EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Družba

Projekt „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“ v ZŠ a SŠ Karlovy Vary…

Projekt „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“ v ZŠ a SŠ Karlovy Vary…Tento projekt je realizován již devátý rok ve jmenované škole. S projektem jsem začala, když jsem již prvním rokem pracovala v ZŠ jako učitelka. Jsem rodačka z Popradu, to je z oblasti pod Vysokými Tatrami – nejkrásnější části Slovenska. S paní zástupkyní Evou Bednárovou spolupracujeme aktivně a pravidelně. Každým rokem se střídají žáci a učitelé ZŠ Komenského v Popradu a ZŠ a SŠ v Karlových Varech . Obě skupiny mají bohatý program a odcházejí z míst plni zážitků a vzpomínek.

Číst dál: Projekt „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“ v ZŠ a SŠ Karlovy Vary…

Hodnocení projektu: „Všude mám kamaráda“

2. pololetí školního roku 2015/2016

Hodnocení projektu: „Všude mám kamaráda“Školní rok 2015/2016, hlavně 2. pololetí, se neslo ve znamení příprav na návštěvu žáků ze ZŠ Komenského v Popradu, která se uskutečnila ve dnech 13. – 17. 6 2016.

Období příprav bylo náročné na čas a realizaci exkurzí a návštěv na jednotlivých místech Karlových Varů. Žáci i učitelé byli ubytováni v léčebně Mánes. Přijelo 10 dětí 9. ročníku a 2 vyučující. Z toho E. Bednárová, vedoucí projektu ze Slovenska a E. Neupaverová. Žáci absolvovali bohatý program (viz. příloha). Navštívili obě školy, ZŠ a SŠ ve Vančurově ulici i Svahové ulici a pozdravili se s dětmi. Společně jsme si zazpívali slovenské i české písně.

Číst dál: Hodnocení projektu: „Všude mám kamaráda“

Zavítali k nám naši přátelé z Popradu

Zavítali k nám naši přátelé z PopraduŠkolní rok 2013/14 zakončili učitelé v ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary ve Vančurově a Svahové ulici příjemnou návštěvou přátel ze ZŠ Komenského v Popradu v rámci projektu „Všude mám kamaráda“.

V sobotu ráno přijeli do Karlových Varů a my jsme je vítali tak, jak se na Karlovy Vary patří – v dobových kostýmech, v čele s králem Karlem IV. – zakladatelem tohoto města a jeho družinou, včetně muzikantů a příjemné atmosféry ze strany hostitelů.

Číst dál: Zavítali k nám naši přátelé z Popradu

Jsme v televizi

Televizní záznam z akce našeho projektu Všude mám kamaráda, který natočila TV Duha dne 5.6.2012, kdy nás navštívili přátelé ze ZŠ v Popradě. Odkaz na video je:  http://www.tv-duha.cz/partnerzs.wmv.

Návštěva žáků ze Slovenska v Karlových Varech

NávštěvaUběhl rok, co žáci ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary pod vedením paní učitelky M. Vernarčíkové navštívili družební školu ZŠ Komenského v Popradu a našli si zde kamarády, s kterými prožili nezapomenutelné chvíle plné vzpomínek a dojmů strávených společně po celý týden.
 Letos, ve dnech 4. 6. – 8. 6. 2012 se popradští žáci s paní učitelkami přijeli podívat k nám do Karlových Varů a obou našich škol ve Vančurově i Svahové ulici.

Číst dál: Návštěva žáků ze Slovenska v Karlových Varech

MEZINÁRODNÍ PROJEKT POD NÁZVEM
„VŠUDE MÁM KAMARÁDA“

ProjektŽáci z Karlových Varů cestovali na Slovensko v rámci mezinárodního projektu „Všude mám kamaráda“, který už čtvrtý rok realizuje paní učitelka PaedDr. Mária Vernarčíková. Na tento den se žáci připravovali dlouho a pečlivě. Den „D“ nadešel dne 6. června 2011. Žáci, ze ZŠ, MŠ a PrŠ Vančurova ulice Karlovy Vary, odjeli na pětidenní zájezd na Slovensko do družební školy ZŠ Komenského v Popradu.

Číst dál: „VŠUDE MÁM KAMARÁDA“

PROJEKT PARTNERSTVÍ ŠKOL„Všude mám kamaráda“
 Návštěva z Popradu

NávštěvaVe dnech 25. - 27. června 2010 do našeho města zavítali na pozvání naši přátelé
 z družební školy v Popradu. Uvítali jsme je s paní ředitelkou, pedagogy a dětmi v naší škole ve Vančurově ulici, kterou jsme pro ně útulně připravili a vyzdobili. Paní zástupkyně
E. Bednárová, D. Martinková, M. Nitschová, M. Šimková a E. Neupaverová, navštívily naše město poprvé. Připravila jsem pro ně bohatý program, který je velmi zaujal.

Číst dál: Návštěva z Popradu

V Popradu

V PopraduVe dnech 27. a 28. října jsem navštívila družební školu ZŠ – Komenského v Popradu a přinesla jsem dárečky, pozdravy a dopisy od našich žáků ze ZŠ, MŠ a PrŠ v Karlových Varech. Návštěva ve škole byla velice příjemná a vstřícná. Paní ředitelka Jarmila Cervová a paní zástupkyně E. Bednárová mě provedly školou a třídami, které jsou vyzdobeny i prácemi našich žáků.

Číst dál: V Popradu

Přátelství mezi školami ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary a ZŠ Komenského v Popradu

PřátelstvíVe dnech 27. - 29.8. 2009 ředitelka školy s několika kolegy navštívili družební školu na Slovensku pod Vysokými Tatrami, v malebném městečku Poprad. Veškerou organizaci spojenou s programem připravily M. Vernarčíková a E. Bednárová.

Číst dál: Přátelství mezi školami ZŠ

Velikonoční pozdrav a dárky na Slovensko

Velikonoční pozdravV prvním dubnovém týdnu poveze p. uč. Vernarčíková opět do Popradu velké množství pozdravů a dopisů pro naši družební školu. Osobně se tam setká s p. zástupkyní Bednárovou a předá ji velikonoční přáníčka a pozdravy, dopisy od II. A, III. A třídy. Velký projekt „Naše město K. Vary v minulosti a současnosti“ je vyroben ve dvou exemplářích. Jeden je pro popradské děti a druhý visí na chodbě naší školy.

Číst dál: Velikonoční pozdrav a dárky na Slovensko

KNIHA „PRAMENY V KARLOVÝCH VARECH“

KnihaJe to kniha o Karlových Varech pro kamarády z Popradu. Jejímu vzniku předcházely tyto činnosti:
 Paní učitelky Mgr. Andrea Zmijová a Mgr. Hana Matějičková a my žáci z I. A a III. A jsme prošli kolonády v Karlových Varech: Mlýnskou, Tržní a Vřídelní. Zastavili jsme se u každého pramene, zapsali jeho jméno, zaznamenali teplotu a vyfotili jsme se. Také jsme některé prameny ochutnali.

Číst dál: KNIHA „PRAMENY V KARLOVÝCH VARECH“

Přátelství mezi školami ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary a ZŠ Komenského v Popradu

Ve školním roce 2007/08 bylo navázáno přátelství se školou na Slovensku. Jde o Základní školu Komenského v Popradu. PaedDr. M. Vernarčíková má nad tímto projektem patronát. Je to především ona, kdo vozí dárečky z naší školy a přiváží pozdravy a vše ostatní z družební školy.

Číst dál: Přátelství mezi školami 2007

Copyright © 2013. All Rights Reserved.