pověstí, vyráběli jsme si maskoty – žáby. Zajímalo nás, kudy protéká, jaká města na ní leží, kam po ní můžeme doplout. V tom všem nám pomáhaly paní lektorky z ekofarmy Kozodoj, která je v tomto projektu naším partnerem.

Číst dál: Květen - Cesta za řekou Ohří

Duben - Druháci v dubnu

Druháci v dubnuV pátek 1. dubna nám ukázala paní učitelka fotku místa, které jsme v rámci akce „Ukliďme Česko“ uklidili. Byl tam zase velký nepořádek a nebyl to žádný veselý apríl. Byla to smutná pravda. Můžete se na fotku podívat také. A tak jsme se rozhodli, že hned v pondělí půjdeme ke garážím uklidit znovu. Naplnili jsme nepořádkem dva velké pytle. Také v dubnu za námi přiletělo divadlo Letadlo s pohádkou o jaru.

Číst dál: Duben - Druháci v dubnu

Březen - Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!V letošním školním roce jsme se rozhodli po dlouhé době udělat změnu a zapojili jsme
se jako škola do celostátní akce Ukliďme Česko. Naši žáci pomáhali přírodě i v minulých letech, neváhali tedy ani letos a svou pomoc přírodě i lidem brali opět jako samozřejmost. Do úklidu se přihlásily všechny třídy naší školy, zbývalo tedy jen nás zaregistrovat na oficiálních stránkách akce. Po tomto přihlášení jsme zdarma dostali rukavice i pytle na odpad, takže pak jen zbývalo doufat v pěkné počasí.

Číst dál: Březen - Ukliďme Česko!

Únor - Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNa konci loňského školního roku se naše škola zapojila do nového projektu „Vzkaz v láhvi“. Týká se řeky Ohře a života v ní i v jejím okolí. Je to řeka hluboká, klidná i divoká a protéká nejen naším krajem, ale také sousedním Německem. A právě s našimi německými kamarády na projektu spolupracujeme. Řeka Ohře pramení právě u nich, ale dlouhý úsek jejího toku protéká i mnoha našimi českými městy.

Číst dál: Únor - Vzkaz v láhvi

Leden - Svět ohně

Svět ohněTřeťáci z Vančurovky a Svahovky se 12. ledna vydali do Světa záchranářů v Karlových Varech, aby zde objevovali zajímavý, ale také nebezpečný Svět ohně. Hned po příchodu nás přivítala čtveřice hasičů, kteří se nám po celou dobu programu věnovali. Rozdělili jsme se do dvou skupin po třídách a vydali jsme se objevovat. Co? Přece oheň, který nám slouží, ale také pro nás může být velmi nebezpečný.

Číst dál: Leden - Svět ohně

Prosinec - Šesťáci doplavali

Šesťáci doplavaliV průběhu prvního čtvrtletí chodili šesťáci na hodiny plavání. Na druhém stupni se sice již na plavání nechodí, ale protože naši žáci v loňském školním roce kvůli corona viru nestihli vše odplavat, chodili jsme i teď. Žáci se tak po prázdninách vrátili do známého prostředí bazénu a rychle si i vzpomněli, co se již naučili. Po rozdělení do skupin na první lekci mohli začít s výcvikem. Během hodin plavání se tak učili splývat s deskou i bez desky, dýchat do vody, zahráli si také vodní pólo. Dokonce kutáleli sudy do vody a poté zkoušeli šipku.

Číst dál: Prosinec - Šesťáci doplavali

Listopad - Farma Kozodoj

Farma KozodojTak už jsme se konečně dočkali. Po delší coronavirové odmlce jsme se 2. listopadu vydali na Farmu Kozodoj. Již jsme se těšili, co pěkného a zajímavého nás tam čeká. Původně nás měl provázet program „Vzkaz z lahve“, se sestrojováním vodních mlýnků, ale protože nám počasí moc nepřálo, nastala změna programu. Ale nám to vůbec nevadilo. Hned se dozvíte proč. Místo mlýnků proběhla hipoterapie. Co že to je? Hipoterapie je obor hiporehabilitace, fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně.

Číst dál: Listopad - Farma Kozodoj

Říjen - Staráme se o zvířátka v Minizoo

Staráme se o zvířátka v MinizooŽe je Minizoo ve Staré Roli, ví už snad každý. Určitě ji také alespoň jednou navštívil, stejně jako my. Jenže tentokrát proběhla naše návštěva úplně jinak. Naši šesťáci se totiž museli o zvířata postarat. První zastávka byla u ryb, tam jsme si stanovili plán. Druhá u plazů, kde jsme měli mimo jiné možnost pohladit si užovku červenou. Další zastávkou byli hlodavci. Tady jsme už měli přichystané klece, které bylo potřeba vyčistit. Seznámili jsme se tak s tím, jak hlodavci vůbec žijí, čím se živí a jestli jsou nebezpeční. Žáci měli možnost pohladit si křečky, morčata, myši, potkany nebo třeba činčily.

Číst dál: Říjen - Staráme se o zvířátka v Minizoo

Září - Opět s velrybou Varybou na cestách

Opět s velrybou Varybou na cestáchV pondělí 6. 9. 2021 se čtvrťáci společně s páťáky tradičně vydali na putování s velrybou Varybou. Toto putování má za úkol lépe poznat Karlovy Vary, v nichž většina bydlí či se narodila. I když zde někteří žijí mnoho let, stále je co poznávat, a navíc se dozví mnoho zajímavých informací o Karlových Varech, významných osobnostech, které Karlovy Vary navštívili a mnoho z těchto osobností si toto město oblíbily, jako například Goethe.

Číst dál: Září - Opět s velrybou Varybou na cestách

Červen - Naučná stezka “Děti dětem”

Červen - Naučná stezka “Děti dětem”Dne 24. června jsme se vydali do Nejdku, na stezku “Děti dětem”. Ke stezce je vytvořený pracovní list, který slouží jako průvodce celou stezkou. Samotná stezka vede nádherným lesem nad obcí Nejdek, je označena pomocí jednotlivých cedulí, kde nalezneme mnoho zajímavých informací a úkolů. Tuto stezku tvořily děti z Nejdku. Po zvládnutí stezky obdrží děti malý dáreček na památku.

Číst dál: Červen - Naučná stezka “Děti dětem”

Květen - Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“

Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“V letošním školním roce po delší době opět proběhla fotosoutěž, tentokrát na téma Hmyzáci mezi námi. Toto téma se nejprve zdálo nesplnitelné, protože letošní dlouhá zima a studené jaro hmyzu zrovna nepřálo. Ale sotva vykoukly první sluneční paprsky, pustili se mnozí žáci i jejich rodiče do pilné práce a fotek rychle přibývalo. Nakonec se jich sešlo, věřte – nevěřte, rovných čtyřicet od dvaceti šesti fotografů a fotografek. A jedna je hezčí než druhá.

Číst dál: Květen - Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“

Duben - Duben v PT B

Duben v PT BJaro, jaro, přijdi už k nám,
počasí hezké přivolej nám.
Těšíme se na teplíčko,
hřej nám naše sluníčko.
Po distanční výuce, která probíhala až do 9. dubna, jsme se všichni těšili do školy. Každý den jsme se těšili z jarních výrobků, u kterých jsme si procvičili stříhání, skládání a lepení papíru.

Číst dál: Duben - Duben v PT B

Březen - Zdravé dobroty ve IV. A

Zdravé dobroty ve IV. AA máme tady skoro jaro. Venku se dříve rozednívá, příroda se probouzí a my můžeme chodit na dlouhé procházky. A abychom měli všichni dostatek energie, měli bychom dobře a zdravě jíst. Co je pro naše tělo dobré a co ne, to asi víme. Dostatek ovoce, zeleniny, zdravých tekutin, málo sladkostí a hodně pohybu – to je jasné. Teď, když trávíme mnoho času na počítači je životospráva obzvlášť důležitá. Naši čtvrťáci dostali minulý týden v rámci Pracovní výchovy za úkol připravit si zdravou svačinu, a to opravdu samostatně, bez pomoci. Zhostili se toho úkolu velmi dobře a obstáli se ctí.

Číst dál: Březen - Zdravé dobroty ve IV. A

Únor - Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Vyrábíme svíčky (9. ročník)Učitelé 2. stupně naší školy dali jednoho dne hlavy dohromady a domluvili se na tom, že spolu začnou více spolupracovat. Propojovat totiž poznatky napříč předměty je nejen mnohem efektivnější, ale i zábavnější. A to jak pro žáky, tak pro samotné pedagogy.
Projektová výuka se u nás zabydluje čím dál tím víc a myslím, že se jí u nás daří. V posledním lednovém týdnu jsme například s žáky 9. ročníku vyráběli v rámci předmětu pracovní výchova svíčky.

Číst dál: Únor - Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Leden - Leden 21 v PTB

Leden 21 v PTBSněhuláčku, sněhuláčku,
půjdeš s námi na zahrádku.
Budeme si spolu hrát,
stavět i se koulovat.
Přišel víkend, nasněžilo,
pak už jenom pěkně bylo.
Sníh se třpytí, slunce svítí,
ach ta pěkná krajina,
přikryla ji bílá peřina.

Číst dál: Leden - Leden 21 v PTB

Prosinec - Lovci bakterií

Lovci bakteriíPoslední návod, poslední úkol s názvem „ Je načase podívat se na čas “ máme úspěšně za sebou. Úkol byl pro šikovné ruce, ale hlavní bylo, aby měly děti z výsledku dobrý pocit. A samozřejmě si díky němu vštípily, jak dlouho by si měly mydlit a mýt ruce. O čem to bylo tentokrát? Mýt si ruce aspoň 30 vteřin, to je věda. Proto si děti vyrobily vědecky přesné přesýpací hodiny, které jim vždycky řeknou, jak dlouho ještě řádit mýdlem po prstech. Stačila trocha krupice, dvě plastové lahve, tavná pistole, izolepa a chuť tvořit.

Číst dál: Prosinec - Lovci bakterií

Listopad - Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítkaPrvňáci se učí v přírodovědě o podzimu. Povídali si také o tom, co dělají ptáci na podzim. Stěhovaví ptáci jako například vlaštovka, jiřička, špaček, kukačka a čáp se živí živočichy a hmyzem, které přes zimu v našich podmínkách nenajdou. A tak odlétají do teplých krajin, kde si potravu seženou. Na jaře se k nám zase vracejí. Stálí ptáci se živí přes zimu semeny a plody a také zobou potravu z krmítek, a proto zimu u nás přečkají. Na jaře mají zase dostatek potravy volně v přírodě.

Číst dál: Listopad - Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Říjen - Pracovití deváťáci

Pracovití deváťáciPoslední teplé slunečné dny na začátku podzimu jsme využili k práci na čerstvém vzduchu a spojili tak příjemné s užitečným. Už od prvního stupně se žáci učí využívat efektivně a bezpečně různé pracovní náčiní, pečovat o školní pozemek, poznávat změny v přírodě v důsledku změn ročních období. Ani na druhém stupni tomu není jinak. Deváťáci jsou v tomto ohledu již tedy téměř profesionálové.
Holky i kluci se chopili hrábí, motyček, košťat i lopat a já jsem nestačila zírat, jak velký pokrok za těch 9 let učinili.

Číst dál: Říjen - Pracovití deváťáci

Září - Plavecký výcvik

Plavecký výcvikV září III.A zahájila plavecký výcvik. Každou středu se tak žáci vypraví do bazénu, kde se seznamují se základy plavání.

Učí se ležet na vodě, správně dýchat a postupně tyto schopnosti prohlubují. Pod vedením zkušených instruktorů je pro děti výuka zábavná a pestrá. Na závěr si pak všichni společně užívají dovádění ve vodě.
Jsme rádi, že se naši žáci mohou plaveckého výcviku účastnit.

Jitka Štumpová

Číst dál: Září - Plavecký výcvik

Únor - Den s lesní pedagogikou

Den s lesní pedagogikouPrvní pololetí školního roku pomalu končilo, a tak jsme si řekli, že bychom si všichni zasloužili odměnu za pilnou práci a vynaložené úsilí. Poslední lednová středa proto patřila návštěvě ze Střední lesnické školy ze Žlutic. Její paní ředitelka Ing. Bc. Radka Stolariková spolu s kolegyní a čtyřmi studenty přijeli do naší školy v doprovodu dvou psích slečen loveckých plemen a věnovali nám svůj čas, abychom se dozvěděli co nejvíce o zimním lese, chovu loveckých psů, lesní zvěři i práci myslivců, kteří o les pečují.

Číst dál: Únor - Den s lesní pedagogikou

Leden - Výlet vláčkem za zvířátky

Výlet vláčkem za zvířátkyKdyž se blíží krušné doby,
je čas myslet na zásoby,
kdo má tlapky dozadu,
stráví zimu o hladu.

Výlet vláčkem ze Staré Role do Doubí. Děti z PTA a PTB na kraji lesa našly krmelec a naplnily ho kaštany, které si na podzim nasbírali.

Číst dál: Leden - Výlet vláčkem za zvířátky

Prosinec - Rodinný výlet

Rodinný výletV sobotu se uskutečnil plánovaný rodinný výlet. Rodinný byl proto, že se ho mohli také zúčastnit kromě dětí, také jejich rodinní příslušníci.

Část našich výletníků přijela vlakem už ze Staré Role. Ostatní se sešli až na dolním nádraží v Karlových Varech a pak celá výprava vyrazila vlakem směr Doubí.
Z Doubí se všichni vydali pěšky lesem ke svatému Linhartu. Cestou bylo možné pozorovat krásy lázeňských lesů a i přicházející zimu, která o sobě dala vědět velkými sněhovými vločkami.

Číst dál: Prosinec - Rodinný výlet

Listopad - Měsíc listopad v PTB

Měsíc listopad v PTBPřípravná třída PT B se připravuje na vánoční besídku pro rodiče. Děti krásně samostatně pracovaly na vánoční výzdobě, kterou si můžete prohlédnout v prostoru u naší třídy. Těšíme se na vánoční čas,
který je před námi. V měsíci listopadu jsme se zúčastnili zábavného programu Honzy Krejčíka v Lidovém domě ve Staré Roli. Děti se moc pobavily a program se jim moc líbil.

Číst dál: Listopad - Měsíc listopad v PTB

Říjen - Zdravé dopoledne...

Zdravé dopoledne...„Ovoce a zeleninu všichni rádi máme,
když je dobře připravená, tak ji ochutnáme.
Mrkev, řepu, salát, jsme si mohli dát,
avšak ale nejlepší byl čerstvoučký špenát…“

Číst dál: Říjen - Zdravé dopoledne...

Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Beseda s Greenpeace o životním prostředíNa naší školu v měsíci květnu zavítaly zástupkyně z organizace Greenpeace. Povídaly si s dětmi o ochraně životního prostředí, ukázaly jim jak zpracovávat a využít plasty a některé obaly od potravin. Vysvětlily jim proč se naučit třídit odpad a jak hospodařit s potravinami.

Číst dál: Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Březen - Den pro jedno století

Den pro jedno stoletíTo byla před lety sláva, když se narodila naše republika. Uteklo to jako voda a v loňském roce jsme slavili už první století. A protože takové velké číslo je důvodem k oslavě, pozvali jsme si do školy naše velké kamarády z Obchodní Akademie, abychom naší republice dodatečně poblahopřáli. Celý den tak naši nejmenší z PTB, žáčci S5 a žáci prvního stupně společně s velkými spolužáky z Obchodní Akademie soutěžili, sportovali, tvořili a plnili nejrůznější zapeklité úkoly.

Číst dál: Březen - Den pro jedno století

Únor - Ekologická třída IV. A

Ekologická třída IV. AZačátkem února si naši čtvrťáci v jedné z hodin přírodovědy povídali o naší planetě Zemi, o důležitosti její ochrany a také o možnostech nás lidí přírodě (a tím vlastně sami sobě), pomáhat. Všichni u nás ve škole pracujeme na třídění odpadů, snažíme se po sobě uklízet, zbytečně nesvítit a šetřit vodou, učíme se o ochraně přírody. Ale víme vůbec, co všechno to znamená? Jak dlouho například zůstávají některé výrobky lidí ležet v přírodě, kam je mnozí z nás odhazují?

Číst dál: Únor - Ekologická třída IV. A

Leden - Sběr víček pro Nikolase

Sběr víček pro NikolaseJménem žákovského parlamentu bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se aktivně účastnili sběru víček pro charitativní účely. Je báječné, že máme mezi sebou opravdu hodně žáků, kterým není osud druhých lidí lhostejný.

Víčka v počtu 6ti pytlů byla odeslána Nikolasovi. (Od původního záměru poslat je malé Rebece s nemocí motýlích křídel jsme museli ustoupit, jelikož její rodina přestala komunikovat.)

Číst dál: Leden - Sběr víček pro Nikolase

Prosinec - Páťáci a Vánoce

Páťáci a VánoceV prosinci se již nemohly páťáci dočkat, až budou Vánoce a každým dnem byli stále netrpělivější. Začalo to adventem, kdy jsme si každé ráno pustili na ČT:D adventní kalendář, kde jsme si pustili píseň dne a tradičník, který nám vždy osvětlil nějakou tradici, její význam.

Číst dál: Prosinec - Páťáci a Vánoce

Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Týden vědy a technikyV polovině listopadu žáci 2. stupně zavítali do Krajské knihovny v Karlových Varech. Tam aktuálně probíhal Týden vědy a techniky, jeden z největších vědeckých festivalů ČR. Nejen že jsme si všichni mohli v praxi vyzkoušet různé zákonitosti a osobně si ověřit různé fyzikální vlastnosti v praxi. Zúčastnili jsme se také přednášky Úžasného divadla fyziky Všechny barvy duhy.

Číst dál: Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Tourfilm 20185. – 6. října se v Karlových Varech konal 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Tourfilm. Při této příležitosti k nám do školy jeden den zavítal pan Marek Hýža, který 4. – 7. ročník provedl světem cestovatelů, horolezců, vodáků, potápěčů. Mohli jsme porovnat vybavení a podmínky těchto lidí kdysi a dnes, žasli jsme nad odhodláním, bez kterého by si tito sportovci nemohli splnit své sny. Vyprávění bylo poutavé díky napínavým příběhům i díky krásným fotografiím z cest.

Číst dál: Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Varyba II.A, III.A.Putování s Varybou. Co že to je? Společně objevujeme zajímavá místa našeho města. Myslíte si, že znáte dobře své město? My si myslíme, že ne. Abychom na poznávání měli dostatek, rozdělili jsme si trasu na dvě části. Začátkem září a října jsme navštívili místa, kde jsme nikdy nebyli. A vy možná také ne. Tak se vydáme na cestu. Putování jsme začali ve Smetanových sadech u Lázní V nebo také u Alžbětiných lázní. Jméno dostaly podle manželky císaře Františka Josefa I., které říkali Sissi. Pak jsme přešli ulici a stáli jsme u sochy sv. Jana Nepomuckého. Byl to kněz a v ruce drží kněžskou čepici biret.

Číst dál: Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Bečovský zámek a podzámčíNastalo léto, čas výletů a poznávání nových míst. Také páťáci se rozhodli vyrazit ze školních lavic do světa. A nebylo to ani daleko, jen pár kilometrů vlakem do města se vzácným pokladem. Nevěříte? Tak si představte, že máte poklad a nevíte o něm. Ale někdo jiný ano a moc poklad chce, dokonce tolik, že vám za něj zaplatí hodně peněz. Jen nechce říci, co vlastně hledá za poklad. Taky byste byli zvědaví, viďte? V bečovském zámku takovou velkou vzácnost mají a je to opravdu věc stará tak, že si to ani neumíte představit.

Číst dál: Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

REcyklaceSURovin – exkurzeV pátek 20. 4. 2018 naše třída VIII.A zavítala na exkurzi do míst, kam se sváží všechen odpad a následně se třídí. RESUR je společnost, která třídí a recykluje odpadové suroviny. Sídlí v Karlových Varech Otovicích. Na zastávce nás vyzvedl jeden ze zaměstnanců této firmy a zkratkou od zastávky autobusu dovedl do míst, která jen tak někdo nenavštíví. V ohraničeném prostoru jsme byli obklopeni různými kontejnery, velkými i malými různých barev, které velmi dobře známe, neboť každý z nás se určitě snaží třídit odpad.

Číst dál: Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákoviLetošní Ekohrátky proběhly trochu jinak, než jsme byli zvyklí. Tři skupiny tříd si totiž vyzkoušely připravené scénáře, týkající se třídění a recyklace elektrospotřebičů, využití starého šatstva a neplýtvání potravinami. A šlo jim to opravdu báječně. Naši nejmenší z PTB spolu s prvňáčky a druháky pomáhaly Sněhurce uklidit v chaloupce u sedmi trpaslíků, kteří vůbec nevěděli, jak zacházet třeba s fénem, s rychlovarnou konvicí nebo s žehličkou.

Číst dál: Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Prvňáci se učí o lidském těleS žáky první třídy jsme probírali lidské tělo. Nejprve jsme malovali jen hlavu, jako portrét kamaráda. Později jsme se pustili do celého lidského těla. Vybrali jsme pro děti zábavnější a tvořivější verzi práce ve skupinkách. Pracovali jsme na velký formát. Lidské tělo, tedy celou postavu jsme malovali na zadní stranu starých velkých plakátů.

Číst dál: Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Leden - Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanépro Janu Solařovou a malé pacienty 
z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech

Třída V.A se přihlásila do projektu „Srdce s láskou darované“ letos již po druhé.
Chtěli bychom tímto výtvorem udělat radost báječné ženě Janě Solařové, mamince našeho spolužáka Dannyho a malým pacientům z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech.

Číst dál: Leden - Srdce s láskou darované

Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Soutěž odpady a recyklaceVe středu 29. 11. 2017 vyrazili naši sedmáci do Ostrova soutěžit na téma „Odpady a recyklace to je naše inspirace“. Klání se zúčastnilo 5 základních škol (Ostrov, Toužim, Bochov, Svahová Karlovy Vary a Vančurova Karlovy Vary). Za naši školu byli vysláni 3 žáci: Kristýna Strejcová, Petr Podhorský a Aleš Körber. Museli zdolat 4 disciplíny: samostatný test, týmovou práci, třídění odpadů házením do panáka a moc pěkné, leč zvláštní člověče, nezlob se.

Číst dál: Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Copyright © 2013. All Rights Reserved.