O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Akce EVVO van

Červen - Naučná stezka “Děti dětem”

Červen - Naučná stezka “Děti dětem”Dne 24. června jsme se vydali do Nejdku, na stezku “Děti dětem”. Ke stezce je vytvořený pracovní list, který slouží jako průvodce celou stezkou. Samotná stezka vede nádherným lesem nad obcí Nejdek, je označena pomocí jednotlivých cedulí, kde nalezneme mnoho zajímavých informací a úkolů. Tuto stezku tvořily děti z Nejdku. Po zvládnutí stezky obdrží děti malý dáreček na památku.

Číst dál: Červen - Naučná stezka “Děti dětem”

Květen - Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“

Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“V letošním školním roce po delší době opět proběhla fotosoutěž, tentokrát na téma Hmyzáci mezi námi. Toto téma se nejprve zdálo nesplnitelné, protože letošní dlouhá zima a studené jaro hmyzu zrovna nepřálo. Ale sotva vykoukly první sluneční paprsky, pustili se mnozí žáci i jejich rodiče do pilné práce a fotek rychle přibývalo. Nakonec se jich sešlo, věřte – nevěřte, rovných čtyřicet od dvaceti šesti fotografů a fotografek. A jedna je hezčí než druhá.

Číst dál: Květen - Fotosoutěž „Hmyzáci mezi námi“

Duben - Duben v PT B

Duben v PT BJaro, jaro, přijdi už k nám,
počasí hezké přivolej nám.
Těšíme se na teplíčko,
hřej nám naše sluníčko.
Po distanční výuce, která probíhala až do 9. dubna, jsme se všichni těšili do školy. Každý den jsme se těšili z jarních výrobků, u kterých jsme si procvičili stříhání, skládání a lepení papíru.

Číst dál: Duben - Duben v PT B

Březen - Zdravé dobroty ve IV. A

Zdravé dobroty ve IV. AA máme tady skoro jaro. Venku se dříve rozednívá, příroda se probouzí a my můžeme chodit na dlouhé procházky. A abychom měli všichni dostatek energie, měli bychom dobře a zdravě jíst. Co je pro naše tělo dobré a co ne, to asi víme. Dostatek ovoce, zeleniny, zdravých tekutin, málo sladkostí a hodně pohybu – to je jasné. Teď, když trávíme mnoho času na počítači je životospráva obzvlášť důležitá. Naši čtvrťáci dostali minulý týden v rámci Pracovní výchovy za úkol připravit si zdravou svačinu, a to opravdu samostatně, bez pomoci. Zhostili se toho úkolu velmi dobře a obstáli se ctí.

Číst dál: Březen - Zdravé dobroty ve IV. A

Únor - Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Vyrábíme svíčky (9. ročník)Učitelé 2. stupně naší školy dali jednoho dne hlavy dohromady a domluvili se na tom, že spolu začnou více spolupracovat. Propojovat totiž poznatky napříč předměty je nejen mnohem efektivnější, ale i zábavnější. A to jak pro žáky, tak pro samotné pedagogy.
Projektová výuka se u nás zabydluje čím dál tím víc a myslím, že se jí u nás daří. V posledním lednovém týdnu jsme například s žáky 9. ročníku vyráběli v rámci předmětu pracovní výchova svíčky.

Číst dál: Únor - Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Leden - Leden 21 v PTB

Leden 21 v PTBSněhuláčku, sněhuláčku,
půjdeš s námi na zahrádku.
Budeme si spolu hrát,
stavět i se koulovat.
Přišel víkend, nasněžilo,
pak už jenom pěkně bylo.
Sníh se třpytí, slunce svítí,
ach ta pěkná krajina,
přikryla ji bílá peřina.

Číst dál: Leden - Leden 21 v PTB

Prosinec - Lovci bakterií

Lovci bakteriíPoslední návod, poslední úkol s názvem „ Je načase podívat se na čas “ máme úspěšně za sebou. Úkol byl pro šikovné ruce, ale hlavní bylo, aby měly děti z výsledku dobrý pocit. A samozřejmě si díky němu vštípily, jak dlouho by si měly mydlit a mýt ruce. O čem to bylo tentokrát? Mýt si ruce aspoň 30 vteřin, to je věda. Proto si děti vyrobily vědecky přesné přesýpací hodiny, které jim vždycky řeknou, jak dlouho ještě řádit mýdlem po prstech. Stačila trocha krupice, dvě plastové lahve, tavná pistole, izolepa a chuť tvořit.

Číst dál: Prosinec - Lovci bakterií

Listopad - Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítkaPrvňáci se učí v přírodovědě o podzimu. Povídali si také o tom, co dělají ptáci na podzim. Stěhovaví ptáci jako například vlaštovka, jiřička, špaček, kukačka a čáp se živí živočichy a hmyzem, které přes zimu v našich podmínkách nenajdou. A tak odlétají do teplých krajin, kde si potravu seženou. Na jaře se k nám zase vracejí. Stálí ptáci se živí přes zimu semeny a plody a také zobou potravu z krmítek, a proto zimu u nás přečkají. Na jaře mají zase dostatek potravy volně v přírodě.

Číst dál: Listopad - Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Říjen - Pracovití deváťáci

Pracovití deváťáciPoslední teplé slunečné dny na začátku podzimu jsme využili k práci na čerstvém vzduchu a spojili tak příjemné s užitečným. Už od prvního stupně se žáci učí využívat efektivně a bezpečně různé pracovní náčiní, pečovat o školní pozemek, poznávat změny v přírodě v důsledku změn ročních období. Ani na druhém stupni tomu není jinak. Deváťáci jsou v tomto ohledu již tedy téměř profesionálové.
Holky i kluci se chopili hrábí, motyček, košťat i lopat a já jsem nestačila zírat, jak velký pokrok za těch 9 let učinili.

Číst dál: Říjen - Pracovití deváťáci

Září - Plavecký výcvik

Plavecký výcvikV září III.A zahájila plavecký výcvik. Každou středu se tak žáci vypraví do bazénu, kde se seznamují se základy plavání.

Učí se ležet na vodě, správně dýchat a postupně tyto schopnosti prohlubují. Pod vedením zkušených instruktorů je pro děti výuka zábavná a pestrá. Na závěr si pak všichni společně užívají dovádění ve vodě.
Jsme rádi, že se naši žáci mohou plaveckého výcviku účastnit.

Jitka Štumpová

Číst dál: Září - Plavecký výcvik

Únor - Den s lesní pedagogikou

Den s lesní pedagogikouPrvní pololetí školního roku pomalu končilo, a tak jsme si řekli, že bychom si všichni zasloužili odměnu za pilnou práci a vynaložené úsilí. Poslední lednová středa proto patřila návštěvě ze Střední lesnické školy ze Žlutic. Její paní ředitelka Ing. Bc. Radka Stolariková spolu s kolegyní a čtyřmi studenty přijeli do naší školy v doprovodu dvou psích slečen loveckých plemen a věnovali nám svůj čas, abychom se dozvěděli co nejvíce o zimním lese, chovu loveckých psů, lesní zvěři i práci myslivců, kteří o les pečují.

Číst dál: Únor - Den s lesní pedagogikou

Leden - Výlet vláčkem za zvířátky

Výlet vláčkem za zvířátkyKdyž se blíží krušné doby,
je čas myslet na zásoby,
kdo má tlapky dozadu,
stráví zimu o hladu.

Výlet vláčkem ze Staré Role do Doubí. Děti z PTA a PTB na kraji lesa našly krmelec a naplnily ho kaštany, které si na podzim nasbírali.

Číst dál: Leden - Výlet vláčkem za zvířátky

Prosinec - Rodinný výlet

Rodinný výletV sobotu se uskutečnil plánovaný rodinný výlet. Rodinný byl proto, že se ho mohli také zúčastnit kromě dětí, také jejich rodinní příslušníci.

Část našich výletníků přijela vlakem už ze Staré Role. Ostatní se sešli až na dolním nádraží v Karlových Varech a pak celá výprava vyrazila vlakem směr Doubí.
Z Doubí se všichni vydali pěšky lesem ke svatému Linhartu. Cestou bylo možné pozorovat krásy lázeňských lesů a i přicházející zimu, která o sobě dala vědět velkými sněhovými vločkami.

Číst dál: Prosinec - Rodinný výlet

Listopad - Měsíc listopad v PTB

Měsíc listopad v PTBPřípravná třída PT B se připravuje na vánoční besídku pro rodiče. Děti krásně samostatně pracovaly na vánoční výzdobě, kterou si můžete prohlédnout v prostoru u naší třídy. Těšíme se na vánoční čas,
který je před námi. V měsíci listopadu jsme se zúčastnili zábavného programu Honzy Krejčíka v Lidovém domě ve Staré Roli. Děti se moc pobavily a program se jim moc líbil.

Číst dál: Listopad - Měsíc listopad v PTB

Říjen - Zdravé dopoledne...

Zdravé dopoledne...„Ovoce a zeleninu všichni rádi máme,
když je dobře připravená, tak ji ochutnáme.
Mrkev, řepu, salát, jsme si mohli dát,
avšak ale nejlepší byl čerstvoučký špenát…“

Číst dál: Říjen - Zdravé dopoledne...

Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Beseda s Greenpeace o životním prostředíNa naší školu v měsíci květnu zavítaly zástupkyně z organizace Greenpeace. Povídaly si s dětmi o ochraně životního prostředí, ukázaly jim jak zpracovávat a využít plasty a některé obaly od potravin. Vysvětlily jim proč se naučit třídit odpad a jak hospodařit s potravinami.

Číst dál: Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Březen - Den pro jedno století

Den pro jedno stoletíTo byla před lety sláva, když se narodila naše republika. Uteklo to jako voda a v loňském roce jsme slavili už první století. A protože takové velké číslo je důvodem k oslavě, pozvali jsme si do školy naše velké kamarády z Obchodní Akademie, abychom naší republice dodatečně poblahopřáli. Celý den tak naši nejmenší z PTB, žáčci S5 a žáci prvního stupně společně s velkými spolužáky z Obchodní Akademie soutěžili, sportovali, tvořili a plnili nejrůznější zapeklité úkoly.

Číst dál: Březen - Den pro jedno století

Únor - Ekologická třída IV. A

Ekologická třída IV. AZačátkem února si naši čtvrťáci v jedné z hodin přírodovědy povídali o naší planetě Zemi, o důležitosti její ochrany a také o možnostech nás lidí přírodě (a tím vlastně sami sobě), pomáhat. Všichni u nás ve škole pracujeme na třídění odpadů, snažíme se po sobě uklízet, zbytečně nesvítit a šetřit vodou, učíme se o ochraně přírody. Ale víme vůbec, co všechno to znamená? Jak dlouho například zůstávají některé výrobky lidí ležet v přírodě, kam je mnozí z nás odhazují?

Číst dál: Únor - Ekologická třída IV. A

Leden - Sběr víček pro Nikolase

Sběr víček pro NikolaseJménem žákovského parlamentu bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se aktivně účastnili sběru víček pro charitativní účely. Je báječné, že máme mezi sebou opravdu hodně žáků, kterým není osud druhých lidí lhostejný.

Víčka v počtu 6ti pytlů byla odeslána Nikolasovi. (Od původního záměru poslat je malé Rebece s nemocí motýlích křídel jsme museli ustoupit, jelikož její rodina přestala komunikovat.)

Číst dál: Leden - Sběr víček pro Nikolase

Prosinec - Páťáci a Vánoce

Páťáci a VánoceV prosinci se již nemohly páťáci dočkat, až budou Vánoce a každým dnem byli stále netrpělivější. Začalo to adventem, kdy jsme si každé ráno pustili na ČT:D adventní kalendář, kde jsme si pustili píseň dne a tradičník, který nám vždy osvětlil nějakou tradici, její význam.

Číst dál: Prosinec - Páťáci a Vánoce

Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Týden vědy a technikyV polovině listopadu žáci 2. stupně zavítali do Krajské knihovny v Karlových Varech. Tam aktuálně probíhal Týden vědy a techniky, jeden z největších vědeckých festivalů ČR. Nejen že jsme si všichni mohli v praxi vyzkoušet různé zákonitosti a osobně si ověřit různé fyzikální vlastnosti v praxi. Zúčastnili jsme se také přednášky Úžasného divadla fyziky Všechny barvy duhy.

Číst dál: Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Tourfilm 20185. – 6. října se v Karlových Varech konal 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Tourfilm. Při této příležitosti k nám do školy jeden den zavítal pan Marek Hýža, který 4. – 7. ročník provedl světem cestovatelů, horolezců, vodáků, potápěčů. Mohli jsme porovnat vybavení a podmínky těchto lidí kdysi a dnes, žasli jsme nad odhodláním, bez kterého by si tito sportovci nemohli splnit své sny. Vyprávění bylo poutavé díky napínavým příběhům i díky krásným fotografiím z cest.

Číst dál: Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Varyba II.A, III.A.Putování s Varybou. Co že to je? Společně objevujeme zajímavá místa našeho města. Myslíte si, že znáte dobře své město? My si myslíme, že ne. Abychom na poznávání měli dostatek, rozdělili jsme si trasu na dvě části. Začátkem září a října jsme navštívili místa, kde jsme nikdy nebyli. A vy možná také ne. Tak se vydáme na cestu. Putování jsme začali ve Smetanových sadech u Lázní V nebo také u Alžbětiných lázní. Jméno dostaly podle manželky císaře Františka Josefa I., které říkali Sissi. Pak jsme přešli ulici a stáli jsme u sochy sv. Jana Nepomuckého. Byl to kněz a v ruce drží kněžskou čepici biret.

Číst dál: Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Bečovský zámek a podzámčíNastalo léto, čas výletů a poznávání nových míst. Také páťáci se rozhodli vyrazit ze školních lavic do světa. A nebylo to ani daleko, jen pár kilometrů vlakem do města se vzácným pokladem. Nevěříte? Tak si představte, že máte poklad a nevíte o něm. Ale někdo jiný ano a moc poklad chce, dokonce tolik, že vám za něj zaplatí hodně peněz. Jen nechce říci, co vlastně hledá za poklad. Taky byste byli zvědaví, viďte? V bečovském zámku takovou velkou vzácnost mají a je to opravdu věc stará tak, že si to ani neumíte představit.

Číst dál: Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

REcyklaceSURovin – exkurzeV pátek 20. 4. 2018 naše třída VIII.A zavítala na exkurzi do míst, kam se sváží všechen odpad a následně se třídí. RESUR je společnost, která třídí a recykluje odpadové suroviny. Sídlí v Karlových Varech Otovicích. Na zastávce nás vyzvedl jeden ze zaměstnanců této firmy a zkratkou od zastávky autobusu dovedl do míst, která jen tak někdo nenavštíví. V ohraničeném prostoru jsme byli obklopeni různými kontejnery, velkými i malými různých barev, které velmi dobře známe, neboť každý z nás se určitě snaží třídit odpad.

Číst dál: Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákoviLetošní Ekohrátky proběhly trochu jinak, než jsme byli zvyklí. Tři skupiny tříd si totiž vyzkoušely připravené scénáře, týkající se třídění a recyklace elektrospotřebičů, využití starého šatstva a neplýtvání potravinami. A šlo jim to opravdu báječně. Naši nejmenší z PTB spolu s prvňáčky a druháky pomáhaly Sněhurce uklidit v chaloupce u sedmi trpaslíků, kteří vůbec nevěděli, jak zacházet třeba s fénem, s rychlovarnou konvicí nebo s žehličkou.

Číst dál: Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Prvňáci se učí o lidském těleS žáky první třídy jsme probírali lidské tělo. Nejprve jsme malovali jen hlavu, jako portrét kamaráda. Později jsme se pustili do celého lidského těla. Vybrali jsme pro děti zábavnější a tvořivější verzi práce ve skupinkách. Pracovali jsme na velký formát. Lidské tělo, tedy celou postavu jsme malovali na zadní stranu starých velkých plakátů.

Číst dál: Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Leden - Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanépro Janu Solařovou a malé pacienty 
z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech

Třída V.A se přihlásila do projektu „Srdce s láskou darované“ letos již po druhé.
Chtěli bychom tímto výtvorem udělat radost báječné ženě Janě Solařové, mamince našeho spolužáka Dannyho a malým pacientům z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech.

Číst dál: Leden - Srdce s láskou darované

Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Soutěž odpady a recyklaceVe středu 29. 11. 2017 vyrazili naši sedmáci do Ostrova soutěžit na téma „Odpady a recyklace to je naše inspirace“. Klání se zúčastnilo 5 základních škol (Ostrov, Toužim, Bochov, Svahová Karlovy Vary a Vančurova Karlovy Vary). Za naši školu byli vysláni 3 žáci: Kristýna Strejcová, Petr Podhorský a Aleš Körber. Museli zdolat 4 disciplíny: samostatný test, týmovou práci, třídění odpadů házením do panáka a moc pěkné, leč zvláštní člověče, nezlob se.

Číst dál: Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Listopad - Dopoledne s Jájou

Dopoledne s Jájou„Kontejnery barevné, copak do nich dáme? Už to víme! Odpad, který nasbíráme. Papír patří do modrého, plasty žlutý mají. Zelený a bílý je na sklo jak stvořený a v červeném odpad jaký? Přece nebezpečný!“

Koncem října za námi opět přijela popelnička Jája, s programem jak se třídí odpad a proč je důležité odpad třídit. My to již víme. Musíme zanechat naši planetu Zemi čistou pro budoucí generace.

Číst dál: Listopad - Dopoledne s Jájou

Říjen - Zdravý životní styl

Zdravý životní stylRok se s rokem sešel a v naší škole se stalo již tradicí přivítat u nás žáky a žákyně z Obchodní akademie Karlovy Vary, abychom společně prožili dopoledne plné her a poznávání. Letošní setkání jsme věnovali zdravému životnímu stylu a udržitelnému rozvoji, o kterém stále slyšíme, a někdy je těžké si vysvětlit, co vlastně znamená. Pro naše kamarády z 2. A OA Cestovního ruchu byla návštěva u nás premiérou a zvládli ji opravdu skvěle.

Číst dál: Zdravý životní styl

Září - Tekoucí voda

Tekoucí vodaV měsíci září jsme se opravdu nenudili. Kromě běžné výuky a jiných akcí jsme absolvovali také výukový program na Ekofarmě v Chebu „Tekoucí voda“. Nejzajímavější bylo sbírání vzorků vody, hmyzu a rostlin z různých míst a následné zkoumání. U vody jsme zjišťovali její Ph pomocí lakmusového papírku i speciálního přístroje. Živočichy a rostliny jsme si mohli prohlédnout pod mikroskopem.

Číst dál: Tekoucí voda

Červen - Sportování na Linhartu

Sportování na LinhartuDne 12. 6. 2017 se čtvrťáci společně s páťáky vydali na Linhart. Dostali jsme totiž nabídku od Magistrátu města Karlovy Vary, kterou jsme se ani neodvážili odmítnout.
Protože jsme vyrazili brzy, udělali jsme si procházku po lázeňských lesích. Dojeli jsme autobusem do Tuhnic a vyšli jsme do lesa. Než jsme došli na Linhart, pěkně jsme se prošli, abychom zahřáli svaly a připravili je na lanové centrum.

Číst dál: Červen - Sportování na Linhartu

Květen - Nové Hamry

Nové HamryTak jsme se dlouho těšili a už to máme za sebou. Co? Náš „Výlet s prodlouženým pobytem“ v krásném hotelu Malamut v Nových Hamrech. Tam jsme letos vyrazili my čtvrťáci, páťáci a někteří šesťáci vlakem, s batohy, kufry, taškami a hlavně s dobrou náladou. Počasí nám od prvního dne přálo, takže jsme se po příjezdu ubytovali a rovnou vyrazili na průzkum okolí.

Číst dál: Květen - Nové Hamry

Duben - Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Hurá, hurá, hurá, soutěž pro nadšené fotografy volá!
I v letošním školním roce nastala doba focení, pózování a předvádění. A protože mnoho z nás má doma alespoň jednoho malého, ušatého, chlupatého nebo opeřeného miláčka, patřila letošní fotosoutěž všem domácím mazlíčkům. Zpočátku se zdálo, že se hodně stydí a fotit se nechtějí, protože fotky na soutěžní e - mail nechodily.  Pak jich ale dorazilo více než 35! A že bylo na co se dívat. Své zvířecí modely fotili jejich páníčkové různě. Venku, v běhu, při lenošení, při mazlení i v době krmení. Létající i štěkající, chroupající dobroty nebo jen tak lenošící se svými páníčky.

Číst dál: Duben - Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Březen - Ekohrátky

EkohrátkyÚnor – ten je příliš krátký. V březnu budou Ekohrátky!
A tak jsme se do toho zase po roce pustili. Tři dny se v naší škole na téma ekologie řešily rébusy, hledaly správné odpovědi na záludné otázky, hasily se požáry na interaktivní tabuli. Jako první se do boje s ekotématy pustili naši nejstarší žáci z VI. A, VII. A a PrŠ. Vyzkoušeli si své znalosti o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie, zamysleli se nad pracovními listy a společně hledali řešení při mimořádných událostech, třeba při nebezpečí teroristického útoku.

Číst dál: Březen - Ekohrátky 2017

Únor - Jak vyrobit ptačí budku

Ačkoli zima už dlouho vládu nad počasím mít nebude, na počátku letošního roku nám ukázala, jak krutá umí být. A tak se VI. třída spolu s paní učitelkou H. Hronovou rozhodla, že vyrobí ptačí budky pro stálé návštěvníky naší zahrady. Za pomoci pana školníka si připravili potřebný materiál a ve skupinách se začali činit. Nebylo to jednoduché, to je jasné. Pro mnohé šesťáky to byla úplně nová zkušenost a první setkání s nářadím i se dřevem. Ale kde je dobrá vůle, tam se práce podaří. A tak i u nás v dílně bylo po několika hodinách řezání, smirkování, stloukání a dokončování hotovo. Na své výtvory byli všichni opravdu hrdí, protože jejich dílko bude sloužit dobré věci. V hodinách informatiky pak na počítačích své zkušenosti zhodnotili, sepsali a shodli se na tom, že i když zpočátku se nedařilo vše podle nich, práce je bavila a v dílnách už jsou jako doma.Tak jim držme palce, ať se daří i nadále!
Napsala: A. Zmijová

Číst dál: Únor - Jak vyrobit ptačí budku

Leden - Záchranný kruh – „Svět ohně.“

Záchranný kruh – „Svět ohně.“Co dokáže oheň, jsme se dozvěděli 25. ledna 2017 ve Světě záchranářů. Ano, oheň je dobrý pomocník, ale také velký nepřítel. Co za chvilku pohltí a zničí? Tak to byste koukali. To vše se nám snažili vysvětlit hasiči, kteří s ohněm dokážou neuvěřitelně zatočit. Dozvěděli jsme se jak a čím hasit oheň. Protože není oheň jako oheň. Musíme vědět, co hoří a od čeho oheň vznikl. Shlédli jsme film, ze zásahu hasičů při požáru, který byl zaviněn hořícím vánočním stromečkem.

Číst dál: Leden - Záchranný kruh

Prosinec - Hrajeme si s odpady

Prosinec - Hrajeme si s odpadyStalo se milou tradicí, že se naše škola pravidelně zúčastňuje soutěže Hrajeme si s odpady, pořádanou Krajským úřadem Karlovy Vary. Také letošek nebyl výjimkou a do klání o nejhezčí výrobek z odpadového materiálu se zapojily třídy PTB a IV. A. Každá z nich měla jiné téma. Čtvrťáci dostali za úkol vyrobit vánoční ozdobu, jejich mladší kamarádi vánoční stromeček. A nenechali se zahanbit. Zvoneček z plastových víček i papírový stromeček poskládaný z několika částí se opravdu povedli.

Číst dál: Prosinec - Hrajeme si s odpady

Listopad - Přednáška z hvězdárny

Přednáška z hvězdárnyDne 10.11.2016 přijel k nám do školy ve Vačurově ulici p.Maxa z hvězdárny, aby nám povídal něco o Sluneční soustavě a hvězdách. Žáci mohli zhlédnout také pohádku o měsíci. Bylo to zajímavé povídání, přínosné pro žáky VI. a Prš. Jedno z témat byly i planety. Vzájemný dialog mezi žáky a p. Maxou z hvězdárny zpříjemnil čtvrteční dopoledne ve škole a obohatil je dalšími vědomostmi ohledně vesmíru, který je tak zajímavý a nekonečný.

Číst dál: Listopad - Přednáška z hvězdárny

Říjen - „Náš“ Karel IV.

„Náš“ Karel IV.Letošní rok 2016 je rokem, kdy slavíme 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Ten byl nejen evropským panovníkem, ale především významnou a zajímavou osobností. A tak jsme se v rámci tradiční několikaleté spolupráce naší ZŠ a OA Karlovy Vary sešli opět také my, žáci naší školy, studenti ze třídy 4B a učitelé, abychom si toto výročí připomněli a zároveň se něco nového dozvěděli.

Číst dál: Říjen - „Náš“ Karel IV.

Září - Lesní pedagogika

A máme tady podzim. Venku už nás ráno vítá mlha, ze skříní jsme vyndali teplejší bundy a stromy se oblékají do strakatých kabátů. My žáci z III. A, IV. A a V. A jsme první podzimní den 22. 9. prožili v lese blízko vojenského prostoru u Kyselky. A proč? Abychom se něco nového dozvěděli, něco se naučili a také trochu pomohli. Hned po příjezdu se nás ujaly p. Ing. Jana Hynková a Ivana Riegrová z Vojenských lesů a statků a po příjemném a veselém seznámení nás naučily hru „ Káně“- zábavnou schovávanou v co nejkratším čase. Tu jsme pak hráli v průběhu celého dopoledne a opravdu nás bavila. Po vzájemném představení se a dobré svačině na čerstvém vzduchu nás čekala příjemná cesta lesem. A bylo stále co objevovat. Věděli jste, že u Kyselky stojí nad řekou moc pěkná opravená kaplička, kterou nechal vystavět pan Mattoni? Nebo jak se hraje na „Myslivce, jeleny a vojáky“? Anebo proč je důležité vědět, co která barevná značka na stromech znamená, že je na podzim potřeba sesbírat co nejvíce bukvic, aby bylo dost semenáčků na sázení do lesní školky a jak moc potřebujeme v lese sýkorky? Však jim také lesníci nainstalovali na stromy mnoho budek, aby měly kde hnízdit. My už toho teď mnoho víme a na jaře se určitě do Kyselky znovu vypravíme, protože v lese je dobře. Tak až tam někdy vyrazíte, chovejte se tak, jak máte. Neodhazujte žádné odpadky, buďte potichu a netrhejte, co tam roste. Jen tak si jeho krásy můžete užít, stejně jako my. Lesu zdar!

Za všechny žáčky a paní učitelky napsala A. Zmijová

červen - Poklad na zámku i v podzámčí 

Poklad na zámku i v podzámčí Nastalo léto, čas výletů a poznávání nových míst. Také páťáci se rozhodli vyrazit ze školních lavic do světa. A nebylo to ani daleko, jen pár kilometrů vlakem do města se  vzácným pokladem. Nevěříte? Tak si představte, že máte poklad a nevíte o něm. Ale někdo jiný ano a moc poklad chce, dokonce tolik, že vám za něj zaplatí hodně peněz. Jen nechce říci, co vlastně hledá za poklad. Taky byste byli zvědaví, viďte? V bečovském zámku takovou velkou vzácnost mají a je to opravdu věc stará tak, že si to ani neumíte představit.

Číst dál: červen - Poklad na zámku i v podzámčí 

květen - Fotosoutěž „Kamení na hraní“

Fotosoutěž „Kamení na hraní“Tak se rok s rokem sešel a máme za sebou další fotografickou soutěž. Tentokrát jsme zabrousili do přírody, mezi skály, kameny, kamínky a oblázky. A světe div se! Jeden je hezčí než druhý. Teď jen vybrat opravdu ten nej nej a vyfotit jej. Ti, kteří se do letošní soutěže zapojili a poslali fotografie p. uč. Zmijové, se vydali na nejrůznější místa. Do lesa, k řece, na louku. Zkrátka tam, kde rádi tráví volný čas. A věřte, že pro velkou porotu všech zaměstnanců školy nebylo vůbec lehké vybrat tři snímky, které vyhrály, protože všechny byly velmi pěkné.

Číst dál: květen - Fotosoutěž „Kamení na hraní“

duben - Chceme čisté město 2016

Chceme čisté město 2016Hurá na odpadky. Tak tu máme konečně jaro. A kromě probouzející se přírody a rozkvétajících kytiček se objevily (bohužel) také odpadky, které nepořádní lidé odhazují tam, kam je napadne. Ale naši školáci si s nimi vědí rady, s těmi odpadky. Ve škole odpadky pravidelně třídí a v pondělí 18. 4. se vydali se svými učiteli do okolí své školy, aby také tam dali vše do pořádku. Pod záštitou Magistrátu města Karlovy Vary, který vyhlásil soutěž „Chceme čisté město“, se naši děti a žáci zapojili i do fotografické soutěže.

Číst dál: duben - Chceme čisté město 2016

březen - Velikonoční tradice

Velikonoční tradiceSpeciální třída S4 se pilně připravovala na Velikonoce. Napříč všemi předměty se děti seznámily s tradicemi, které potom i v praxi vyzkoušely. Kluci se naučili básničky, které použijí při hodování, aby jim mohla děvčata dát vajíčka, jež samostatně vyrobila. Nejvíce však žáky zaujalo sázení velikonočního osení. Podíleli se opravdu všichni, jak můžete vidět na fotografiích. Ale neskončilo to pouze sázením, žáci se každý den předháněli v tom, kdo půjde naše třídní osení zalévat. Nakonec ještě děti ozdobily květináče zajíčkovými zápichy a vyrobily přáníčka pro rodiče.

Za třídu S4 napsala Nikol Dědková

Číst dál: březen - Velikonoční tradice

únor - Ekohrátky 2016

únor - Ekohrátky 2016A je to zase tu. Po roce jsme se opět ve třech dnech všechny třídy sešly, abychom změřily síly ve znalostech o přírodě, třídění odpadů, o naší zemi. Jako první si zasoutěžili děti a žáci z PTB, I. A, II. A a S4, kteří kromě třídění odpadků do barevných batohů zvládli také přiřadit zvířátka k potravě, kterou mají ráda, na interaktivní tabuli hledali nebezpečné situace ohrožující náš život, luštili tajný vzkaz a dokonce podle něj nakreslili krásné obrázky planety Země.

Číst dál: únor - Ekohrátky 2016

leden - Únorové zachraňování

leden - Únorové zachraňováníPřestože začal další studený měsíc a ten den bylo opravdu nevlídně, vydala se 1. 2. 2016 

V. A, VI. A a V. B za záchranáři do jejich Světa. Tentokrát nás čekala parta hrdinů, kteří každý den spěchají za těmi, kdo jsou v ohrožení života. A o tom, že to zvládnou na jedničku nás hned přesvědčili. Nejprve jsme si společně zopakovali hlavní a důležité zásady první pomoci, např. zásadu č. 1 – když chci pomáhat, musím myslet na svou bezpečnost, abych měl sílu pomoci ostatním.

Číst dál: leden - Únorové zachraňování

prosinec - Těšení na Vánoce 

Těšení na Vánoce Žáci z II. A spojili plánovanou návštěvu v knihovně ještě s dalšími příjemnými činnostmi. Zapojili se do soutěže Dopis Ježíškovi, kterou knihovna vyhlašuje, a svůj výrobek do knihovny osobně přinesli. S paní knihovnicí Lídou strávili v knihovně příjemné chvíle vyprávěním o Vánocích, o narození Ježíška a zpíváním koled. Líbilo se jim psaní na balicí papír a podobnou myšlenkovou mapu na téma Vánoce si vytvořili později i ve třídě na tabuli.

Číst dál: prosinec - Těšení na Vánoce

listopad - Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěžV měsíci listopadu se děti z PT B zúčastnily výtvarné soutěže „Hrajeme si s odpady“. Kolektivně jsme vytvářeli hru nazvanou „Ferda a jeho kamarádi“. K výrobě této hry jsme použili různý odpadový materiál, například plato od vajec, karton, roličky od toaletního papíru, zbytky korku, kelímky od jogurtu a další. Umístili jsme se na pěkném 3. místě a získali výhru v hodnotě 3000 Kč a to dřevěný obchůdek do hracího koutku ve třídě. 

Číst dál: listopad-výtvarná soutěž

říjen - „Zdravověda není věda“

říjen - „Zdravověda není věda“To už si po dnešní návštěvě Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy v Karlových Varech mohou vesele zpívat naši páťáci a šesťáci, kteří se tam vypravili na akci organizovanou v rámci spolupráce škol. Studentky i studenti se na návštěvu mladších kamarádů dobře připravili a snažili se je během hodiny naučit, co mohli. Prošli jsme si ve skupinách všechna připravená stanoviště, děti si vyzkoušely ve dvojicích správně přetočit spolužáka do zajištěné polohy, pracovat podle pokynů elektronického defibrilátoru, obvazovaly fingovaná zranění a do všeho se hrnuly s chutí a rády.

Číst dál: říjen - „Zdravověda není věda“

Copyright © 2013. All Rights Reserved.