KNIHA „PRAMENY V KARLOVÝCH VARECH“

KnihaJe to kniha o Karlových Varech pro kamarády z Popradu. Jejímu vzniku předcházely tyto činnosti:
 Paní učitelky Mgr. Andrea Zmijová a Mgr. Hana Matějičková a my žáci z I. A a III. A jsme prošli kolonády v Karlových Varech: Mlýnskou, Tržní a Vřídelní. Zastavili jsme se u každého pramene, zapsali jeho jméno, zaznamenali teplotu a vyfotili jsme se. Také jsme některé prameny ochutnali.

Zúčastnili jsme se besedy o Karlových Varech v městské knihovně, kde jsme si prohloubili znalosti o našem městě a aktivně jsme se zapojovali do besedy.
 Ve škole jsme si připomněli, jak bylo naše město založeno. Vyprávěli jsme si pověst o Karlu IV. a o jelenovi, který před ním skočil při lovu ze skály. Společně jsme pracovali na zpracování získaných informací. V knížkách s fotografiemi Karlových Varů dnes a před 100 lety jsme se snažili poznat některé části města a také viděli ty, které již neexistují.
 Velký nástěnný obraz Vřídla z dávné doby jsme si prohlédli v muzeu Zlatý klíč.
Třeťáci všechno sepsali na počítači, vytiskli a doplnili fotografiemi. Prvňáci namalovali obrázky.
 Nakonec jsme si získané znalosti zopakovali a prověřili při vyplňování otázek v pracovním listě. Pracovali jsme ve dvojicích - z každé třídy jeden žák.
 V poznávání našich krásných lázní budeme pokračovat také na jaře, kdy chceme navštívit podzemí Vřídla, kde se povřídlovávají předměty, a podívat se na výrobu známého suvenýru z Karlových Varů - Karlovarské růže.