Přátelství mezi školami ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary a ZŠ Komenského v Popradu

Ve školním roce 2007/08 bylo navázáno přátelství se školou na Slovensku. Jde o Základní školu Komenského v Popradu. PaedDr. M. Vernarčíková má nad tímto projektem patronát. Je to především ona, kdo vozí dárečky z naší školy a přiváží pozdravy a vše ostatní z družební školy.

Projekt se jmenuje: „Všude máme kamaráda“. Výměnou dárečků, pozdravů a dopisů bychom chtěli prohloubit kontakty slovenských a českých žáků, poznat jazyk dané krajiny, kulturu i přírodní bohatství. Tento projekt se úspěšně rozběhl především častým osobním kontaktem p. Vernarčíkovou s p. zástupkyní Bednárovou. Do budoucna se plánuje i vzájemný výměnný pobyt žáků a učitelů. V prvním patře naší školy se mohou žáci i rodiče podívat na velkou nástěnku, na které najdou vše o družebních školách K. Vary – Poprad. Ve II. A a III. A jsou už koutky, kde si žáci a paní učitelky vystavují přinesené dárečky od popradských dětí.
 Ve druhém pololetí školního roku 2008/09 připravuje p. učitelka Vernarčiková projekt „Naše město“ a fotomontáž ze života naší školy.
 V průběhu tohoto školního roku bude naše družba na webových stránkách školy aktuálně doplňovaná informacemi a fotografiemi.