O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

MEZINÁRODNÍ PROJEKT POD NÁZVEM
„VŠUDE MÁM KAMARÁDA“

ProjektŽáci z Karlových Varů cestovali na Slovensko v rámci mezinárodního projektu „Všude mám kamaráda“, který už čtvrtý rok realizuje paní učitelka PaedDr. Mária Vernarčíková. Na tento den se žáci připravovali dlouho a pečlivě. Den „D“ nadešel dne 6. června 2011. Žáci, ze ZŠ, MŠ a PrŠ Vančurova ulice Karlovy Vary, odjeli na pětidenní zájezd na Slovensko do družební školy ZŠ Komenského v Popradu.

Cesta začínala brzy ráno, v 6 hodin, autobusem STUDENT AGENCY do Prahy, dále metrem ze stanice FLORENC do stanice HLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Přesun byl celkem rychlý a pružný. Nastoupili jsme do vlaku EUROCITY a ten nás vezl už přímo do stanice POPRAD na Slovensku, kde na nás čekala zástupkyně družební školy paní Mgr. Eva Bednárová. Ta nás ubytovala v pěkných pokojích a dostali jsme večeři. Paní Bednárová nás seznámila s pětidenním programem. Všechny dny našeho pobytu byly vyplněny časově dost náročně, ale bylo to za účelem ukázat dětem v krátkém časovém období co nejvíce krás Slovenska a seznámit je s dětmi z družební školy.
 Hned v úterý karlovarské děti navštívily ZŠ Komenského v Popradu a zasedly do školních lavic. Vedení školy a vyučující nás mile přivítali hned na začátku a připravili i menší pohoštění. Tam se žáci vzájemně představili a rozdali si dárečky. Před školou žáci společně zasadili stromeček (borovici) přátelství a popřáli si, aby to kamarádství mezi nimi zůstalo hodně dlouho. Všude bylo slyšet slovenštinu. 4. třída měla předmět slovenský jazyk a 5. třída matematiku – geometrii a vlastivědu. Žákům se to moc líbilo a hned si našli i kamarády, kteří s nimi jezdili na všechny výlety. Po obědě jsme navštívili Vysoké Tatry. Vyvezli jsme se električkou a pozemní lanovkou a dostali se na Hrebienok. Odtud vedla cesta pěšky na Rainerovu chatu přes Studenovodské vodopády až k Bilíkově chatě. Žáci byli vším unešení, viděli hory, turistický chodník – některým dělal menší problémy, protože nejsou na takové túry zvyklí. Vysoké skály a tatranské štíty byly pro ně obrovským zážitkem. Vyzkoušeli i jednu atrakci na Hrebienku a se šťastným úsměvem a zážitkem jsme se vrátili do penzionu a večeře všem moc chutnala. Každý závěr dne patřil komunitnímu kruhu, ve kterém žáci vyjádřili své pocity a zapsali je do deníčku. Večer byla procházka městem Poprad.
 Dopoledne ve středu 8. 6. patřilo lidové architektuře a Lubovnianskému hradu. Zde jsme natrefili na velice zajímavou akci „Vítáme vás v pohádce“. Žáci soutěžili, plnili úkoly, cílem bylo zjistit původní název hradu a ten se jim povedl splnit. Na nádvoří byli cvičení orli a s nimi spojený i program, který se žákům moc líbil. Po dobře vykonané práci byl zasloužený oběd ve školní jídelně v Popradu. Odpoledne patřilo odpočinku a po večeři jsme navštívili velice populární vodní svět AQUACITY s teplou vodou, tobogánem a laserovou show. A to byl teda úžasný zážitek a 3 a půl hodinový pobyt ve vodě. Splnil všechna očekávání. Hudba a světelné efekty zanechaly v nás všech hluboký dojem. Byli s námi i žáci družební školy a paní učitelky. Čtvrtý den patřil návštěvě Belianské jeskyně ve Vysokých Tatrách, která je jednou z největších slovenských jeskyň. Žáci absolvovali cca 900 schodů, viděli několik jezírek a mohli si něco přát. Byli udivení krásou ledového světa, kde jsme si poslechli i melodii rozléhající se celou jeskyní. Odpoledne patřilo muzeu v Popradu a výrobě modrotisku. Přednáška, soutěž i samotná výroba žáky moc zaujala a domů si odnesli kousek vlastní výroby modrotisku. Nákupy, cukrárna, večeře a překvapení na ně čekaly později. Maminka kamaráda z Popradu upekla dětem veliký dort na závěr a všichni jsme si na něm pochutnali.
 Dopsané deníčky a příprava na odjezd byly náplní posledního dne v Popradu. Dopoledne jsme se byli rozloučit ve škole, zazpívali jsme české i slovenské písně, naši žáci se naučili i některé výrazy slovenské a písničku „Keď si šťastný tlieskaj rukami…“. Poslední oběd a odjezd domů. Kamarádi se vzájemně rozloučili a vyprovodili žáky z Karlových Varů na vlak. A věřte, že padaly i slzy štěstí, dojetí a rozloučení. Byl to super zájezd, který splnil veškerá očekávání a vryl se navždy do našich vzpomínek.
 Za skvěle připravený program, přijetí, pohoštění a milou společnost po celou dobu pěti dnů, patří veliké poděkování družební škole v Popradu, jejímu vedení školy a zvláště pak p. zástupkyni E. Bednárové s vyučujícími a ředitelce školy E.Cervové .
 Na fotografie se podívejte do galerie Projekty.
 O celé naší akci byla informována i veřejnost prostřednictvím Karlovarského deníku -21. června2011 a Mladé fronty dnes - 24. 6. 2011.
 Tento zájezd se mohl uskutečnit díky sponzorům, kterým vyjadřujeme veliké poděkování za sponzorské dary peněžní, ale i věcné. Poděkování patří i mé kolegyni Ivoně Boháčové, která spolu se mnou dohlížela na zdárný průběh a cestu žáků z Karlových Varů a zpět.

 JSOU TO FIRMY: Vodocentrum Karlovy Vary
 W a M s.r.o. Fričova 411/4 Karlovy Vary
 Nejdecké česárny – Nejdek
 Roman Etltler Závodu Míru Karlovy Vary
 Galaxia, Konečná 894/3 Karlovy Vary
 Unitherm spol. s.r.o. Nádražní 3 Karlovy Vary
 Hotelový porcelán Karlovy Vary, a.s. 1. máje 30/32 Karlovy Vary


 15. 6. 2011 PaedDr. M. Vernarčíková

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.