O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

KNIHA „PRAMENY V KARLOVÝCH VARECH“

KnihaJe to kniha o Karlových Varech pro kamarády z Popradu. Jejímu vzniku předcházely tyto činnosti:
 Paní učitelky Mgr. Andrea Zmijová a Mgr. Hana Matějičková a my žáci z I. A a III. A jsme prošli kolonády v Karlových Varech: Mlýnskou, Tržní a Vřídelní. Zastavili jsme se u každého pramene, zapsali jeho jméno, zaznamenali teplotu a vyfotili jsme se. Také jsme některé prameny ochutnali.

Zúčastnili jsme se besedy o Karlových Varech v městské knihovně, kde jsme si prohloubili znalosti o našem městě a aktivně jsme se zapojovali do besedy.
 Ve škole jsme si připomněli, jak bylo naše město založeno. Vyprávěli jsme si pověst o Karlu IV. a o jelenovi, který před ním skočil při lovu ze skály. Společně jsme pracovali na zpracování získaných informací. V knížkách s fotografiemi Karlových Varů dnes a před 100 lety jsme se snažili poznat některé části města a také viděli ty, které již neexistují.
 Velký nástěnný obraz Vřídla z dávné doby jsme si prohlédli v muzeu Zlatý klíč.
Třeťáci všechno sepsali na počítači, vytiskli a doplnili fotografiemi. Prvňáci namalovali obrázky.
 Nakonec jsme si získané znalosti zopakovali a prověřili při vyplňování otázek v pracovním listě. Pracovali jsme ve dvojicích - z každé třídy jeden žák. 
 V poznávání našich krásných lázní budeme pokračovat také na jaře, kdy chceme navštívit podzemí Vřídla, kde se povřídlovávají předměty, a podívat se na výrobu známého suvenýru z Karlových Varů - Karlovarské růže.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.