Zavítali k nám naši přátelé z Popradu

Zavítali k nám naši přátelé z PopraduŠkolní rok 2013/14 zakončili učitelé v ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary ve Vančurově a Svahové ulici příjemnou návštěvou přátel ze ZŠ Komenského v Popradu v rámci projektu „Všude mám kamaráda“.

V sobotu ráno přijeli do Karlových Varů a my jsme je vítali tak, jak se na Karlovy Vary patří – v dobových kostýmech, v čele s králem Karlem IV. – zakladatelem tohoto města a jeho družinou, včetně muzikantů a příjemné atmosféry ze strany hostitelů.

Učitelé si prohlédli školu, stromky přátelství ve školní zahradě, krásné město, které se připravuje na velkolepou akci – 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu, navštívili Becherovku, prošli se po kolonádě, ochutnali prameny a z rozhledny Diany shlédli široké okolí Karlových Varů. Podívali se i do Mariánských Lázní se zpívající fontánou v melodii z filmu TITANIC, ochutnali oplatky, prameny a pak se prošli i po kolonádě ve Františkových Lázních. Upoutal je i Motýlí dům, plný nádherných exotických motýlů. Počasí pokazilo návštěvu přírodní rezervace SOOS, ale to jim nijak neubralo na celkovém dojmu z pobytu u nás.

Naši přátelé odjížděli z Karlových Varů plni dojmů, nádherných zážitků, nápadů pro tak náročnou práci v současné době, jako je učit a vychovávat mladou generaci.

Je na místě napsat, děkujeme za krásné přátelství škol mezi národy Čechů a Slováků, už tak dlouhou dobu – 7 let. Těšíme se na setkání s nimi spolu s našimi žáky, kteří se taky rádi do města pod Vysokými Tatrami podívají.

M. Vernarčíková