EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Akce EVVO van

Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Beseda s Greenpeace o životním prostředíNa naší školu v měsíci květnu zavítaly zástupkyně z organizace Greenpeace. Povídaly si s dětmi o ochraně životního prostředí, ukázaly jim jak zpracovávat a využít plasty a některé obaly od potravin. Vysvětlily jim proč se naučit třídit odpad a jak hospodařit s potravinami.

Číst dál: Květen - Beseda s Greenpeace o životním prostředí

Březen - Den pro jedno století

Den pro jedno stoletíTo byla před lety sláva, když se narodila naše republika. Uteklo to jako voda a v loňském roce jsme slavili už první století. A protože takové velké číslo je důvodem k oslavě, pozvali jsme si do školy naše velké kamarády z Obchodní Akademie, abychom naší republice dodatečně poblahopřáli. Celý den tak naši nejmenší z PTB, žáčci S5 a žáci prvního stupně společně s velkými spolužáky z Obchodní Akademie soutěžili, sportovali, tvořili a plnili nejrůznější zapeklité úkoly.

Číst dál: Březen - Den pro jedno století

Únor - Ekologická třída IV. A

Ekologická třída IV. AZačátkem února si naši čtvrťáci v jedné z hodin přírodovědy povídali o naší planetě Zemi, o důležitosti její ochrany a také o možnostech nás lidí přírodě (a tím vlastně sami sobě), pomáhat. Všichni u nás ve škole pracujeme na třídění odpadů, snažíme se po sobě uklízet, zbytečně nesvítit a šetřit vodou, učíme se o ochraně přírody. Ale víme vůbec, co všechno to znamená? Jak dlouho například zůstávají některé výrobky lidí ležet v přírodě, kam je mnozí z nás odhazují?

Číst dál: Únor - Ekologická třída IV. A

Leden - Sběr víček pro Nikolase

Sběr víček pro NikolaseJménem žákovského parlamentu bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se aktivně účastnili sběru víček pro charitativní účely. Je báječné, že máme mezi sebou opravdu hodně žáků, kterým není osud druhých lidí lhostejný.

Víčka v počtu 6ti pytlů byla odeslána Nikolasovi. (Od původního záměru poslat je malé Rebece s nemocí motýlích křídel jsme museli ustoupit, jelikož její rodina přestala komunikovat.)

Číst dál: Leden - Sběr víček pro Nikolase

Prosinec - Páťáci a Vánoce

Páťáci a VánoceV prosinci se již nemohly páťáci dočkat, až budou Vánoce a každým dnem byli stále netrpělivější. Začalo to adventem, kdy jsme si každé ráno pustili na ČT:D adventní kalendář, kde jsme si pustili píseň dne a tradičník, který nám vždy osvětlil nějakou tradici, její význam.

Číst dál: Prosinec - Páťáci a Vánoce

Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Týden vědy a technikyV polovině listopadu žáci 2. stupně zavítali do Krajské knihovny v Karlových Varech. Tam aktuálně probíhal Týden vědy a techniky, jeden z největších vědeckých festivalů ČR. Nejen že jsme si všichni mohli v praxi vyzkoušet různé zákonitosti a osobně si ověřit různé fyzikální vlastnosti v praxi. Zúčastnili jsme se také přednášky Úžasného divadla fyziky Všechny barvy duhy.

Číst dál: Listopad 2018 - Týden vědy a techniky

Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Tourfilm 20185. – 6. října se v Karlových Varech konal 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Tourfilm. Při této příležitosti k nám do školy jeden den zavítal pan Marek Hýža, který 4. – 7. ročník provedl světem cestovatelů, horolezců, vodáků, potápěčů. Mohli jsme porovnat vybavení a podmínky těchto lidí kdysi a dnes, žasli jsme nad odhodláním, bez kterého by si tito sportovci nemohli splnit své sny. Vyprávění bylo poutavé díky napínavým příběhům i díky krásným fotografiím z cest.

Číst dál: Říjen 2018 - Tourfilm 2018

Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Varyba II.A, III.A.Putování s Varybou. Co že to je? Společně objevujeme zajímavá místa našeho města. Myslíte si, že znáte dobře své město? My si myslíme, že ne. Abychom na poznávání měli dostatek, rozdělili jsme si trasu na dvě části. Začátkem září a října jsme navštívili místa, kde jsme nikdy nebyli. A vy možná také ne. Tak se vydáme na cestu. Putování jsme začali ve Smetanových sadech u Lázní V nebo také u Alžbětiných lázní. Jméno dostaly podle manželky císaře Františka Josefa I., které říkali Sissi. Pak jsme přešli ulici a stáli jsme u sochy sv. Jana Nepomuckého. Byl to kněz a v ruce drží kněžskou čepici biret.

Číst dál: Září 2018 - Varyba II.A, III.A.

Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Bečovský zámek a podzámčíNastalo léto, čas výletů a poznávání nových míst. Také páťáci se rozhodli vyrazit ze školních lavic do světa. A nebylo to ani daleko, jen pár kilometrů vlakem do města se vzácným pokladem. Nevěříte? Tak si představte, že máte poklad a nevíte o něm. Ale někdo jiný ano a moc poklad chce, dokonce tolik, že vám za něj zaplatí hodně peněz. Jen nechce říci, co vlastně hledá za poklad. Taky byste byli zvědaví, viďte? V bečovském zámku takovou velkou vzácnost mají a je to opravdu věc stará tak, že si to ani neumíte představit.

Číst dál: Červen - Bečovský zámek a podzámčí

Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

REcyklaceSURovin – exkurzeV pátek 20. 4. 2018 naše třída VIII.A zavítala na exkurzi do míst, kam se sváží všechen odpad a následně se třídí. RESUR je společnost, která třídí a recykluje odpadové suroviny. Sídlí v Karlových Varech Otovicích. Na zastávce nás vyzvedl jeden ze zaměstnanců této firmy a zkratkou od zastávky autobusu dovedl do míst, která jen tak někdo nenavštíví. V ohraničeném prostoru jsme byli obklopeni různými kontejnery, velkými i malými různých barev, které velmi dobře známe, neboť každý z nás se určitě snaží třídit odpad.

Číst dál: Duben - REcyklaceSURovin – exkurze

Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákoviLetošní Ekohrátky proběhly trochu jinak, než jsme byli zvyklí. Tři skupiny tříd si totiž vyzkoušely připravené scénáře, týkající se třídění a recyklace elektrospotřebičů, využití starého šatstva a neplýtvání potravinami. A šlo jim to opravdu báječně. Naši nejmenší z PTB spolu s prvňáčky a druháky pomáhaly Sněhurce uklidit v chaloupce u sedmi trpaslíků, kteří vůbec nevěděli, jak zacházet třeba s fénem, s rychlovarnou konvicí nebo s žehličkou.

Číst dál: Březen - O Sněhurce, rodině Šetrných a plýtvákovi

Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Prvňáci se učí o lidském těleS žáky první třídy jsme probírali lidské tělo. Nejprve jsme malovali jen hlavu, jako portrét kamaráda. Později jsme se pustili do celého lidského těla. Vybrali jsme pro děti zábavnější a tvořivější verzi práce ve skupinkách. Pracovali jsme na velký formát. Lidské tělo, tedy celou postavu jsme malovali na zadní stranu starých velkých plakátů.

Číst dál: Únor - Prvňáci se učí o lidském těle

Leden - Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanépro Janu Solařovou a malé pacienty 
z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech

Třída V.A se přihlásila do projektu „Srdce s láskou darované“ letos již po druhé.
Chtěli bychom tímto výtvorem udělat radost báječné ženě Janě Solařové, mamince našeho spolužáka Dannyho a malým pacientům z dětské léčebny Mánes v Karlových Varech.

Číst dál: Leden - Srdce s láskou darované

Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Soutěž odpady a recyklaceVe středu 29. 11. 2017 vyrazili naši sedmáci do Ostrova soutěžit na téma „Odpady a recyklace to je naše inspirace“. Klání se zúčastnilo 5 základních škol (Ostrov, Toužim, Bochov, Svahová Karlovy Vary a Vančurova Karlovy Vary). Za naši školu byli vysláni 3 žáci: Kristýna Strejcová, Petr Podhorský a Aleš Körber. Museli zdolat 4 disciplíny: samostatný test, týmovou práci, třídění odpadů házením do panáka a moc pěkné, leč zvláštní člověče, nezlob se.

Číst dál: Prosinec - Soutěž odpady a recyklace

Listopad - Dopoledne s Jájou

Dopoledne s Jájou„Kontejnery barevné, copak do nich dáme? Už to víme! Odpad, který nasbíráme. Papír patří do modrého, plasty žlutý mají. Zelený a bílý je na sklo jak stvořený a v červeném odpad jaký? Přece nebezpečný!“

Koncem října za námi opět přijela popelnička Jája, s programem jak se třídí odpad a proč je důležité odpad třídit. My to již víme. Musíme zanechat naši planetu Zemi čistou pro budoucí generace.

Číst dál: Listopad - Dopoledne s Jájou

Říjen - Zdravý životní styl

Zdravý životní stylRok se s rokem sešel a v naší škole se stalo již tradicí přivítat u nás žáky a žákyně z Obchodní akademie Karlovy Vary, abychom společně prožili dopoledne plné her a poznávání. Letošní setkání jsme věnovali zdravému životnímu stylu a udržitelnému rozvoji, o kterém stále slyšíme, a někdy je těžké si vysvětlit, co vlastně znamená. Pro naše kamarády z 2. A OA Cestovního ruchu byla návštěva u nás premiérou a zvládli ji opravdu skvěle.

Číst dál: Zdravý životní styl

Září - Tekoucí voda

Tekoucí vodaV měsíci září jsme se opravdu nenudili. Kromě běžné výuky a jiných akcí jsme absolvovali také výukový program na Ekofarmě v Chebu „Tekoucí voda“. Nejzajímavější bylo sbírání vzorků vody, hmyzu a rostlin z různých míst a následné zkoumání. U vody jsme zjišťovali její Ph pomocí lakmusového papírku i speciálního přístroje. Živočichy a rostliny jsme si mohli prohlédnout pod mikroskopem.

Číst dál: Tekoucí voda

Červen - Sportování na Linhartu

Sportování na LinhartuDne 12. 6. 2017 se čtvrťáci společně s páťáky vydali na Linhart. Dostali jsme totiž nabídku od Magistrátu města Karlovy Vary, kterou jsme se ani neodvážili odmítnout.
Protože jsme vyrazili brzy, udělali jsme si procházku po lázeňských lesích. Dojeli jsme autobusem do Tuhnic a vyšli jsme do lesa. Než jsme došli na Linhart, pěkně jsme se prošli, abychom zahřáli svaly a připravili je na lanové centrum.

Číst dál: Červen - Sportování na Linhartu

Květen - Nové Hamry

Nové HamryTak jsme se dlouho těšili a už to máme za sebou. Co? Náš „Výlet s prodlouženým pobytem“ v krásném hotelu Malamut v Nových Hamrech. Tam jsme letos vyrazili my čtvrťáci, páťáci a někteří šesťáci vlakem, s batohy, kufry, taškami a hlavně s dobrou náladou. Počasí nám od prvního dne přálo, takže jsme se po příjezdu ubytovali a rovnou vyrazili na průzkum okolí.

Číst dál: Květen - Nové Hamry

Duben - Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Hurá, hurá, hurá, soutěž pro nadšené fotografy volá!
I v letošním školním roce nastala doba focení, pózování a předvádění. A protože mnoho z nás má doma alespoň jednoho malého, ušatého, chlupatého nebo opeřeného miláčka, patřila letošní fotosoutěž všem domácím mazlíčkům. Zpočátku se zdálo, že se hodně stydí a fotit se nechtějí, protože fotky na soutěžní e - mail nechodily.  Pak jich ale dorazilo více než 35! A že bylo na co se dívat. Své zvířecí modely fotili jejich páníčkové různě. Venku, v běhu, při lenošení, při mazlení i v době krmení. Létající i štěkající, chroupající dobroty nebo jen tak lenošící se svými páníčky.

Číst dál: Duben - Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Březen - Ekohrátky

EkohrátkyÚnor – ten je příliš krátký. V březnu budou Ekohrátky!
A tak jsme se do toho zase po roce pustili. Tři dny se v naší škole na téma ekologie řešily rébusy, hledaly správné odpovědi na záludné otázky, hasily se požáry na interaktivní tabuli. Jako první se do boje s ekotématy pustili naši nejstarší žáci z VI. A, VII. A a PrŠ. Vyzkoušeli si své znalosti o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie, zamysleli se nad pracovními listy a společně hledali řešení při mimořádných událostech, třeba při nebezpečí teroristického útoku.

Číst dál: Březen - Ekohrátky 2017

Únor - Jak vyrobit ptačí budku

Ačkoli zima už dlouho vládu nad počasím mít nebude, na počátku letošního roku nám ukázala, jak krutá umí být. A tak se VI. třída spolu s paní učitelkou H. Hronovou rozhodla, že vyrobí ptačí budky pro stálé návštěvníky naší zahrady. Za pomoci pana školníka si připravili potřebný materiál a ve skupinách se začali činit. Nebylo to jednoduché, to je jasné. Pro mnohé šesťáky to byla úplně nová zkušenost a první setkání s nářadím i se dřevem. Ale kde je dobrá vůle, tam se práce podaří. A tak i u nás v dílně bylo po několika hodinách řezání, smirkování, stloukání a dokončování hotovo. Na své výtvory byli všichni opravdu hrdí, protože jejich dílko bude sloužit dobré věci. V hodinách informatiky pak na počítačích své zkušenosti zhodnotili, sepsali a shodli se na tom, že i když zpočátku se nedařilo vše podle nich, práce je bavila a v dílnách už jsou jako doma.Tak jim držme palce, ať se daří i nadále!
Napsala: A. Zmijová

Číst dál: Únor - Jak vyrobit ptačí budku

Leden - Záchranný kruh – „Svět ohně.“

Záchranný kruh – „Svět ohně.“Co dokáže oheň, jsme se dozvěděli 25. ledna 2017 ve Světě záchranářů. Ano, oheň je dobrý pomocník, ale také velký nepřítel. Co za chvilku pohltí a zničí? Tak to byste koukali. To vše se nám snažili vysvětlit hasiči, kteří s ohněm dokážou neuvěřitelně zatočit. Dozvěděli jsme se jak a čím hasit oheň. Protože není oheň jako oheň. Musíme vědět, co hoří a od čeho oheň vznikl. Shlédli jsme film, ze zásahu hasičů při požáru, který byl zaviněn hořícím vánočním stromečkem.

Číst dál: Leden - Záchranný kruh

Prosinec - Hrajeme si s odpady

Prosinec - Hrajeme si s odpadyStalo se milou tradicí, že se naše škola pravidelně zúčastňuje soutěže Hrajeme si s odpady, pořádanou Krajským úřadem Karlovy Vary. Také letošek nebyl výjimkou a do klání o nejhezčí výrobek z odpadového materiálu se zapojily třídy PTB a IV. A. Každá z nich měla jiné téma. Čtvrťáci dostali za úkol vyrobit vánoční ozdobu, jejich mladší kamarádi vánoční stromeček. A nenechali se zahanbit. Zvoneček z plastových víček i papírový stromeček poskládaný z několika částí se opravdu povedli.

Číst dál: Prosinec - Hrajeme si s odpady

Listopad - Přednáška z hvězdárny

Přednáška z hvězdárnyDne 10.11.2016 přijel k nám do školy ve Vačurově ulici p.Maxa z hvězdárny, aby nám povídal něco o Sluneční soustavě a hvězdách. Žáci mohli zhlédnout také pohádku o měsíci. Bylo to zajímavé povídání, přínosné pro žáky VI. a Prš. Jedno z témat byly i planety. Vzájemný dialog mezi žáky a p. Maxou z hvězdárny zpříjemnil čtvrteční dopoledne ve škole a obohatil je dalšími vědomostmi ohledně vesmíru, který je tak zajímavý a nekonečný.

Číst dál: Listopad - Přednáška z hvězdárny

Říjen - „Náš“ Karel IV.

„Náš“ Karel IV.Letošní rok 2016 je rokem, kdy slavíme 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Ten byl nejen evropským panovníkem, ale především významnou a zajímavou osobností. A tak jsme se v rámci tradiční několikaleté spolupráce naší ZŠ a OA Karlovy Vary sešli opět také my, žáci naší školy, studenti ze třídy 4B a učitelé, abychom si toto výročí připomněli a zároveň se něco nového dozvěděli.

Číst dál: Říjen - „Náš“ Karel IV.

Září - Lesní pedagogika

A máme tady podzim. Venku už nás ráno vítá mlha, ze skříní jsme vyndali teplejší bundy a stromy se oblékají do strakatých kabátů. My žáci z III. A, IV. A a V. A jsme první podzimní den 22. 9. prožili v lese blízko vojenského prostoru u Kyselky. A proč? Abychom se něco nového dozvěděli, něco se naučili a také trochu pomohli. Hned po příjezdu se nás ujaly p. Ing. Jana Hynková a Ivana Riegrová z Vojenských lesů a statků a po příjemném a veselém seznámení nás naučily hru „ Káně“- zábavnou schovávanou v co nejkratším čase. Tu jsme pak hráli v průběhu celého dopoledne a opravdu nás bavila. Po vzájemném představení se a dobré svačině na čerstvém vzduchu nás čekala příjemná cesta lesem. A bylo stále co objevovat. Věděli jste, že u Kyselky stojí nad řekou moc pěkná opravená kaplička, kterou nechal vystavět pan Mattoni? Nebo jak se hraje na „Myslivce, jeleny a vojáky“? Anebo proč je důležité vědět, co která barevná značka na stromech znamená, že je na podzim potřeba sesbírat co nejvíce bukvic, aby bylo dost semenáčků na sázení do lesní školky a jak moc potřebujeme v lese sýkorky? Však jim také lesníci nainstalovali na stromy mnoho budek, aby měly kde hnízdit. My už toho teď mnoho víme a na jaře se určitě do Kyselky znovu vypravíme, protože v lese je dobře. Tak až tam někdy vyrazíte, chovejte se tak, jak máte. Neodhazujte žádné odpadky, buďte potichu a netrhejte, co tam roste. Jen tak si jeho krásy můžete užít, stejně jako my. Lesu zdar!

Za všechny žáčky a paní učitelky napsala A. Zmijová

červen - Poklad na zámku i v podzámčí 

Poklad na zámku i v podzámčí Nastalo léto, čas výletů a poznávání nových míst. Také páťáci se rozhodli vyrazit ze školních lavic do světa. A nebylo to ani daleko, jen pár kilometrů vlakem do města se  vzácným pokladem. Nevěříte? Tak si představte, že máte poklad a nevíte o něm. Ale někdo jiný ano a moc poklad chce, dokonce tolik, že vám za něj zaplatí hodně peněz. Jen nechce říci, co vlastně hledá za poklad. Taky byste byli zvědaví, viďte? V bečovském zámku takovou velkou vzácnost mají a je to opravdu věc stará tak, že si to ani neumíte představit.

Číst dál: červen - Poklad na zámku i v podzámčí 

květen - Fotosoutěž „Kamení na hraní“

Fotosoutěž „Kamení na hraní“Tak se rok s rokem sešel a máme za sebou další fotografickou soutěž. Tentokrát jsme zabrousili do přírody, mezi skály, kameny, kamínky a oblázky. A světe div se! Jeden je hezčí než druhý. Teď jen vybrat opravdu ten nej nej a vyfotit jej. Ti, kteří se do letošní soutěže zapojili a poslali fotografie p. uč. Zmijové, se vydali na nejrůznější místa. Do lesa, k řece, na louku. Zkrátka tam, kde rádi tráví volný čas. A věřte, že pro velkou porotu všech zaměstnanců školy nebylo vůbec lehké vybrat tři snímky, které vyhrály, protože všechny byly velmi pěkné.

Číst dál: květen - Fotosoutěž „Kamení na hraní“

duben - Chceme čisté město 2016

Chceme čisté město 2016Hurá na odpadky. Tak tu máme konečně jaro. A kromě probouzející se přírody a rozkvétajících kytiček se objevily (bohužel) také odpadky, které nepořádní lidé odhazují tam, kam je napadne. Ale naši školáci si s nimi vědí rady, s těmi odpadky. Ve škole odpadky pravidelně třídí a v pondělí 18. 4. se vydali se svými učiteli do okolí své školy, aby také tam dali vše do pořádku. Pod záštitou Magistrátu města Karlovy Vary, který vyhlásil soutěž „Chceme čisté město“, se naši děti a žáci zapojili i do fotografické soutěže.

Číst dál: duben - Chceme čisté město 2016

březen - Velikonoční tradice

Velikonoční tradiceSpeciální třída S4 se pilně připravovala na Velikonoce. Napříč všemi předměty se děti seznámily s tradicemi, které potom i v praxi vyzkoušely. Kluci se naučili básničky, které použijí při hodování, aby jim mohla děvčata dát vajíčka, jež samostatně vyrobila. Nejvíce však žáky zaujalo sázení velikonočního osení. Podíleli se opravdu všichni, jak můžete vidět na fotografiích. Ale neskončilo to pouze sázením, žáci se každý den předháněli v tom, kdo půjde naše třídní osení zalévat. Nakonec ještě děti ozdobily květináče zajíčkovými zápichy a vyrobily přáníčka pro rodiče.

Za třídu S4 napsala Nikol Dědková

Číst dál: březen - Velikonoční tradice

únor - Ekohrátky 2016

únor - Ekohrátky 2016A je to zase tu. Po roce jsme se opět ve třech dnech všechny třídy sešly, abychom změřily síly ve znalostech o přírodě, třídění odpadů, o naší zemi. Jako první si zasoutěžili děti a žáci z PTB, I. A, II. A a S4, kteří kromě třídění odpadků do barevných batohů zvládli také přiřadit zvířátka k potravě, kterou mají ráda, na interaktivní tabuli hledali nebezpečné situace ohrožující náš život, luštili tajný vzkaz a dokonce podle něj nakreslili krásné obrázky planety Země.

Číst dál: únor - Ekohrátky 2016

leden - Únorové zachraňování

leden - Únorové zachraňováníPřestože začal další studený měsíc a ten den bylo opravdu nevlídně, vydala se 1. 2. 2016 

V. A, VI. A a V. B za záchranáři do jejich Světa. Tentokrát nás čekala parta hrdinů, kteří každý den spěchají za těmi, kdo jsou v ohrožení života. A o tom, že to zvládnou na jedničku nás hned přesvědčili. Nejprve jsme si společně zopakovali hlavní a důležité zásady první pomoci, např. zásadu č. 1 – když chci pomáhat, musím myslet na svou bezpečnost, abych měl sílu pomoci ostatním.

Číst dál: leden - Únorové zachraňování

prosinec - Těšení na Vánoce 

Těšení na Vánoce Žáci z II. A spojili plánovanou návštěvu v knihovně ještě s dalšími příjemnými činnostmi. Zapojili se do soutěže Dopis Ježíškovi, kterou knihovna vyhlašuje, a svůj výrobek do knihovny osobně přinesli. S paní knihovnicí Lídou strávili v knihovně příjemné chvíle vyprávěním o Vánocích, o narození Ježíška a zpíváním koled. Líbilo se jim psaní na balicí papír a podobnou myšlenkovou mapu na téma Vánoce si vytvořili později i ve třídě na tabuli.

Číst dál: prosinec - Těšení na Vánoce

listopad - Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěžV měsíci listopadu se děti z PT B zúčastnily výtvarné soutěže „Hrajeme si s odpady“. Kolektivně jsme vytvářeli hru nazvanou „Ferda a jeho kamarádi“. K výrobě této hry jsme použili různý odpadový materiál, například plato od vajec, karton, roličky od toaletního papíru, zbytky korku, kelímky od jogurtu a další. Umístili jsme se na pěkném 3. místě a získali výhru v hodnotě 3000 Kč a to dřevěný obchůdek do hracího koutku ve třídě. 

Číst dál: listopad-výtvarná soutěž

říjen - „Zdravověda není věda“

říjen - „Zdravověda není věda“To už si po dnešní návštěvě Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy v Karlových Varech mohou vesele zpívat naši páťáci a šesťáci, kteří se tam vypravili na akci organizovanou v rámci spolupráce škol. Studentky i studenti se na návštěvu mladších kamarádů dobře připravili a snažili se je během hodiny naučit, co mohli. Prošli jsme si ve skupinách všechna připravená stanoviště, děti si vyzkoušely ve dvojicích správně přetočit spolužáka do zajištěné polohy, pracovat podle pokynů elektronického defibrilátoru, obvazovaly fingovaná zranění a do všeho se hrnuly s chutí a rády.

Číst dál: říjen - „Zdravověda není věda“

září - Vzhůru na pěší túru!

Vzhůru na pěší túru!V rámci každoročně pořádaného Evropského týdne mobility se naši páťáci, šesťáci a třída

IV. B vydali v pátek 18. 9. na sv. Linharta. Dojeli autobusem do Doubí, cestu nahoru skoro vyběhli, aby se zahřáli a s napětím čekali, co se bude dít. A dělo se. Nejprve nás přivítala

paní V. Sekyrová z Magistrátu města Karlovy Vary a v lanovém centru pan Netopilík, který už měl se svými pomocníky připravené helmy a lana.

Číst dál: Vzhůru na pěší túru!

červen - Techmania – svět vědy a zábavy

červen - Techmania – svět vědy a zábavyHurá, jedeme do Techmanie! Zajásali třeťáci, čtvrťáci i pátá třída a vyrazily jsme do Plzně. Cesta rychle ubíhala a pan řidič nás za chvíli vysadil před budovou, ve které nás vždy čekají nová dobrodružství. Letos to byl 3D film Astronaut, který v Planetáriu promítají v úžasném kopulovitém sále. V pohodlných lehátcích jsme žasli nad tím, co musí takový astronaut zvládnout, než se podívá do vesmíru i nad jarní oblohou nad Plzní. A pak už byl čas užít si Techmanii a její lákavé exponáty. Věřte, že ani vy byste nevěděli, kam jít dříve.

Číst dál: červen - Techmania – svět vědy a zábavy

červen - Půda -  základ pro život

červen - Půda -  základ pro životSešel se rok s rokem a sešli jsme se opět také my, žáci naší školy se studenty Obchodní akademie, vyšší odborné školy cestovního ruchu a jazykové školy v Karlových Varech. Třetí společný ekologický den měl podtext Půda – základ pro život a to hned z několika důvodů. Rok 2015 je rokem půdy, půda má opravdu životodárnou moc a hlavně je potřeba ji chránit. Celý den nás tedy téma půdy provázelo. Studenti s sebou přinesli velmi pěkné pomůcky – puzzle, pexeso i obrázky půdních živočichů.

Číst dál: červen - Půda -  základ pro život

květen - V ZOO

V ZOORok uběhl jako voda a přiblížil se konec školního roku, čas výletů. Na jeden takový jsme se všichni 25. května, vypravili. Kam? No přece za zvířátky do ZOO v Plzni. Před vstupem jsme již věděli, že nesmíme zvířátka krmit, nikam strkat prsty a respektovat ohrady a ploty. Letos nás nepřivítal řvoucí lev, ale klidná odpočívající lvice. Neřvala, ale pozorně nás sledovala. Viděli jsme spoustu živočichů z různých oblastí naší planety. Nedá se říci, který se nám líbil nejvíce, protože jsme se všemi strávili příjemné chvilky. Po procházce různými kontinenty jsme se zastavili na našem českém statku.

Číst dál: V ZOO

duben - „Vím, co jím…“?

duben - „Vím, co jím…“?Tím jsme si právě nebyli jistí. A tak jsme rádi přijali ve čtvrtek 23. 4. pozvání na statek Bernard, kde nás paní lektorky z projektu „Můj zdravý životní styl“ učily jak, co a kdy jíst, aby nám bylo dobře a nechyběla nám energie na učení i zábavu. Nejdříve nás rozdělily do čtyř skupin (oheň, voda, země, vzduch), které měly své velitele. Jejich úkolem bylo vodit skupinu po jednotlivých stanovištích a také hlídat čas, abychom se neopozdili.

Číst dál: duben - „Vím, co jím…“?

březen - Březnový školní rozhlásek

Březnový školní rozhlásekVysílání školního rozhlásku bylo v březnu ve znamení hokeje. Společně jsme si však také připomněli přicházející jaro a také vše co k tomu patří. Nechyběly jarní básničky a písničky. Celé vysílání si samostatně připravili žáci III.A. 

 

Zapsala: Elicharová

 

Číst dál: březen - Březnový školní rozhlásek

únor - Skupinová práce zimní příroda

Únor - Skupinová práce zimní přírodaVe školní družině se stále něco děje. A že v únoru všechno kolem spí? To se vám jen zdá. Vždyť ten, kdo se dobře dívá kolem sebe, vidí i v zimě mnoho zajímavého. Příroda je přeci plná kouzel nejen v létě. Tentokrát ji děti ztvárnily skupinově. Pustily se do díla s velkou vervou, zapojily svou fantazii a na konci se mohly pyšnit svými díly. 

Děti si ztvárnily zimní přírodu ještě jednou, tentokráte sestavily puzzle a nalepily ho na barevný papír, který vytvořil rámeček. Tak co? Pustíte se s námi do díla i vy?

Zapsala A. Hnátková

Číst dál: Únor - Skupinová práce zimní příroda

leden - EKOHRÁTKY 

EKOHRÁTKY Letošní kalendářní rok jsme v naší škole začali pěkně po ekologicku – přírodovědnými soutěžemi, kterých se v průběhu tří dní zúčastnili se jich opravdu všichni. Od našich nejmenších dětí až po naše nejstarší žáky. A měli tak možnost ukázat, jaké vědomosti v nich dřímají a co se u nás naučili.

Číst dál: EKOHRÁTKY

prosinec - Do lesa za zvířátky

Do lesa za zvířátkyZajíčku v lesíčku, copak děláš?

Běhávám, skákávám, tady mě máš.

Zajíčku v políčku, copak to jíš?

Travičku a tvoji mrkvičku, však ty to víš.

Číst dál: Do lesa za zvířátky

říjen - Ekofarma Cheb

Ekofarma Cheb „Obilíčko, obilí, vyrostlo jsi na poli. Nejprve tě pokosili, na konec tě vymlátili, zrnka potom umleli a chlebíček upekli.

Během měsíce října se všichni žáci a děti naší školy rozjeli na Eko farmu do Chebu. Proč se tam rozjeli? Aby poznali, co všechno předchází tomu, než se jim na stůl dostane chléb. Řekne se obyčejný chleba. Dá to však mnoho práce a úsilí, než se ze zrníček obilí takový chlebíček vyrobí.

Číst dál: říjen - Ekofarma Cheb

září - Výlet do Bečova nad Teplou

 Výlet do Bečova nad TeplouVe středu 10. 9. nám ve škole trochu „stávkovala“ elektřina, ale nám to nevadilo. My děti z PTB jsme se spolužáky čtvťáky zavítaly krásným vlakem do Bečova nad Teplou, kde se hned za kolejemi ukrývá pěkná Botanická zahrada. Kdo by nevěděl, co to znamená, je to taková zoologická pro rostliny a stromy. V Bečově se o ně starají opravdu poctivě. Paní botanička pro nás připravila zajímavý program plný hádanek a nových poznatků.

Číst dál: Výlet do Bečova nad Teplou

EVVP – Dinosauři

II. ODD. ŠD VAN

28. května 2014 proběhla v II. odd. ŠD beseda o dinosaurech. Informace jsme získali z internetu a především encyklopedií, které jsme si prohlíželi. Jedna z encyklopedií patřila Dominikovi, který se velice zajímá o dinosaury a dokáže popsat nesčetně druhů dinosaurů. Povídali jsme si, v jaké době dinosauři žili, jak byli zbarvení, čím se živili, o jejich stavbě těla. Děti si pak půjčily encyklopedie a ve skupinkách malovaly na větší papír. Pokud si přece jen někdo netroufal malovat, mohl si vybarvit omalovánku, vystřihnout ji a použít na obrázek. Děti se s vervou pustily do práce a všichni byli spokojeni. Především Dominik, který se mohl pochlubit svými znalostmi.

Vychovatelka Anna Hnátková, DiS

Chceme čisté město

Chceme čisté městoV rámci kampaně „DEN ZEMĚ“ se dne 22. dubna 2014 děti a žáci naší školy zúčastnili akce „Chceme čisté město.“ Kampaň probíhala pod záštitou Karlovarského kraje. Šlo o úklid veřejných prostranství, turistických cestiček, pěšinek… Všichni, děti a žáci se svými pedagogy, se vyzbrojeni rukavicemi a igelitovými pytli přesunuly na předem určené místo, kde je čekala nejen práce, ale také překvapení.

Číst dál: Chceme čisté město  

březen - Žbluňk a je tu Vodakva 

 

březen - Žbluňk a je tu VodakvaLetošní ročník soutěže Vodakva se opět nesl v duchu vodních bytostí, příšer a bájných tvorů, které můžete potkat jen v říši fantazie. A tu mají, jak se ukázalo, naši žáci opravdu bohatou. Naštěstí, protože jinak by nevznikly tak pěkné, nápadité a výtvarně velmi zdařilé obrázky vodních živočichů a potvůrek. Tentokrát si na nich dali záležet žáci I.A, II.B a II.A, kteří nejsou v soutěži žádnými nováčky. A protože v loňském roce naše škola opravdu při hodnocení prací „zabodovala“, držíme šikovným malířům a malířkám palce i letos. Tak ať to dobře dopadne a odměna vás nemine!

 

Zapsala A. Zmijová 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.