O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Projekt „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“ v ZŠ a SŠ Karlovy Vary…

Projekt „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“ v ZŠ a SŠ Karlovy Vary…Tento projekt je realizován již devátý rok ve jmenované škole. S projektem jsem začala, když jsem již prvním rokem pracovala v ZŠ jako učitelka. Jsem rodačka z Popradu, to je z oblasti pod Vysokými Tatrami – nejkrásnější části Slovenska. S paní zástupkyní Evou Bednárovou spolupracujeme aktivně a pravidelně. Každým rokem se střídají žáci a učitelé ZŠ Komenského v Popradu a ZŠ a SŠ v Karlových Varech . Obě skupiny mají bohatý program a odcházejí z míst plni zážitků a vzpomínek.


I letos jsem vybrala 10 žáků z naší školy víceméně za výborný prospěch a chování a vycestovala jsem s N. Němcovou do Vysokých Tater. Cesta je to dlouhá a náročná, ale stojí za ty zážitky. Dne 12. 6. 2017 odpoledne nás na železniční stanici v Popradu čekali zástupci ZŠ Komenského, kteří nás ubytovali a po celý čas se o nás starali. Po večeři jsme se vydali do centra města Poprad, o kterém jsem dětem vyprávěla. Druhý den nás žáci ZŠ přivítali kulturním programem, zpěvem a tancem z oblasti folklóru, který je tak typický pro Slovensko. Nádherný zpěv nám dosud zní v uších a zároveň i úvodní proslov. Žáci se podívali i do tříd a slyšeli slovenštinu, jazyk tak libozvučný. Na dopravním hřišti si zajezdili na koloběžkách a kolech. Odpoledne jsme navštívili Važeckou jeskyni. Byla nádherná. Ve středu byl pro nás připraven celodenní výlet do Čierneho Balogu a Vydrovky, kde jsme jeli historickým vláčkem a pak procházka lesem, v rámci naučné cesty Stromy a příroda… Odpoledne žáci plnili úkoly - a to řezání dřeva, oblékání do lidového kroje, házení polenem a zatloukání hřebíků do dřeva. Všem se to moc líbilo. K. Strejcová získala 3 medaile a mnozí další byli též úspěšní. Byl to úžasný a sluncem zalitý den. Ve čtvrtek byly na programu Vysoké Tatry. Navštívili jsme Štrbské Pleso, skokanské můstky, jezero, pak jsme se zastavili ve Starém Smokovci a pozemní lanovkou jsme se vyvezli do nadmořské výšky 1247 m na Hrebienok. Byl to nádherný pohled do útrob Tater i na celé okolí, protože byl slunečný den. Žákům se to moc líbilo. Navštívili jsme Bilíkovou chatu a většina žáků si pochutnala na slovenských haluškách s bryndzou. Večer jsme si popovídali se slovenskými učiteli a nakoupili dárečky pro své nejbližší. Všem se pobyt pod Vysokými Tatrami moc líbil, žáci jsou plni dojmů, zážitků a úžasných vzpomínek, protože všichni byli na Slovensku poprvé. Vysoké Tatry jim utkvěly v paměti na hodně dlouho.
Děkujeme našim hostitelům v Poradu a přejeme všem krásné prázdniny plné slunce a
dobré nálady.

V Karlových Varech dne 17. 6. 2017 Zapsala: PaedDr. M. Vernarčíková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.