Přátelství mezi školami ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary a ZŠ Komenského v Popradu

PřátelstvíVe dnech 27. - 29.8. 2009 ředitelka školy s několika kolegy navštívili družební školu na Slovensku pod Vysokými Tatrami, v malebném městečku Poprad. Veškerou organizaci spojenou s programem připravily M. Vernarčíková a E. Bednárová.

Delegace si prohlédla družební školu, třídy, odborné učebny a popovídala si s paní ředitelkou J. Cervovou o všem, co se školou souvisí, o problémech i radostech dětí obou škol. Setkání bylo velmi přátelské, neslo se v příjemné atmosféře nejenom ve škole, ale i na pěkných místech, která učitelé navštívili. Viděli Studenovodské vodopády a Reinerovu chatu ve Vysokých Tatrách, navštívili Spišský hrad, historickou Spišskou Kapitulu a čarovnou Levoču, kde si prohlédli oltář Mistra Pavla. Učarovalo jim také centrum města Popradu a Spišská koliba, ve které si pochutnali na slovenských specialitách. Zlatým hřebem programu byla návštěva jedné ze slovenských jeskyní – Belianskej jaskyně.
Přátelé z Popradu pro nás vytvořili úžasnou atmosféru, na kterou budeme dlouho vzpomínat.
 Návštěva učitelů z Popradu by se měla uskutečnit na přelomu června a července příštího roku
 Obě školy se dohodly na další spolupráci, projektech a výměnném pobytu žáků obou škol.
 Napsala: M. Vernarčíková